Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha előre érezném a szülési...

Ha előre érezném a szülési fájdalmakat akkor lehet, hogy nem is akarnék gyereket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes csak épp most láttam egy videót amiben szülési fájdalmakat imitáltak egy szerkezet segítségével és belegondoltam, hogy én borzalmasan félek a fájdalomtól és nem is bírom jól.
2016. dec. 10. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ez így nem a valós élményt adja vissza, mert a szülésnek ott a végeredménye, kezedben van a kisbabád. Nem csak egy hiábavaló fájdalom. Ahol csak imitálják, ott nincs hasonló végkifejlet, tehát lehet hogy elijesztene a szüléstől, igen, de ez nem lenne reális, hiszen csak a kin részét élnéd át, a szépet nem. Hiszen sokan átélik a szülést mégis akarnak következő gyereket is, akkor valamiért csak megéri :).
2016. dec. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Szülés után közvetlenül azt mondtam, hogy ezt soha többé. Másnap már, hogy na jó,azért átgondolom. Szerintem rá egy hétre már kijelentettem, hogy kell kistesó. Hét hónap telt el, és tudom hogy fájt és szenvedtem de...megkoptak ezek az emlékek, semmi rossz érzés nem maradt bennem. Az első egy-két hónapot megterhelőbbnek éreztem. De megéri.
2016. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Ki fog ez derülni, amikor kismama leszek, én csak bízom benne, hogy helyt tudok állni és ki fogom bírni :)
2016. dec. 10. 18:25
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Mindenki kibírja, először is dolgoznak a hormonok, ott a szervezet a fájdalmat nem érzi úgy szülés közben, mintha generálják a fájdalmat (kivéve oxitocin, azt jó elkerülni). Ott az izgalom, hogy mindjárt itt a baba és minden fájás közelebb visz hozzá, és a legfontosabb, hogy tudod, hogy limitált idő múlva vége a fájdalomnak. Kettőt szültem mindenféle fájdalomcsillapítú nélkül (egyiknél volt oxi is a végén), és azt mondhatom, volt olyan migrénem ami rosszabb volt és persze megérte :-), valamint az éjszakázás a gyerekeimmel sokkal-sokkal nehezebb, mint az a pár óra fájdalom szüléskor.
2016. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat :) Picit megnyugodtam :D
2016. dec. 10. 19:26
 6/13 anonim ***** válasza:

Én ma éltem át Uh elég friss az élmény... hat igen akkor és ott úgy erezheted h ez bizony nem létező, nem elviselhető. Utána azonban ott a megkönnyebbülés aztán meg h a babad kint van és neki te vagy a mindene😌 És ezt azonnal a tudtodra is adja ami mindent megért. Meg a komplikált és nehéz szülést is. Nálunk tegnap du-n 4kor lett meg egész éjszakai és napközbeni vajúdás volt. Így hosszú és kimerítő volt fájdalomcsillapítót nélkül és a végén én is kaptam oxit. Mégis mikor meglátom mindig sírva fakadok h öt én szültem és erre büszke vagyok! Ezt nem tudják imitálni plusz azokat a hormonokat se amik akkor vannak.

Üdv

Újdonsült anyuka

2016. dec. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már kétszer átéltem és még mindig nem tettem le a nagy családról.
2016. dec. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves #6 válaszoló! Nagyon nagyon sok boldogságot és egészséget a picinek is és neked is! Gratulálok :) :)
2016. dec. 11. 09:10
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Nekem kéthetes a fiam és nagyon szép szülésélményem volt vele. Valószínűleg a szerencsésebbek közé tartozom, akiknek talán kevésbé fáj a szülés, de lehet, hogy a hozzáállásom is sokat segített - én nem féltem tőle előre, nem koncentráltam rá, hogy fájni fog-e, mindig arra igyekeztem gondolni, hogy az lesz a nap, amikor találkozom a kicsivel végre.


Én 2-3 perces fájásokkal érkeztem a kórházba, de ezek még gyengébb menstruációs fájdalomnak tűntek. Nem kértem epidurális érzéstelenítést. 4 órás volt a vajúdás, ebből az utolsó félóra volt olyan, hogy azt mondom, hogy igen, fájdalmas volt - de nem annyira, hogy azt gondoljam, ennél nagyobb fájdalom nincs a világon.


Én is azt gondoltam, hogy nem bírom jól a fájdalmat, de ott és akkor rendben volt minden. A tágulási fájdalmak végén éreztem azt, hogy ha ez még tovább erősödik, az már nagyon nehéz lesz - akkor viszont már a kitolási szakasz jött. Itt meglepődtem, mert azt hittem, hogy amikor már bújik ki a gyerek, az a legfájdalmasabb, de nem. Ez már egy teljesen másik, koncentrációt igénylő, "munkás" szakasz, a szülésznő is mondta, hogy a nehezén igazából túl vagyunk, a nők nagy része azt mondja, hogy a kitolási szakasz "felüdülés" a tágulásihoz képest. Nálam is így volt. Fájdalom szempontjából.


Számomra hatalmas segítség volt, hogy benn volt a férjem, beszélt hozzám, fogta a kezem, nagyon érezte, hogyan kell jelen lennie, rengeteget jelentett. Nélküle biztos vagyok benne, hogy sokkal-sokkal rosszabbul viseltem volna. Szerintem nagyon fontos, hogy vagy a férj, vagy egy jó szülésznő ott legyen, aki tud támogatni és úgy végigkísérni, ahogy neked ez jó.

2016. dec. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó tedd össze a két kezed, mert a nagyon szerencsés nők közé tartozol, akiknek csak enyhe fájásaik vannak, ez viszonylag ritka. Akiknek átlagosan zajlik, azok hidd el hogy olyan fájdalmat élnek át, amiről azelőtt gondolni sem merték hogy létezik. Ez nem felfogás, meg apuka jelenléte kérdése. Igazán szerencsés vagy, bár én is ide tartoznék.
2016. dec. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!