Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Veszélyes -e? Menjek be a...

Veszélyes -e? Menjek be a kórhazba vagy inkább pihenjek rá?

Figyelt kérdés

25 hetes terhes vagyok .23 hetesen be kerültem a korhazba gorcsok miatt a méhszáj értéke C:2100 lett...

Az orvosom szinte nem is magyarázta el a dolgokat csak annyit mondott , hogy pihenjek rá . De viszont a vedono megijesztett vele,hogy ezzel még bent kellett volna tartania a korhazban ..

Utobbi napba kis seta kozbe szúró fájdalom kisérte az alhasamba közép tájon.

És úgy érzem mintha egyre lentebb lenne a méhszájam lehet ,hogy hülyeség ,de az orvosom konkret választ nem addott erre csak hogy fekudjek vagy menjek be ...

De viszont hallottam olyanról is ,hogy ilyen esetbe össze varják a méhszájamat !

Most akkor hogyan is mukodik ez? Azt se tudom hogy hova kapjam magam úgy kétségbe vagyok esve .


2017. febr. 8. 11:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Aki csak gunyolodni akar és nem segiteni azzal ,hogy normalisan válaszoljon, élje ki magát máshol.
2017. febr. 8. 11:42
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Én vagyok annyira parás, hogy azonnal bemennék.
2017. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Abszolút nem kellett volna bent tartani ezzel, nyugi. A méhszájzáró műtétet ma már ritkán csinálják, az orvosom szerint nem igazán hatékony. Ezzel az értékkel húzhatod 41 hétig is, ne aggódj. Szedj jó nagy adagban magnéziumot, azzal csökkented a görcskészséget, így védeni tudod egy kicsit a méhszájat. És ahogy a doki mondta, pihenj, amennyit csak tudsz.


Az alhasi szúró fájdalom inkább méhszalag húzódás szerintem, ne ijedj meg. Én is kifejezetten séta közben éreztem mindig és a 20-as heteimben volt a legjellemzőbb.

2017. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan későbbb, 34 hetesen kerültem be a kórházba, mert kinyílt a méhszáj, kaptam visszatartást, a szülésig már nem is mehettem haza. Volt bent egy ikres kismama, neki összevarták a méhszájat, de sajnos így sem tudták bent tartani a piciket, nem sokkal később megszülettek nagyon kis súllyal. A történet jól végződött, ma már négy évesek, egészségesek. A lényeg: inkább menj be a kórházba, nézzenek meg, de készülj rá tényleg, hogy bent is tarthatnak. Minden jót!
2017. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ha úgy érzed akkor menjél be.... Veszélyes-e? vagy igen vagy nem!

Nekem is 2100 volt a 25. héten,sokat kellett pihennem és a sok keményedés miatt sok magnézium. A 32. hétre 2111 lett, nah akkor akartak volna befektetni,de én úgy döntöttem,hogy itthon pihenek,tüdőérlelő szurik és erősebb gyógyszerek amiket a 36. hétig szedtem. Ilyen előzmények után senki nem sejtette,hogy ugyan már 2 ujjnyi méhszájjal,de de a 41. héten vígan egybe

2017. febr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

1. Valószínüleg nincs semmi baj, elég a pihenés.


2. Ha ennek ellenére aggódsz, akkor menj be az orvosodhoz még egyszer.


3. Ragaszkodj ahhoz, hogy az orvos elmondja pontosan, mi a helyzet, mire kell figyelned, és mik az esetleges veszélyek.


4. A védönö nem orvos, ezért nem feltétlen neki van igaza, emellett a legtöbb igencsak szereti ijesztgetni a kismamákat.

2017. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a "pihenj rá" ebben az esetben az orvostól azt jelenti, hogy pihenj, feküdj otthon, és ne csinálj semmit. szerintem ebbe sétálgatás nem fér bele...

nekem 22 hetesen lett ennyi a méhszájam, és 38. hétig ennyi is maradt. görcsökkel, keményedéssel kerültem akkor orvoshoz, fekvést, magnéziumot, pipolphent javasolt. utóbbi fontos, mert tényleg pihentet :D

van orvos, aki ezzel már bent tart. enyém sem ilyen volt.


méhszájat nem igazán varrnak már. és ha varrják is, akkor is szigorú fekvés van mellé elrendelve.

2017. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) ! Akkor folytatom a pihenést továbbra is :) :) Válaszok után már nem aggódom úgy .Koszonom meg egyszer ! :)
2017. febr. 8. 17:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem 28 hétre cx 2110.Ágynyugalom.41hétre szültem.

Csak feküdj nyugodtan 😊

2017. febr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A bevarrás műtétnek is van kockázata, megindulhat a szülés.

Azért olyan helyen szabad csak vállalni, ahol esetleg jól el tudnak látni egy kis koraszülöttet, és gyakorlatuk is van benne.


Még a műtét után is javasolják az ágynyugalmat.

2017. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!