Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszarmetszes utan mikor fog...

Csaszarmetszes utan mikor fog halvanyulni a seb? A seb folott (bikini vonalon vagtak) van egy nagy pukli, ami erzeketlen. Ez megmarad orokre vagy lefog menni a duzzanat? Es ott mar erzeketlen is marad

Figyelt kérdés

6 hete szultem,sajnos nekem programozott csaszarom volt,utolso pillanatban derult ki.

Osszevartak,de 2x szet nyilt a sebemegy kicsit,ami verzett es gennyedzet megmutattam orvosnak,lekezelte es ennyi,a sebem nem gyogyul normalisan se gyorsan,nem tudom hogy miert.

Hegesedik a sebem nagyon,ez miatt nem is furodhetek,csak cicamosdasban.

Nektek mikor lehetett furdenetek,hogyan es mennyit?

A has lefog menni egy ido utan vagy marad ilyen logos?

Teljesen kinyult a borom,nem hiztam semmit.

Mikor lehet nemi eletet elni?

Vigyazzni kell nagyon?

Gyermekagyi verzes meddig tart?

? A hasamon vannak striak, mikor fognak elhalvanyulni? Milyen lesz utana a has kivul belul?



2017. jan. 3. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:

A császármetszés utáni felépülés elég hosszú, úgyhogy hat hét után még ne várj csodát a hegedtől.. Ha viszont genny vagy vér jön belőle, akkor azt mielőbb nézesd meg újra. Nemi életet akkor lehet élni, ha az orvos áldását adja rá. Hathetesen (tehát mostanában) mész kontrollra, ahol megnézik, minden rendben van-e odabent, és ha igen, akkor lehet.

A kialakult kötényhas sajnos marad, maximum kicsit lehet rajta feszesíteni tornával (legalábbis állítólag. nekem nem sikerül), de igazán csak a hasplasztika oldja meg a problémát.

A gyermekágyi vérzés mindenkinél más hosszúságú.

A striák évek alatt halványulnak el, de ez is teljesen egyéni, hogy kinek mennyi idő. Másfél éve szültem, már halványodnak, de még mindig pirosas színűek.

Nem tudom, mire irányul azon kérdésed, hogy milyen lesz utána a has kívül belül.

2017. jan. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van akinek nagyon csúnya a hasa szülés után, másnak meg szinte mintha sose lett volna terhes, sajnos ez egyéni adottság, mindenkinél más.

Hegek halványulása 1-2 év, a striáké is.

2017. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 10 hete szültem. Nekem szépen gyógyul a sebem, mostanra már nem érzékeny, de a csík még mindig pirosas színű. A 6.héten még nekem is érzékeny volt és duzzadt. Akkor voltam kontroll vizsgálaton, minden rendben volt, a heget szépnek látta az orvos, onnantól lehetett fürödni és házas életet élni. A vérzésem is kb pont a 6. héten múlt el. Én szerencsés vagyok, két héttel a szülés már semmi nem látszott rajtam. De ez alkat kérdése szerintem. A felépülés időszaka is mindenkinél más. De 6héttel a szülés után még ne várj csodát.

Boldog babázást!

2017. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy kötényhas. Egyéni, hogy mikor megy le, mikor gyógyul. Nálad valami nem stimmel, ha 6 hét után sem fürödhetsz, mert rosszul gyógyul. A 6 hetes kontroll után általában lehet nemi életet élni, kérdezz rá.
2017. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem is volt pukli, normális, ha nem fáj enyhe nyomásra, nem gennyedzik, akkor azzal nincs baj. Most lesz 4 hós a lány, nekem már nincs, a heg is halványrózsaszín
2017. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is programcsászár volt 2,5 éve.

Az én testem valamiért nem gyógyítja olyan jól a hegeket, ezt se, hiába le a kalappal a doki előtt, ő nagyon szép munkát végzett...

Nekem a heg (ami jó nagy, mert nagy volt a babám, én meg kicsi, kb combtőtől combtőig tart) nem egyenletes, még most is puklis, van, ahol kifehéredett, de van ahol élénk lilás és van, ahol érzéketlenebb a bőröm. Engem nem zavar egyébként, mert a bugyi teljesen eltakarja, a férjem meg szerintem már észre se veszi, annyira "természetessé" vált mindkettőnknek, hogy van egy nagyobb hegem.(Amúgy hamarosan megint császárom lesz, nem tudom hogy fog utána kinézni.)

A hasam viszont ugyanolyan lapos lett pár hét alatt, ez szerintem nincs összefüggésben azzal, hogy császár vagy sima szülésed volt, ha hajlamos vagy a bőrlógásra, akkor tornázz majd rá sokat.

Nemi életet a gyermekágyi vérzés után lehet élni, de a 6 hetet minimum meg kell várni (ugyanúgy, mint term. szülésnél). Nekem az első pár aktus valamiért fájt, úgy éreztem magamat, mint egy szűz kislány, de aztán átlendültünk rajta, a férjem rettentő figyelmes volt és szépen minden visszaállt a régibe.

Gyermekágyi vérzés nekem 8 hétig tartott.

A stria megint genetika kérdése, nem a szülés formájától függ. Nekem hála ég nincsen egy se, van olyan ismerősöm, aki bestriásodott, majd idővel alig észrevehetőre kifehéredett, de van olyan ismerősöm, akinek az egész hasa merő lila csíkos lett. Ez teljesen egyénfüggő.

2017. jan. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!