Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlhordásnál van olyan, hogy...

Túlhordásnál van olyan, hogy kötelező befeküdni?

Figyelt kérdés

Barátnőm mesélte, hogy anno őt is befektették április 8-ra volt kiírva és 9.én reggel be kellett fekülnie.

A sogornőm most szült és neki is AJÁNLOTTÁK,de senki nem kötelezte és végül programcsászár lett.

Van ilyen, hogy valakit akarata ellenére befektettnek? Hogy csinálják? Rád zárják az ajtót?


2017. jan. 29. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy!a magzat és saját érdekedben javasolhatják,hogy feküdj be,senkit nem tartanak ott eröszakkal.a te döntésed,de ha azt mondják feküdj be,az nem véletlenül van és érdemes szót fogadni
2017. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem kötelező, csak ajánlják. És mondjuk ha valaki megtagadja, akkor nem olyan kedvesek utána hozzá. Nálam más miatt rezgett a léc, hogy befeküdjek. A dokim végül úgy döntött, hogy nem kell, mégis az eppen ugyeletes szülésznő úgy beszélt velem mintha lancdohanyos, alkoholista kismamaként veszélyeztetném a gyereket.
2017. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Protokoll szerint 40+4 kornyeken nalunk befektetnek es 40+6 naposan inditanak.

En ket hetet hordtam tul de a fogadott orvos kozbenjarasaval nem kellett befekudnom. Nem, nem zarjak rad az ajtot, de ha barmi gond van onnantol a Te felelosseged, ez ugyanolyan mint sajat felelossegre egy nap utan azulest kovetoen hazamenni

2017. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez kórházfüggő.

Ahol én szültem, ott is így ment. Ha a kismama nem szül meg a kiírt dátumig, akkor közlik, hogy aznap, vagy másnap jelentkezzen a kórházban.

Illetve ikerterhesség esetén már jóval korábban befektetik a kismamát.

Illetve nálunk ugyanez, ha a mért értékek kisebbek a terhesség koránál 1-2 héttel, akkor is befektetnek.

Illetve ha valaki valami miatt bekerül már akár a 35-36. hét körül a kórházba, akkor onnan már szintén nem engedik haza a szülésig a kismamát. Pontosabban, csak saját felelősségre mehet haza. Illetve saját felelőssége alapján nem fekszik be. Ha saját felelősségre meg hazamegy, vagy nem fekszik be, akkor pedig nagyon bunkók és lekezelőek vele szemben.

Ezt meg a bent fekvő kismamák tapasztalatai alapján tudom, mivel magam is 36 hetes koromtól kezdve kórházban feküdtem a szülésig sajnos.

Szóval kórháza válogatja.

2017. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Semmi sem kötelező. Én mindkettőt tovább hordtam 41. hét után születtek, megtagadtam a befekvést, mert nem láttam értelmét, ezt felírták a leletemre, hogy felajánlották. Másodiknál már megbeszéltem az orvosommal, hogy hétfőn megyek és indíthatja, de szerencsére vasárnap megszületett.
2017. jan. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Dec 24 re voltam kiirva a 3. gyerekkel

Kozolte a doki h akkor aznap reggel 6ra varnak ...

Mondtam h kizart dolog h szenteste reggelen befekudjek mikor van otthon meg ket gyerek !

Nagy nehezen raallt h akkor dec 27 reggel menjek be


Ebbol annyi lett h jan 1en ejjel bebaktattam h akkor szulok

Akkor volt ugyeletes szal majdnem lefordult a szekrol mikor meglatott


Szal nem kotelezhetnek ra de megis sok orvos azt h hiszi h csak az lehet amit o akar ...

2017. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én mind a 2 gyerekem túlhordtam ,nem köteleztek rá ,hogy befeküdjek.Az orvos megkérdezte ,hogy befekszek e vagy megoldható a mindennapi bejárás (vidéki vagyok korház 20-25 km) A bejárást választottam ,soha nem volt ez miatt gond.
2017. jan. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Komolyan, 21. században még van ilyen kérdés? Nem , nem kötelezhet senki semmire, egyedül bírósági végzéssel kötelezhetnek, vagy pedig pszichiátriai betegség esetén, de akkor is több orvosszakértői vélemény kell hozzá.
2017. jan. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kórházfüggő mennyi túlhordás után fektetnek be. Kényszeriteni nem fognak de ajánlott főleg a baba érdekében befeküdni. Eszembe se jutott problémázni rajta. Vácon szültem, ott kiirás után 5 nappal befektetnek, és 1 hétre már indítják a szülést. Nem, erre sem kényszerítettek de nem ellenkeztem.
2017. jan. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!