Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 18 évesen ott tartok, hogy...

18 évesen ott tartok, hogy teljesen elment a kedvem a gyerekvállalástól. Normális ez?

Figyelt kérdés
A nővéremnek 2 gyereke volt akkoriban, akiket egyedül "nevelt". 14 éves voltam, mikor először itt hagyott velük, teljesen egyedül. Volt hogy 2-3 napig haza sem jött, mert az épp aktuális fiújánál volt. A gyerekek folyton sírtak az anyjukért, hiszen csak 1-2 évesek voltak. A szüleim soha nem vigyáztak rájuk, elvárták, hogy én tegyem. Ha hívtak valahová a barátaim, soha nem tudtam menni, mert rájuk kellett vigyáznom. A nővérem mondhatni teljesen kihasznált. Soha nem köszönte meg, hogy vigyáztam a gyerekeire. Odáig fajultak a dolgok, hogy mikor itthon volt, még akkor is nekem kellett foglalkoznom velük, mert ő mindent engedett nekik. Fáj ezt mondanom, de ha rajta múlt volna, a gyerekek már nem is élnének. Soha nem volt benne egy kis félsz sem, hogy a gyerekeknek bármi bajuk eshet. Csodálom hogy egy kést nem adott a kezükbe.... Azóta van egy új barátja, akitől van egy harmadik gyereke, csak vele foglalkozik. Bár azt sem tartom kizártnak, hogy ha nagyobb lesz, vele sem fog. Szóval a fiúval összeköltöztek, örültem hogy végre megszabadultam a gyerekektől. Mivel már 18 éves vagyok, 4 évig szenvedtem velük. Úgy volt, hogy a két nagyobb az apjánál lesz, múlt péntektől vasárnapig. De itt voltak nálunk. A tesóm kitalálta, hogy maradjanak csütörtökig, mert nekik takarítaniuk kell az új lakásban. Azóta kiderült, hogy hazudott.... Elmentek nyaralni, a tesóm, a fiúja meg a kislány. A tesóm fiúja amúgy nem szereti a két nagyobbik gyereket. Szóval kisült, hogy nem is takarítottak hanem nyaralni mentek és csak holnap reggel indulnak haza.... Ezt úgy írta meg nekem, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Írtam neki, hogy ez nem így megy, mert tudja jól hogy nem mondtam volna hogy nem vigyázok rájuk, csak lett volna őszinte. Amúgy meg a szüleimmel együtt vállaltuk el a gyerekeket, erre csak én vigyázok rájuk. Elegem van, mert nagyon rosszak. Vernek engem, én meg nem akarom bántani őket. Amúgy sem bántok gyerekeket, meg sajnálom is őket, mert az anyjuk nem is foglalkozik velük. 14 éves korom óta olyan mintha lenne 2 gyerekem, és 1-2 hónapja úgy éreztem hogy 3 is van, mert a picit is itt hagyta az anyja velem. Míg a barátaim moziba jártak, együtt lógtak és néha buliztak, én gyerekekre vigyáztam. Most már elegem van és úgy érzem nem akarok gyereket soha. Élni akarok, okyan dolgokat csinálni, amik a gyerekek miatt kimaradtak az életemből. Persze nem rossz dolgokat. Nem akarok újra gyerekektől függeni. De így találhatok valaha is párt ? Gondolom minden férfi akar majd gyereket, de én nem! Mi lesz így ? Egyáltalán normális ez a hozzáállás ?

2016. aug. 12. 11:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyébként lány vagyok.
2016. aug. 12. 11:30
 2/14 anonim válasza:
100%

Hú, elképesztő ami veled történt az előző években, én sem bírtam volna napi szinten ezt, mind fizikailag, mind lelkileg.

Lehet, hogy pár év múlva, ha megtalálod az Igazit, akkor majd úgy gondolod, hogy akár te is szeretnél gyermeket, és most csak azért gondolod ezt, mert sok évig kihasznált a nővéred a gyerekeivel. Kitartást!:)

2016. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Adott körülmények között teljesen normális, hogy most így érzel, és ettől még nyugodtan találhatsz párt is.

Nagyon sok férfi nem akar gyereket.


Az sincs kizárva, hogy idővel saját gyerekre viszont vágyni fogsz, főleg ha a megfelelő párt sikerült megtalálnod.


Egyébként nem csodálom, hogy így gondolod.

