Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor bementél megszülni...

Mikor bementél megszülni második gyermeked, két év körüli gyermekedet bevitték hozzád látogatni, vagy jobb volt inkább nem beengedni a kórházba és otthon várt?

Figyelt kérdés
Júliusban szülök, és nem tudom eldönteni, hogy fiamat, aki akkor lesz két év négy hós, behozza-e majd a férjem hozzám meglátogatni, vagy csak összezavarja, és jobb ha itthon marad? Ti hogy csináltátok?
2010. ápr. 25. 20:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 22 hós lesz, mikor megszületik a testvére. Én ki fogok fizetni egy alapítványi szobát, hogy egész nap bármikor bejöhessenek majd hozzám a férjemmel együtt. Amíg én kórházban leszek, a férjem lesz itthon szabin a lányommal. Szerintem jól fogja viselni, nagyon szeret az apukájával lenni. Amúgy sem egy sírós, nagyon nyugodtan visel mindent. Remélem ez is könnyen megy majd neki.

De nekem fontos, hogy bejöhessen hozzám a kórházba. Persze, ha az első nap megviseli, utána már nem hívom be őket. Úgyis csak 3 napot leszek bent (remélem).

2010. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Milyen jó,hogy feltetted ezt a kérdést,ezen még nem is gondolkodtam,pedig már 36hetes vagyok.A fiam most lesz 18hónapos.

Apa csak hétvégente van(külföldön dolgozik) ennek ellenére nagyon jól elvannak együtt.Mostanában (másképp nem megoldható) viszem magammal a fiunk a vizsgálatokra,és mondogatom neki,hogy hamarosan megszületik a kisbaba anya pocakjából.

Én is alapítványi szobát szeretnék(remélem lesz szabad) mert így akkor és annyiszor jönnek amikor csak igényeljük.Szerintem a fiamat és magam ismerve én fogok többet sírni utána...mindig mondogatom,hogy akkor lesz 3nap "nyugalmam" de tudom,hogy nagyon hiányozna.

Ha úgy érkezik az öcsi,ahogy a nagy fiam,hogy éjjel indult,és hajnal 6.42kor született,akkor már azt szeretném,ha apa reggel be is hozná.

2010. ápr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerül az alapítványi szoba, hogy ilyen sokan meg tudjátok engedni magatoknak???? De komolyan kérdem! Egyébként itt Debrecenben be lehet hozni a gyermeket is, éjjel-nappal bejöhetett férjem is mikor első fiam szültem. Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 26. 15:11
 14/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is 2 éves volt, amikor megszületett a kistesó. Én benn feküdtem a kórházba 5 hetet visszatartáson, akkor is bejött látogatni apával, mert nagyon rosszul viselte, előtte soha nem aludt másnál.

Aztán a szülés után is behozták párszor, én ha még egyszer szülnék, akkor is engedném, hogy a kicsi gyerekem bejöjjön. Mert szerintem hiába sír, akkor is jobb a kis lelkének ha találkozunk, és tudja hogy hol vagyok, és nem sokára mehetünk haza.

2010. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én vagyok a kakukktojás, azt hiszem. :-) Júliusban születik az öcsi, a lányom akkor lesz két éves. Mivel én már az elsőt is itthon szültem, ezzel a kicsivel is ez a terv, eddig úgy tűnik, rendben vagyunk, szülhetek itthon. Így maximum a szülés idejére lesz másutt a leányzó, de azt is csak akkor, ha nappal születik. Éjjel - bízom benne - aludni fog. Ha felébredne, majd apa lesz vele addig.

Ha véletlenül mégis kórházba kellene menni, akkor is ambuláns szülés lenne, tehát szülés után két óra megfigyelés, majd jövünk is haza. El sem tudom képzelni, hogy a lányomat magára hagyjam, neki is nagyon nehéz lenne. Imádja anyukámat, jól elvannak, de nem hiszem, hogy hosszú távon is jól sülne el a dolog. Bizakodom, sok otthonszülős barátnőm van, akinek az elsővel se volt gond otthon, ott a többiek is szépen megszülettek. A dokim is azt mondta, úgy néz ki, minden adott az otthonszüléshez, simán menni fog. Nagyon szeretném!

