Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok erről? Szerintem...

Mit gondoltok erről? Szerintem nagyon durva.

Figyelt kérdés

[link]


Csak erős idegzetű kismamáknak ajánlanám



2016. okt. 14. 00:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
Őszintén! Én meg azokat nem értettem soha (noha el nem ítélem), akiknek mindennél fontosabb,hogy bordásfalon lógva, vagy medencében ülve, indián zenét hallgatva szüljenek, aztán,ha nem jön össze és netán császár lesz a vége, akkor hónapokig sírnak miatt, és fel akarják magukat akasztani. Tök minden,hogy ott a gyerekük EGÉSZSÉGESEN...
2016. okt. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A saját példám miatt az otthonszülést biztosan nem választanám. Teljesen problémamentes terhesség, terminus után nem sokkal elfolyt magzatvíz. A vajúdás is normálisan zajlott.

Külön szülőszobában voltam a férjemmel, a szülésznő és az orvos a folyosón volt, néha bekukkantottak, hogy minden oké-e, de nem piszkáltak. Amikor már nagyon sűrűsödtek a fájások, a férjem szólt, hogy jöjjenek be.


Az orvos és a szülésznő térdelést javasolt, utána guggoltattak (ketten tartották a karomat, mert önerőből nem tudtam felállni két guggolás között). VISZONT! Amikor már jó ideje nem történt semmi, csak az én fejem lilult, az orvos megkért, hogy feküdjek fel az ágyra, megvizsgál, mert nem oké valami. Ott volt lámpa és ő is normálisan látott mindent.

Ekkor derült ki, hogy beszorult a baba a szülőcsatornába. Telefon le a falról, 1 perc múlva már tömeg volt a szülőszobán. Neonatológus, másik orvos, asszisztensek, stb.


Vákuummal húzta a saját orvosom, a másik könyökölt. Nem azért, mert szadisták, hanem jó eséllyel oxigénhiányos lett volna, ha nem szabadítják ki gyorsan. Amikor kiszedték, a mellkasomra tették. Én kértem, hogy először vizsgálják meg és után hozzák vissza. A neonatológus a szoba másik sarkában vizsgálta meg, mondta, hogy teljesen egészséges, csak egy törölközőt terítettek rá, amikor visszaadták. A vizsgálat 2-3 perc volt.


Utána jött a ráadás, mert nem vált le a méhlepény. Kapkodás, kézzel tépkedés (foglalt műtő), belőlem meg ömlött a vér. Közben már szemészeten, mindenhol műtőért könyörgött az orvosom, mert az tényleg kínzás volt, ahogy tépte ki. Amikor felszabadult a műtő, azonnal betoltak, altatás, majd küret. Egyáltalán nem vált le a lepény, így szó szerint le kellett vakarni a méhfalról. Én eközben közel egy liter vért vesztettem.


Mindkét komplikáció hirtelen lépett fel és perceken múlt mindkettőnk egészsége. Ha ez otthon történik meg, mire kiér a mentő, pláne mire beér a kórházba, valamelyikünk nem élte volna túl.


Ha nincsnenek komplikációk, akkor valószínűleg guggolva szülök, az orvos meg segít elkapni és ennyi. A babát elvileg 2 órát velünk hagyták volna, de a műtét miatt mondták, hogy átviszik egy inkubátorba, hogy ne fázzon. Amikor már magamnál voltam az altatás után, kérésre azonnal odaadták. (Bár annyi kikötés volt, hogy a férjem felügyeljen, mert még elég kába voltam ahhoz, hogy kockázatmentesen tudjam fogni a babát.)


Tehát a háborítatlanság itt is adott volt, de komplikáció esetén azonnal közbe tudtak avatkozni.

