Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 7 napja hordom túl a babámat....

7 napja hordom túl a babámat. Nst és magzatvízvizsgálat 2 naponta van. Eddig minden oké méhszáj 3111, de be kellene feküdnöm. Annyira félek hogy oxitocinnal megindítjäk! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A doki folyton azt mondta most is halva született egy baba mert az anya tulhordta es nem feküdt be. Meg hogy nem csak úgy lehet megölni egy csecsemőt hogy megfolytjuk hanem így is hogy nem fekszem be es nem vagyok megfigyelés alatt. Meghogy biztos kènyelmesebb otthon tvzgetni. És most itt a hègvège.... egy beteg kisfiammal. Természetesen ha baj lenne befekszek azonnal de várni jobb otthon mint kórházban és félek hogy türelmetlenek lesznek és megindìtják tehát beleavatkoznak a természet dolgäba. Mi más vizsgálatot tudnak csinálni a kórházban mint eddig? (nst,aminoszkopia,mehszajvizsgalat)
2017. febr. 3. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Az ilyen dokit el kellene küldeni a búsba, ilyet hogy lehet mondani szülés előtt álló kismamának... Akkor is, ha ő úgy látja, hogy biztonságosabb lenne bent lenni.


Más vizsgálat nincs, viszont ezeket tudják folyamatosan nézni, ha bent vagy. Én is biztonságosabbnak érezném, ha ilyenkor már orvosi felügyelet alatt lennék. (Más tészta, hogy a dokinak nem ebben a stílusban kellene meggyőznie téged...)

2017. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

10 nappal hordtam túl a fiam, és 5 nappal a lányomat.

Engem is befektettek. Naponta két nst, hogy a babával minden rendben van-e, és nézik a magzatvizet, illetve csinálnak ultrahangot is.

A fiammal semmi gond nem volt, tök jól érezte bent magát, a doki is mondta, hogy inkább csak elszámolás lehet, nem pont félidőben van peteérésem, de a baba jól van. Szépen megvárták, hogy magától meginduljon a szülés. (Mi, "túlidős" kismamák meg másztuk a lépcsőket, meg guggolgattunk, meg minden, hátha végre beindul. :D)


A lányomnál viszont lett gond. Délelőtt még nem volt gond, délután viszont nem volt tiszta a magzatvíz. Azonnal burkot repesztettek, de végül császár lett.

Ha otthon malmoztam volna, hogy majd csak megindul, lehet, hogy sose foghatom a kezembe a kis gézengúzt.


A kórházban nem az a céljuk, hogy idő előtt szülj meg, és piszkáljanak. Hanem hogy figyeljenek rátok: ha a magzatvíz elszíneződik, gyengül a szívhang, esetleg csökken a baba súlya, vagy romlik a köldökzsinórban a véráramlás, azt te nem fogod tudni. Tényleges túlhordás estén viszont ilyen előfordulhat. Sajnos, te ezt csak akkor észleled, ha már tényleg baj van.


A beteg kisfiadra most gonosz módon annyit tudok mondani, hogy akkor mi van, ha beindul ma a szülés? Akkor nem mész be szülni, mert otthon kell vele maradnod?

Ez egy ilyen helyzet: meg kell oldani, hogy most rá is felügyeljen valaki, amíg te pár napig kórházban leszel, és te pedig szépen összepakolsz és bemész a kórházba, hogy ne legyen semmi probléma.


Amíg nincs rá nyomós indok, addig normális doki meg nem kezd el szülést indítani, mert abból csak több komplikáció lehet. Ezt nyugodtan megbeszélheted a szülészorvosoddal is: jogod van elutasítani a szülésindítást, ha nem indokolt. Végül is akkor is, ha indokolt lenne.

2017. febr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Én 9 és 8 nappal hordtam túl, engem is egy hetes terminustúllépésnél akartak befektetni, én nem mentem, de a doki abszolút megértő volt. Mondta, hogy neki fel kell ajánlani, mert ez a protokoll, saját felelősségemre bármit csinálhatok, azt megbeszéltük, hogy mikor indítja, ha addig nem születik meg, szerencsére nem lett rá szükség. Tehát csak akkor mentem volna mikor "történik" is valami.
2017. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félni az oxitol.

Ugyanilyen helyzetből indulva, két és fél óra alatt megszultem.

Egy óra oxi volt, utána burokrepesztes, másfél óra kínlódás, és a kezemben volt.

Oxi alatt max egy rosszabb mensifajdalmat éreztem.

2017. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jaj köszi a kedves szavakat

Azthiszem mégiscsak befekszem. Megfigyelés alatt lenni lesz a legmegnyugtatóbb.

2017. febr. 3. 12:54
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

én nem leszek kedves!

Azonnal menj be a kórházba! Baromira önző és gyerekes a viselkedésed!

2017. febr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél. Engem 5 nap után fektettek be, másnap indították zselével, simán meglett a kisfiam. Ne izgulj, igy biztonságosabb mindkettőtöknek. Szép dolog kivárni amig megindul magától de nő a kockázat is ilyenkor.
2017. febr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet h hulyen adta elo magat, de attol igaza van.. ennyi erovel (amit irtal, h hagyjuk vegezni a termèszet dolgat, nem is kellene segiteni azoknak akik elvetelnek, de gyogyszerrel segithetnènek) szval na.. es igazat mondott, attol h modortalan mèg Neki van orvosija elvègezve, nem neked vagy nekünk.:) aki gyereket vallal muszáj erre is felkeszuljon. De tudnod kellen
2017. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem kell félni az indítástól! Nekem a kiírt napon indították oxitocinnal a második szülést, a bekötés után 4 órával született meg a fiam, bár a fájások így is nehezen jöttek :S
2017. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahol lakom van egy protokoll.Ha volt császárod akkor a következő terhességnél 38 hetesen befektetnek.

Volt napi 2nst,napi 2x hallgattak szívhangot,3 naponta uh.Ahogy betöltöttem a 40hetet ehhez hozzá jött 2 naponta amnioszkópia.

Megindítani kérésemre sem indította meg az orvos.Pedig otthon várt a 3évesem...41 héten szültem.

Jelenleg a 3.babát várjuk.Az első császár miatt most is be kellene feküdnöm 38 hetesen.De tekintettel arra hogy van itthon egy 5éves és edy 2éves emiatt megbeszéltük hogy csak 39hetesen fekszem be.

Szóval inkább örülj h eddig otthon lehettél.Már bármikor jöhet a baba.

Ha megindítják akkor sem fog történni semmi extra,nem egy koraszülöttet fogsz világra hozni.

2017. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!