2010. máj. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Fú nem mernék itthon szülni...

na nekem pont 2 év van köztük, én tuti nem bírtam volna 5 napot a fiam nélkül hogy nem is látom, így is rosszul voltam tőle h nem lehet velem...

Amúgy meg itthon a férjemmel kettesben jól meg is betegedett mivel sose voltunk még küön egymástól (nem azért mert bele akarok bújni, hanem mert nincsenek nagyszülők, rokonság se) Én is szerettem volna alapítványi szobát, valahogy kiszorítottuk volna, de csak úgy lehetett ha az egyik fő fő valakit fogadom meg dokimnak az meg eszméletlen drága lett volna ráadásul minden komplikáció nélkül 2 óra alatt megszültem, és most ezért több tízezreket kidobni az ablakon.....

2010. máj. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Látom én is hogy megoszlanak a vélemények!Én Elvileg Szeptember 2-re vagyok kiírva a fiam Augban tölti a 2őt,mi már eldöntöttük, hogy tutira befogja hozni a férjem a fiamat is.Azért is hogy a kisbabával ismerkedjen, meg szerintem nem bírnék ki 4 napot hogy ne lássam! :) Meg biztos én is hiányoznék neki.Olyan már többször volt hogy 1ik, vagy a másik nagymamáéknál töltött egy éjszakát meg egy napot, de hosszab időt még nem, hogy ne találkozzon velünk.Meg mostanság nagyon anyás.

Arra én is gondoltam, hogy a végén majd én is magammal viszem a hasi UH-ra hogy megmutassam ott a baba anya pocijában, meg most is mondogatom neki, meg simogatjuk együtt a pocit, de még nem fogja fel.Szerintem akkor is majd csak akkor döbben rá, hogy mi is a baba amikor haza hozzuk a picit és itt is marad. :)

Jó baba várást mindenkinek, és majd könnyü szülést! :)

24h kismami

2010. máj. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

04-26 11:49 vagyok

1 éjszaka 9000 ft nálunk

Még csak 17 hetes vagyok, de már most gyűjtök rá, mivel nem állunk túl jól. Első babánál nem volt fontos, hogy egyedül legyek a szobában, de most a látogatás miatt igen.

Havonta félreteszek erre a célra 1-2ezret :)

2010. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ezen oszlik a vélemény.

Én úgy akartam-és úgy is lett, hogy szülés másnapján behozta férjem. Ezt persze megelőzte az egész terhesség alatti felkészítés, hogy kistesója lesz.

Látni kellett volna azt az arcot, amikor a kórházban meglátta a kicsit:-.)) sosem felejtem el, a legjobb volt az egészben!!

Férjem szerint hazafele sírt, hogy anya meg kistesó, de otthon már nem volt gond vele, és további 3 napon sem.

Van aki azt mondja, jó, ha látja, hogy hol van anya, hogy megvan, nem veszett el, és lesz "fogalma" a kórházról.

Van aki szerint csak megzavarja.

Én az első mellett döntöttem, nem bántam meg.

22hó van köztük.

A szomszédasszonyom tegnap szült , nagyfia 26 hós , minden nap viszi a férje, mikor megy be.

2010. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Minden szülésem után egyből (már a szülőszobára) bejött(ek) a nagyobb(ak). A "legkisebb nagy" minden alkalommal 1,2-2 év közt volt. Nagyon élvezték! Most is úgy tervezzük, hogy ha megszülök, a férjem egyből hozza a három nagyot (akik közül a legkisebb most 20 hónapos). Nekik ez óriási élmény, és szerintem jobban megértik, hogy miért kell nélkülözni anyát pár napig...

38 hetes kismama

2010. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!