2016. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég szültem Budapesten és egyáltalán nem éreztem, hogy kórházban lennék vagy betegként kezelnének. Egy szép egyszemélyes szülőszobában voltunk a férjemmel. Nem zargattak, néha rám néztek. Mivel nagyon gyors volt a szülés néha már én küldtem a férjem a szülésznő után, hogy akkor új "fázisba" léptünk és jöjjön megnézni :) Senki sem térdelt/könyökölt bele a hasamba, nem kiabáltak velem, hogy rosszul csinálnék bármit is, sőt folyamatosan biztattak. Mikor félig kinn volt a baba mondták, hogy gyorsan nézzek oda. Nem akartam, de odanéztem és baromira megérte látni pont úgy életemben először a babám arcát :) Utána megkaptam a babát és 2 óráig apukával hármasban voltunk. Nagyon jó élmény volt és jó volt a tudat, hogy ha baj lesz, akkor ott vannak körülöttem az orvosok és a szomszédban a műtő.
2016. okt. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

Ha elolvastatok a video címét,es figyeltetek,akkor látható szerintem,hogy ez igy volt eltervezve..

"Planned,educatid..." nem csak bement a furdobe szulni,felkeszult,tudatos volt.. Az,hogy egyedul csinalja végig,nem azt jelenti,hogy nem volt mellette szakszerű segítség,aki komplikáció eseten ne tudott volna beavatkozni(szerintem a masik holgy,aki vele van,a bába)

Durva sincs benne,igy nez ki egy szules,valoszinuleg nagyon sok emberbol igy "log ki" a baba feje,hiszen a tolofajasoknal kell nyomni,amugy a doki is leallit...csak mindezt ugye mi anyukak fentről nem látjuk,itt meg telibe kapva.. Ahogy nem sírt fel a pici,ott is tudta mit kell tenni,nem esett panikba..

Felesleges a "mi lett volna ha" kerdest feltenni,hiszen "mi lett volna ha kórházba menet belemegy az autojukba egy busz" kb ennyi ertelme van ennek a kerdesnek...

Szo se róla,en sem szulnek így otthon,mert egyszeruen nem tudnam megorizni igy a lelekjelenletem,nekem kell(et) az orvos,hogy mikor "szetestem"visszatereljen a helyes iranyba,de a video meghokkento es szerintem szép,de semmikeppen sem borzalmas..

2016. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%
*educated
2016. okt. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
25%

Nekem sem az a gondom a videoval, hogy otthon szul a no, nem is a ver stb. Hanem, hogy miert nincs ott legalabb egy bába, aki segít. Szegeny gyerek tiszta kék volt és tényleg sokára sírt fel. A nő nem teljesen százas az tuti.

Ha otthon szülnék, biztos nem így tenném...ez nem normális. Még az ősi időkben is volt segítség...

2016. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
25%
én teljesen ledöbbentem, azt hittem meghalt a baba, miért nem segített valaki? miért kell kockáztatni az életét?
2016. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
13%

Itt nagyon sok gáz dolog volt!

1. Wc mellett szült a nő! A padlón is rengeteg a kórokozó, de azt, hogy a wc csészét fogdozza, utána magához nyúl egy olyan helyre, ahol nyílt seb van, iszonyú nagy tudatlanságra és butaságra vall! Olyan sepsit kaphatott volna ettől, hogy elpatkol!

2. A baba nem sírt fel rögtön, valószínűleg oxigénhiány is volt. Későbbiekben értelmi és mozgásbeli problémák, tanulási zavar várható.

3. Egy újszülött még akkor is fázik, ha meleg a szoba, ahol az anya vajúdik. Ezt a babát percekig pőrén hagyták.

2016. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
35%

"Ahogy nem sírt fel a pici,ott is tudta mit kell tenni,nem esett panikba."


Nem, nem tudta, mit kell csinálni! Oxigénre kellett volna tenni, de előtte géppel leszívni a váladékot!

2016. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá de ez a videó úgy mutatna helyes és esetleg egyesek számára követendő példát ha látnánk h az ajtóban áll egy orvos vagy bába aki néha ránéz a wc mellett vajúdó kis családra. És segít ha kell meg az utcán állegy mentő is de ez így kb olyan mint a gyeretől megtagadni az oltásokat mondván h gyógynövénnyel is megoldható a HPV.
2018. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!