Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valakinek van fogadott...

Ha valakinek van fogadott orvosa a szülésnél, mikor érkezett, és mikorra született meg a baba?

Figyelt kérdés
pontosan az érdekelne, pl, hogy beindul a szülés, ugye hívom telefonon, a doki is, én is elindulok a kórházba. És ugye olvasom van aki vajúdik 3 órát, de van aki 8 at is. akkor a fogadott doki végig a kórházban van 8 óra hosszáig még kijön a baba?

2016. dec. 2. 18:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk a kórház dolga lenne az értesítése direkt rákérdeztem akkor is mikor megvizsgáltak, hajnal 3 körül kerültem szülőszobára és 7 után kérdezték, hogy akkor nekem van orvosom? 8 körül beért és 9.50-re született meg a baba. Emiatt nem akartam fogadni második babámnál de itt meg amilyen a terhesgondozás inkább mégis.
2016. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk úgy volt, hogy a szülésznőt kellett hívni, bemenni és a szülésznő hívja a dokit, ő dönti el, mikor kell. Első szülésnél hajnal 3-kor értünk be, szülésznő kb 10 perccel ztánunk, doki 6-ra jött, 12-kor lett meg a baba. Így ő lehúzott velem 6 órát, a szülésznő meg 9-et. Második szülésnél pont ügyeletes volt a dokim, így az nagyon jó volt (nekem, ő már majdnem 12 órája bent volt akkor), este 10-kor értünk be, 1 előtt lett meg a baba, doki kb 3-ig ott volt, míg a szülőszobán voltunk hármasban, és másnap délelőtt már jött megnézni hogy vagyok.
2016. dec. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Tőlem azt kérte, ne hívjam, menjek be, majd onnan szólnak. Ahogy beértem, hívták, de mire odaért, 40 perc múlva, már meg is szültem :) Szegénynek tönkre vágtam a volna karácsonyát, de mondtam neki, akkor már hagyja, varrjon az ügyeletes, neki otthon van a két kicsi gyereke :)
2016. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én még ezután beszélem ezeket meg a dokimmal, de akkor úgy gondolom az az elterjedt, hogy a kórházból értesítik ki a dokit. kíváncsi vagyok, hogy lesz.
2016. dec. 2. 18:42
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Az elsonel ugyeletes volt ejjel,mikor bementem...a delelott folyaman elment parszor,de kb orankent visszajott..masodszor bementem,csak konkretan szülésre hívták be,kb. Egy orara ra megvolt a kicsi(10perc alatt beert kb),harmadszor tulhordas miatt be kellett fekudnom,de pont ugyeletes volt aznap..es be is indult a szulesem(kicsit rasegitett) igy velem volt vegig(kb felorankent ram nezett,amugy hagyott nyugodtan a ferjemmel vajudni)műszak vegere megszultem:)
2016. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Az elsőnél pont ügyeletes volt (éjszaka), reggel 6 előtt értem be, 10:15kor született meg a baba, végig bent volt.

A másodikat indították, megbeszéltük hogy 6ra bemegyek, ő fél 7 körül ért oda, de előtte nem is kellett mert úgyis papírmunkáztunk meg beöntést kaptam

2016. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fogadott orvosom volt.

Reggel 6-kor indult be a szülés,akkor hívtam a dokit,aki akkor indult mint mi.

12 órát vajúdtam,a doki végig ott volt,sőt még előbb is ért be a kórházba mint mi

2016. dec. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
kedves utolsó 12 órát bent volt veled a kórházban, az igen? előre megbeszélt tarifa volt, vagy te döntötted el mennyit adsz neki? És ha megkérdezhetem mennyit adtál? fővárosba vagy kisebb városba szültél? És fővároshoz közel kisebb kórházba ezért érdekel.
2016. dec. 2. 19:11
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Első babával hajnal 3kor mentünk be 5 perces fájásokkal.Kórház értesítette a dokit h vajúdok de a méhszáj még zárt.Hajnal 5re teljes volt a tágulás,szóltak neki hogy rohanjon ha be akar érni a szülésre.Nem tudom mennyi idő alatt ért be de hamar.Majd délelőtt 9kor megcsászározott...De onnantól hogy beért a kórházba elég sokat bent volt velem a szülőszobán.Császár után is sokszor benézett mielőtt hazament.

Második gyereknél már bent feküdtem amikor megindult a szülés.Éppen ügyeletes volt,így meg tudtam beszélni vele hogy nem mennék szülőszobára míg nem muszáj,inkább a kórteremen vajúdgatnék (meg a kórház egész területén 😜 ) Végül 15:30kor döntöttem úgy h megyek szülőszobára és 16:20kor megszületett a lányom.Ezalatt a szűk 1 óra alatt 5-10percenként benézett hozzám.Szülés után meg egy órát varrt 😱

2016. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

Nagynénémnek a fogadott orvos miatt halt meg a babája.

Kórházban az ügyeletes nem volt hajlandó hozzányúlni, merthogy van orvosa, azt várták, a gyerek meg megfulladt a köldökzsinórtól amire becammogott a doki...

Jó, ez nem most volt, hanem amikor még nem volt ennyi műszer amivel figyelhetik a babát.

De ezt többektől hallottam, hogy az ügyeletes abban az esetben le sem tojja a kismamát, ha tudja, hogy várják már a fogadott orvost.

2016. dec. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!