Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan éltétek meg a kórházi...

Hogyan éltétek meg a kórházi napokat a babával?

Figyelt kérdés

Abban a kórházban ahol szülni fogok, a babákat nappalra kiadják a szülők mellé, hogy ők gondoskodjanak róla ill. össze szokjanak.

Olyan anyák válaszait várom, ahol szintén így volt.

Hogy teltek a napok? A nővérek segítettek vagy magatokra hagytak? A baba hogy viselkedett? Te tudtál mellette pihenni?

Tippek, tanácsok...


Köszönöm!


2017. febr. 5. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Ahol én szültem, végig ott volt mellettem a fiam, tehát még éjjel is. Remekül összeszoktunk ott. Csak a fürdetés idejére volt távol, meg ha nagyon ki volt merülve valamelyik anyuka, kérésre vigyáztak a babára, h tudjon pihenni. Kevés volt a nővér és csecsemőgondozó, de ha segítséget kértem, mindig jöttek segíteni, válaszoltak, ha volt kérdés. 3-4 óránként kellett kelteni a babát etetni, ezt ellenőrizték is. Ettől eltekintve tudtam pihenni, még úgy is, hogy a szobatársaim babái folyton sírtak, gondolom teljesen ki voltam merülve és ahogy két szoptatás között volt pár órám, kidőltem. Nekem így nagyon tetszett összességében, és nem voltam kétségbeesett akkor sem, amikor otthon egyedül kellett megbírkózni mindennel.
2017. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Mi végig együtt voltunk, éjjel is. Fürdetésre se vitték el, bejött a csecsemős és megfürdette a szobában. Nagyon jó volt! Tudtam pihenni, sokat aludt, szopizott. Csak a császársebem fájt így elég fájdalmas volt midnen mozdulat, de azonkívűl teljesen jó volt minden.
2017. febr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

0-24-ben nálam voltak a babák, mindkétszer vip szobában voltunk. Nővér csak fürdetni jött be vagy ha nagyon régóta sírt a baba és amikor vizsgálatra vitték. Az első babánál szinte egész nap bent volt a párom aki legalább már látott közelről babát azelőtt, velem ellentétben 😀 Pihenni nem sokat pihentem, dehát ez így volt kb a 7. hónaptól, úgyhogy nem volt gáz.

Szerintem nagyon nagy butaság amikor éjszakára elviszik a babákat, szerencsétleneknek CSAK anyára van szükségük! Gondolom otthon sem viszik majd át a szomszédba hogy anya pihenni tudjon...

A második szülésnél a bent töltött 2 éjszaka aludtam vagy 4 órát, első éjszaka iszonyatosan fájt a fogam azért nem tudtam, a másodikon a baba csak mellettem az ágyon volt hajlandó aludni, de én meg úgy nem tudtam, amint elmozdultam egy picit felébredt...

2017. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Nekem is oda adták éjjelre is, csak fürdetni vitték el. Kevés a dolgozó, ha csak lehet kihelyezik a babákat az anyához. Én az első kihelyezett nap után szerettem volna, ha éjjelre elviszik, nem éreztem jól magam, császáros voltam, alig bírtam felkelni. De mondták, hogy csak akkor viszik el, ha nagyon rosszul vagyok. Így ott maradt, de végül nem is volt semmi gond. A babám nagyon jól viselkedett, nem volt egy hangja sem, nem is sírt, evett és aludt. A szobatársam babája is jó baba volt, ő sem sírt, így valamennyit azért bírtunk pihenni, már amennyit egy kórházban lehet. Ha segítséget kértem, természetesen segítettek, de amúgy nem nagyon néztek felénk. Nem volt gond a baba ellátásával sem, valahogy minden jött magától, természetesen. Utolsó éjjel egyedül voltam, a szobatársamék haza mentek, így még jobb volt. Mire haza mentünk már mindent tudtam a babámról, mintha ezer éve ezt csinálnám, úgy bele jöttem. A tejem is nagyon jól megindult, a kórházban csak az első két nap kellett pótlás, utána csak anyatejet evett. Pihenni igazán csak otthon tudtam. A kórházban azért van egy napirend, így tuti akkor volt vizit vagy vérnyomásmérés vagy valami, amikor épp elaludtam volna. Szóval hulla fáradtan mentem haza, de amikor csak tudtam aludtam. Így egész gyorsan kipihentem magam. Utólag egész jó èlmény a kórházban töltött idő, ott akkor azért máshogy gondoltam.
2017. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Nekem szülés után 6 órával odaadták a babát,kaptam kb 5 perces gyorstalpalót babaellátásra,és annyi,minden reggel volt baba-mama vizit annyit voltak bent,2. Nap volt fürdetés,nekem kellett fürdetnem csak mondta hogyan.Ha kérdés probléma volt el kellett mennem a csecsemősökhöz.Nekem extra sírós babám volt folyton éhes volt tejem nemvolt,erre második nap jöttek rá,mikor extra sokat fogyott, onnantól pótlást kapott,de csak úgy h 20 perc mellenként szopi aztán mérés ha keveset v nem hízott pótlás de csak szigorúan 3 óránként,ezt írták is,h ki mikor kapott.Egy rossz szavam amúgy nekem nemlehet, utólag azt mondom h nemis baj,h nem vitték el a babát akkor se ha rosszul voltam ha fáradt voltam,mert mint mondták otthon is nekem kell ellátnom akárhogy is vagyok.
2017. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nagyon nagy butaság amikor éjszakára elviszik a babákat, szerencsétleneknek CSAK anyára van szükségük!


1. nem szerencsétlenek. A tiéd talán, mert te vagy az anyja.


2. nem csak anyára, hanem pihent, épeszű anyára. És nem mindenki viájpi, ezért vannak szobatársai. Ahol felváltva sír valamelyik kicsi, ott bizony a pihenés nem igazán van biztosítva.

2017. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerencsere kulfoldon lakom, itt vannak jogai az anyanak, SOHA senki nem nyul a gyerekemhez. Mondjuk szules utan masnap lehet is menni haza.
2017. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is egész nap velünk volt a kicsi, kivéve látogatási idő (4-6ig) utána 10ig megint velünk, aztán elvitték fürdetni és már csak másnap láttam... pedig jó lett volna meglesni még 1-2x h minden oké-e, bár persze,hogy rendben volt.. Nappal akkor tudtam pihenni, ha ő is jót evett és aludt, de az éjszakai alvás az azért jól jött.. Egyébként nem igazán segítettek, sőt.. egymásnak segítettünk az anyukákkal. :)

(Debrecen-Kenézy)

8 hós babó anyukája

2017. febr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Borzasztó volt. Én vérátömlesztést kaptam, a baba besárgult, mert semmi tejem nem volt. Hiába lógott és ordított 0-24, a nagy bababarát kórházban nem adtak pótlást. Még akkor sem, amikor kékfény alá került. DEOEC


Megváltás volt hazamenni.

2017. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Te jó ég, ez komoly? Azt mondták pedig nekem, hogy a Klinikán sokkal jobban odafigyelnek az első napokra...

(Én vagyok aki a Kenézybe szült)

2017. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!