Én 15 voltam, mikor féltestvérem született, és mivel anyánk depressziós és idegbeteg lett, szinte minden rám hárult. Pelenkáztam, fürdettem, megetettem, elvittem később oviba, elhoztam, még anyáknapjára is volt, hogy én mentem el.

A kiscsaj el volt(VAN) kényeztetve, nekem csúnyán nézni se volt szabad, nem hogy rászólni, állandóan hisztizett, és én se nagyon tudtam menni sehová.


Meg is volt a szilárd elhatározásom 18 éves koromra, hogy nekem az életben nem kell kölyök! Alig vártam, hogy elköltözhessek.


Aztán eltelt pár év, most leszek 30, és a harmadikat várom. :)

2016. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Majd elmúlik. Sztem 30-32 körül kihevered és vállalsz saját gyereket.
2016. aug. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem kompenzálnia kellene a nővérednek azt a bűneit hogy rád hárította a gyereknevelést.

Amúgy én is éltem át hasonlókat csak én férfi vagyok. De én úgy alakítottam a dolgokat hogy mikor a két szülő megöregedett, ráadásul az egyik mozgáskorlátozott volt, a velük járó gondok 100 %-a a nővéremre és férjére hárultak. Miközben az én feladatom az apránként odaadott örökség részem elköltése volt, vagyis olyan életet éltem amit még a milliomosok is meg szoktak irigyelni. És a szüleim is maximálisan helyeselték ezt a hozzáállásomat mivel a TSZ-ben ők is megutáltak minden gazembert és örültek hogy én meg a gazemberek belét is kidolgoztatom.

2016. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Még ha nincsenek is ezek az előzmények, nagyon sok nő "nem akar sose gyereket" még 18 évesen, aztán ez változik, legtöbbször vagy a szerelem miatt vagy pont azért, mert egyedül vannak még 35-40 évesen. Ráadásul elég sok férfi nem akar gyereket, és inkább a nők szokták mellettük meggondolni magukat.

Szóval ráérsz még ezen szomorkodni.

Szerintem nem fog a nővéred a gyerekeiért felelősséget vállalni, ha nincs rákényszerítve. Kérdés, hogy ezek után te mennyire kötődsz a gyerekekhez? Ha úgy döntesz, hogy nemet mondasz, tedd azt és kezdj saját életet - ha nincs rá lehetőséged - jobb ötletem nincs - , akkor ha jönnek, menekülési útvonalnak leléphetsz egy barátnődhöz, nagyszülőkhöz vagy valami hasonló megoldás, aláhúzandó, hogy komolyan gondoltad.

2016. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem tudsz elköltözni? gondolom most leérettségizel, utána kereshetnél koleszt, és ott lenne egy kis nyugalmad...10 év múlva meg majd újra gondolod a gyerekvállalást, addig találsz párt is mellé
2016. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
én már rég beolvastam volna neki és elküldtem volna a büdös p1csába a helyedben
2016. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 -Piciny- ***** válasza:
100%

Az szép,a nővéred tipikus esete annak a nőnek aki csak szüli a nagyvilágba a gyerekeket,aztán majd valaki felneveli őket! Nem anyának való!

Te meg légyszi állj a sarkadra és ne hagyd Magad kihasználni, a saját jövőd rovására! Van az a pont amikor tudni kell nemet mondani!

És hidd el hogy neked is jönni fog az életedbe egy olyan férfi akivel majd családot akarsz alapítani :-D

2016. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem semmi helyzetben vagy, nagyon sajnálom, biztos nem lehet könnyű!!! :( Teljesen megértelek, kimaradt egy csomó dolog az életedből ez miatt, jogos h így gondolkodsz most. Jelenleg nem akarsz saját gyereket, nem is kell még ezen agyalnod, inkább próbáld meg helyretenni az életedet. Állj a sarkadra! Nem a te gyerekeid, van saját életed, ne hagyd h ilyen csúnyán kihasználjanak! Ehhez nagyon össze kell szedned magad, lehet h konfliktusba is kerülsz a családoddal, de meg kell tenned mert belerokkansz! Így lesz esélyed arra, h normális, saját életed legyen majd, saját családod, mert hidd el, ha megtalálod az "igazit" , akkor vágynál egy kisgyerekre, aki a tiétek. De ha nem így lenne, ha akkor sem akarnál gyereket az sem baj, te érzed! De legalább majd élheted a saját életedet ami boldoggá tesz! Szívből kívánom ezt neked!
2016. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!