Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valakinek ilyen miatt...

Volt valakinek ilyen miatt császâja, vagy hallott ilyet?

Figyelt kérdés

Kiírtak császárra , mert kistermetem van, 149cm/48,5 kg

A magzat 3997ramm, 37hetes 2naposan.

38hetesen 6naposan csaszaroznak. Nem fèrne ki cìmszóval.

Úgy mond Nem zavar, a babám a lènyeg. De sosem hallottam ilyesmit.



2017. jan. 1. 18:10
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Bocsi- császárja
2017. jan. 1. 18:12
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. A szobatársamat azért császározták, mert óriásbébit mértek. Az anyuka átlagos méretű egyébként, de lemérték a babát, hogy 4,5 kiló. Függőlegesen vágták a baba nagy mérete miatt, majd kivették a 3 kilós gyereket.
2017. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
75%
Én is hallottam, hogy kistermetű, vékony nőknél gyakran csinálják, ha nagy a bébi. Állítólag elakadna szegény, nem kockáztatnak. Viszont amit előző is írt, elég szívás, mert sokszor rosszul becsülik meg. Sőt, ebben inkább olyat nem hallani, hogy sikerült eltalálni...
2017. jan. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%

Elviekben valóban van ilyen, hogy "nem fér ki a baba". Viszont ezt nem lehet előre tudni. Tehát csak azért, mert valaki alacsony és vékony, attól még simán meg tud szülni egy akár 4 kg-os babát is. Volt már rá nem egy példa.

Nekem pl. nagyon széles a csípőm, sokszor mondták, hogy ó, hát neked tök simán fog menni a szülés, aztán lám csodát, odakerültem, hogy szülni fogok és császároztak, mert kiderült, hogy "nem fér ki" a kisfiam. De ez nálam az utolsó pillanatban, tehát szüléskor derült ki. Holott a súlya az látszott már a korábbi ultrahangokon is, 3300 grammot mértek a 35. héten súlynak. Illetve én is alacsony vagyok, bár nem ennyire, én 158 cm magas vagyok, viszont több volt jóval a súlyom, mint most neked. Végül a 38. héten született meg 3960 grammal.

Lehet, hogy nálad nem akarnak kockáztatni, hogy túlságosan "repedj" odalent, vagy eleve úgy látják, hogy tényleg nem tudnád megszülni és inkább császároznak. A súlyodból, a testalkatodból, a magasságodból valószínűleg így látják jónak és biztonságosnak.

2017. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Iszonyat nagy a hasam. Kivancsi vagyok, mekkora lesz vègül. Majd megírom.

Ezek szerint gyakori :)

2017. jan. 1. 18:26
 6/37 anonim ***** válasza:
51%

Ilyet biztos nem engednék. Igen sajnos nagyon gyakran csinàljàk. De milyen érdekes engem azzal nyugtatott a doki, hogy 6 kg- s babàt is szültek nàla.

Kb ugyanilyen mérettel simàn meg tudtam szülni a 4 kg- s fiam,a lànyom és most jön a harmadik...aki nem lehetne, mert a hasfalam ìgy is vékonyka és ha vàgtak volna nem lehetett volna 3. baba.

A térarànytalansàgot uh- n tudjàk nézni. De ez igen ritka. Csak nekik ez az egyszerűbb.


A helyedben tuti kérnék màsodvéleményt. Plàne, hogy ki sem vàrjàk a 40. hetet, vagy még azt sem vàrjàk meg, hogy meginduljon a szülés, ez ìgy nagyon szakszerűtlen.

2017. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is kész csi vagyok, mindkettővel természetes szüléste készültünk, mindkettő császár lett. Első téraránytalanság miatt, és mert nem tágultam, nem haladt. Második sürgősségi volt. Sokkal egyszerűbb lett volna mindkét alkalommal a programcsászár. Egyébként átlagos méretű babák voltak 3500 grammal, 54-55 centivel.
2017. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
*kicsi, bocs, javít a telefon
2017. jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
32%

Ezzel vitatkoznék, nem "szakszerűtlen", hogy nem várják meg a 40. hetet és hogy meginduljon a szülés. Bocsánat, de a programcsászár sokkal jobb, mint a sürgősségi.

A kérdező babája nagy, valószínűleg tökéletesen érett lesz, mire kiveszik, sőt, még az is lehet, hogy előbb megindul a szülés.


149 cm és terhesség végén 48 kiló... ez nagyon kicsi termet, a medencénél 1000%, hogy elakadna a baba. Még egy 3 kilós is... De valóban meg lehet kérdezni egy másik orvost, ha az megnyugtatna.

2017. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

7# szerdan megyek masodvèlemènyèrt! :)

Vajùdtatnának , ami szimpatikus..de nem sitty-suttyra találta ki a dokim. Sokat beszelgettunk róla 2-3 hete is. Meglatjuk!:) csaszarosoknal valtozo h kivárjak vagy sem. Altalaban 38.hètre programozzák:) koszi!!:)

2017. jan. 1. 19:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!