Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olyan szörnyű dolog, ha én...

Olyan szörnyű dolog, ha én nem akarom azt, hogy a párom a szülésnél velem legyen?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeretem, ha látják, hogy szenvedek, feszengenék, nem tudnék rendesen koncentrálni, félek zavarna a koncentrálásban, azon aggódnék, hogy hogy nézek ki, stb, de nem akarom megvonni sem tőle, nagyon megbántanám vele, ezt láttam rajta, majdnem sírt:(
2010. ápr. 28. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vallom, minden ember más és magának kell tudni, hogy kit enged be ebbe az intim történetbe! Sem én, sem a párom nem gondolta, hogy neki ott kell lennie. Az édesanyámat éreztem magamhoz annyira közel, hogy Ő volt velem és nem bántam meg!! Rengeteg véleményt kaphatsz, de ezt Neked és a párodnak kell tudnia és Nektek kell megbeszélni.
2010. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
A tágulás alatt nem kell semmire se koncentrálni. A kitolási szakban meg rohadtul nem érdekli az embert hogy ki van ott, ki látja
2010. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne szörnyű dolog? Minden jogod magvan hozzá,hogy nemet mondj.

Amúgy ha bennt szeretne lenni,akkor szerintem engedd.Hidd el,ha eljön az idő,nem fogsz arra gondolni,hogyhogy nézel ki,Őt se fogja érdekelni!!! Nála jobb lelki segítséged nem lesz!!! Gondold át!!

:)) Boldog babavárást!!!

2010. ápr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Ez csak mostanában lett divat. Régen nem volt senki a szülő nők mellett,és mégis baj nélkül megszültek. Én sem engedtem volna a páromnak,hogy ott legyen velem. Nagyon kiábrándító tud lenni,nemcsak nekem,de sok férfinak is.

Ezt azért nektek kell egymással megbeszélnetek.

2010. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el újra az utolsó mondatod, amit írtál. Megéri, hogy hiúsági kérdést csinálj belőle? Hidd el, olyan állapotban leszel a szülésnél, hogy szinte semmi nem fog eljutni hozzád a külvilágból, a legkevésbé fogsz a kinézeteddel és a koncentrálással foglalkozni!
2010. ápr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem szeretnéd, ne engedd meg, én sem engedem! Szerintem én is az a típus vagyok hogy jobban feszélyezne, mint segítene. Az egy dolog, hogy téged szülés közben már nem fog érdekelni, hogy ki hogy lát, de az Ő agyába beégnek a képek... Én nem szeretném hogy olyan állapotban lásson. De nem vagyunk egyformák. Úgyis ott lesz a folyosón, és ha közben meggondolod magad, hát behívatod.
2010. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ott lesz,akkor nem az marad meg benne,amit nem szeretnél,hogy meg maradjon! El lesz ragadtatva a babától,büszke lezs Rád,hogy milyen erős vagy...

Ezenkívül,a fejednél lehet csak(ott nincs útban),így nem lát olyat,amit nem akarsz hogy lásson!

Reagálnék arra is,hogy régen mi volt! Régen,a nők mindent egyedül csináltak,egész nap az uruk nélkül voltak.Bába asszonnyal szültek,otthon,nem kellett napokik idegenek közt feküdni a kórházban.Akkor így volt. Akkor a szex is tabunak számított!! A nők szülhettek úgy,hogy az anyjuk,anyóssuk,nagyanyjuk,asszonyok,akikben megbíztak... mellettük volt. Ma már csak 1 lehet melletted. Egész más évszámot írunk. Ez nem divat. Én is a párom nélkül csináltam végig,mind a 2x. Szerettem volna,ha Ő is a részese lehet ennek a nagyszerű pillanatnak,amit nem minden nap él meg az ember.

15:56-os voltam

2010. ápr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szia.szerintem tiszteletben kéne tartania h te nem szeretnéd ha bent lenne.Nekünk a kórházban most volt szülőszoba látogatás,voltunk is a párommal,és ott a szülésznő direkt kihangsúlyozta h csakis kizárólag akkor legyen bent az apuka ha mindketten egyformán szeretnék.mert ha nem így lenne akkor abból kellemetlenségek is adódhatnak.
2010. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez mindig nehéz dolog, mert ott van egyrészt hogy ő az apukája, joga van ott lenni, nem lenn szép ha kizárnád ebből az élményből.


Másrészt ott van az, hogy Te szülsz, ergo a Te kényelmed a legfontosabb, hogy olyan körülmények között szülj ahogy a lehető legjobban érzed magad és ne zavarjon senki és semmi.


Szóval mindkettőben van ráció, itt a válaszolgatók maximum azzal azonosulnak amelyik nekik szimpibb, de a kettő közül Nektek kettőtöknek kell döntenetek, melyikőtök képes jobban engedni hogy jót tegyen a másik féllel :)

Annak aki azt írta divat az apás szülés: nem divat, hanem egyszerűen egy gyönyörűlehetőség hogy Apuka is bent legyen (nálunk bent lesz) és régen ezt még a legtöbb kürházban nem engedték meg, ezért nem is volt kérdés hogy bemenjen-e vagy sem.


A kérdezőnek boldog babavárást, könnyű szülést és remélem meg tudjátok beszélni :)

27 hetes kismama

2010. ápr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg őszintén, hogy ki mit szeretne. Egyébként én sem akartam, hogy bent legyen (de a férjem sem). Szülés előtt úgy gondoltam, hogy a vajúdás alatt legyen bent, de amikor bejött a szülőszobába és megkérdezte, hogy fáj-e, akkor mondtam, hogy inkább menjen ki. A vajúdás alatt teljesen egyedül voltam, csak a szülésznő volt velem időnként.Nekem így volt jó, egyedül. Szülésnél pedig voltak ott éppen elegen (éppen műszakváltás volt).
2010. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!