Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olvastam egy magzatvízzel...

Olvastam egy magzatvízzel kapcsolatos kommentet de nem értem?

Figyelt kérdés

A komment: "Nekem elötte úgy mondta az orvos, hogy ha úgy folyik el a víz, hogy elkezd folyni s csordogál folyamatosan, akkor lehet menni kocsival, mert ugye a magzatvíz folyamatosan termelődik újra. Akkor van baj, amikor csak úgy kiplaccsan az egész egyben, olyankor le kell feküdni s mentőt hívni."


Nagyon sok ismerősömnek így folyt el a víz, vagy csak erősen, mégsem lett baj. Akkor most hogy van ez?


2016. okt. 21. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
A "kiplaccsanásnál" az LEHET a baj, hogy a víz előre sodorHATja a köldökzsinórt és beletekeredHET a baba. Nem törvényszerű, de ebben az esetben fennáll a veszélye ezért kell sietősebben kórházba jutni.
2016. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a nagy baj, hogy beletekeredik a baba, hanem ha nem rögzült még a baba feje, és mellette előreesik a köldökzsinór, akkor összenyomódhat, és megszűnhet benne a vérkeringés, ami oxigénhiányt okoz.
2016. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

velem mindkét eset megtörtént.

de sajnos nekem nem mondták hogy ha ugy kiplaccsan akkor feküdjek le. a fiam mellé kisodrodott a köldök zsinor és nyakára is rátekeredett. sürgösségi császáros lettem.


másodiknál folydogált, vele 28 órt vártak, mert addigra lett csak műtő


de ezek csak lehetőségek. nem biztos hogy kisodrodik a zsínor, és az sem hogy bajt okoz, ha gyorsan távozik a víz.

2016. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Igen. Csakhogy ez a sok "hat", meg "het" tényleg csak esetleges, ritka az ilyesmi. Konkrétan az a probléma, hogy ha a víz előre sodorja a köldökzsinórt akkor, amikor a baba feje még nincs eléggé lent, akkor a fej elé kerülhet a zsinór és ahogy jön lefelé a feje, elszorítja. Nem kell túlparázni az életet, mert ennyi erővel minden 1% esélyű problémára készülni kéne, ami nonsense. Beindult a szülés, menjetek kórházba, ennyi.
2016. okt. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2016. okt. 21. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!