Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hajnali fél 3-kor elfolyt az...

Hajnali fél 3-kor elfolyt az anya magzatvize és megkeményedett a hasa, fájásai viszont nincsenek. Mentővel vagy autóval a 20-30 percre lévő kórházba?

Figyelt kérdés
Első babát váró, 36 éves, 40. hetet pont aznap betöltött anyuka. Aznap reggel 8-kor amúgy is indított szülése lett volna, mert magzatvízproblémái voltak. A városban is van egy kórház, de ő ott nem szeretne szülni.

2016. okt. 20. 16:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Abba a kórházba vitte a mentő végül, ahol minden le lett beszélve előre, nem tudom de anyuka írásban megtagadta még előtte, hogy ilyen esetben oda vigyék. Hát én nem tudom lehet-e ilyet még soha nem hallottam ilyenről, de ezek szerint lehet :S
2016. okt. 20. 16:44
 12/23 A kérdező kommentje:
Mármint azt tagadta meg, hogy ami közelebb van oda vigyék.
2016. okt. 20. 16:47
 13/23 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs ilyen,mint egészségügyis mondom.De gyanítom,a mentősök inkább elvitték,mint kockaztatják,hogy nem hajlandó kiszállni a mentőből a közeli kórháznál,és az esetleges herce hurca alatt megszüljön a mentőben.
2016. okt. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Mit tagadott meg?

Egyébként tőlünk a területileg illetékes kórház van messzebb. 5 percre a megyei, ahol a vidékieket látják el, 10 percre a klinika, ahol a helyieket.

A mentős megkérdezte, van-e orvosom és oda vittek (a mentős még mondta is, hogy de a dr. úr szabin van, mire tájékoztattam, hogy "ma jön haza").

2016. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14-es vagyok. Természetesen a messzebbibe vittek, ami illetékes.
2016. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom mondta, ha a terhes kiskönyvbe benne van a kezelőorvos és a kórház, akkor oda kell vinnie a mentőnek. A helyi kórház 5 km, ahol szültem 115. (Autóval mentünk.) Más kérdés, ha baj van, egyértelműen nem veszélyeztettem volna magunkat egy 1 órás mentőztetéssel..
2016. okt. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Utolsó téged azért vittek a meszebb lévőbe,mert területileg odatartozol.
2016. okt. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Itt 2 kórház van. Oda visz a mentő, ahol a terhesgondozást végezték. De ha egy másik városba, 50 km-re akar vki menni, azt biztos nem teszik meg.
2016. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekem mikor az első gyerekkel elfolyt a magzatvizem,fajasom nem volt,rögtön mentünk a kórházba. Le ezúttal,hogy még minek jöttünk, fájás nélkül akarok szülni? Kb 5 óra múlva indultak.
2016. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Leszúrtak :)
2016. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!