Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott CSászármetszésnél...

Programozott CSászármetszésnél hogy adják a gerincbe az érzéstelenítőt? Először érzéstelenítőt adnak, utána meg a gerincbe szúrnak? Nagyon fáj?

Figyelt kérdés
sajna én is programozott császáros leszek- de nagyon félek ettől a gerincbe adott injekciótól.
2010. ápr. 27. 22:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen először adnak egy helyi érzéstelenítőt,ami egy ici-pici szúrás,de egyáltalán nem fáj... :) Utána kapod a másikat,de abból már nem érzel semmit!Ne félj tőle,minden rendben lesz! :)
2010. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi a megnyugtatást. szomorú vagyok a császár miatt, simán akartam szülni, ahogy az első kisfiamat, de tényleg muszáj a baba miatt.
2010. ápr. 27. 22:47
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is az a nagy lányomat simán szültem,a kicsit császárral... Én sokkal könnyebben éltem meg a császárt mint a szülést,még úgy is hogy tovább tart a felépülés... :)

1.voltam

2010. ápr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Három császármetszésem volt. Az első érzéstelenítéses, a másik kettő altatásos.Az érzéstelenítésessel az volt a problémám, hogy nagyon fájt utána a fejem, alig találtak rá gyógyszert, ami elmulasztotta.Az altatással az volt a probléma, hogy volt, amikor felsértették a tubussal a torkom és nem volt hangom. Ha választanom kellene akkor az altatás mellett döntenék.
2010. ápr. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, mikor lesz a császárod? Nekem is az lesz, június elején. És én is érdeklődtem már mindenkitől, hogyan is zajlik. Ahogyan előttem már leírták, egy érzéstelenítő először, s csak utána a másik, de ez utóbbit már nem is érzi az ember. És jobb helyeken a katétert is akkor helyezik fel, amikor már megvan az érzéstelenítés és semmit nem érez az ember. És műtét előtt le szokott menni 1 vagy 2 palack infúzió is.

Ne aggódj, ha az orvos így döntött, annak oka van. Én már megbarátkoztam a császárral, s ha arra készülünk lelkileg, akkor az is lehet egy szép és maradandó élmény.

2010. ápr. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így van ahogy leírták. Nem fáj az első szuri, a következőt meg már észre sem veszed!

A fejfájás nálam is megvolt, de én annak tulajdonítottam be, hogy nem fogadtam szót... Amikor kitoltak a műtőből, és befektettek a kórterembe, a műtős fiú, és az orvosom is a lelkemre kötötte, hogy 12 órán át, nem szabad megemelnem a fejem, csak feküdni szabad vízszintes helyzetben. Hát én ezt nem tartottam be. Már akkor este a műtét után emelgettem a fejem, mert figyeltem, hogy a párom mit hova pakol! 2-3 nap múlva meg is lett az eredménye. Úgy fájt a fejem, hogy a falat tudtam volna kaparni...

Úgyhogy ha megfogadsz egy tanácsot, a műtét után tényleg ne emelgesd a fejed.

2010. ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

köszönöm a válaszokat.

június közepére vagyok kiírva, de a baba miatt nem szabad megvárni, hogy beinduljon a szülés, és azért lesz programozott császár, amit ha jól tudom, már talán a 38. héten meg fognak csinálni- tehát június elején! :-)


sokan írtátok, hogy nem kell félni a gerinces szuritól-hát akkor megpróbálom legyűrni a félelmeimet. :-D

A császár meg egyébként nem visel meg lelkileg- hogy most nem simán szülök- én ebből nem csinálok lelkiismerti problémát, csak az első fiamnál olyan gyors könnyű szülés volt (szép és jó élményként éltem meg) - és gondoltam, most is milyen jó lesz. Most ez meg egy kicsit olyan ismeretlen érzés, hogy mi lesz majd utána, hogy állok fel, hogy ülök fel, meddig lesz bennem a katéter.... jaj ilyenkor annyi hülyeség eszébe jut az embernek! :-D

Egy a lényeg számomra is, hogy a babámnak ne legyen semmi baja. Én meg túlélek mindent- hiszen sok nőtársam felépült már a császár után- tehát én is fel fogok! :-D


Az altatásban ez a tubus dolog nem tetszik, hogy azt lenyomják. Anyukámat is műtötték, neki azóta olyan rossz a gégéje, hogy állandóan félrenyel, testvéremnek meg autóbaleset miatt volt a torkában egy hétig amig lélegeztették, egy év után múlt el a köhögése, annyira tönkretette a gégéjét az a tubus- tehát attól jobban félek, mint a gerincbe szuritól.

Mindenkinek köszönöm, hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat- és jó babázást kivánok mindenkinek!

2010. ápr. 28. 09:58
 8/15 A kérdező kommentje:

ja, és akkor fejet nem emelgetek-

egyébként oldalra azért lehet nézni? vagyis oldalrafordítani a fejemet?

:-)

2010. ápr. 28. 09:58
 9/15 anonim ***** válasza:

Persze,mozgatni lehet a fejedet ,csak emelni nem szabad... És még egy fontos!Ahogy kitoltak a műtőből,igyál nagyon sok vizet,amennyit csak tudsz!

A katétert pedig általában rögtön ki is veszik,ahogy lábra állítanak,mivel onnantól nincs rá szükség.

1 voltam

2010. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én egy hete szültem császárral másodszorra. A gerincérzéstelenítés nem fáj, csak azt érzed, hogy matatnak a hátaddal. Csak az első nagyon pici szúrást érzed, de olyan vékony a tű, hogy egy sima vérvétel rosszabb! A katétert utána adják, a kihúzásnál sem érzel majd semmit, és csak egy pillanat. Tényleg nem szabad mozogni műtét után, de üsd el az időt azzal, hogy sms-eket írsz és telefonálgatsz, pihensz, megkönnyebbülsz. És sok-sok folyadék!! Amíg a katéter bent van, addig jó... :)) nem kell felkelni. :) Utána fáj a poci, nehéz a fordulás, stb., de néhány nap és jól leszel. Főleg, ha a babád is ott lesz veled a következő naptól! Szárnyakat ad! :)) Sok sikert!
2010. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!