Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig veszélyes a magas...

Meddig veszélyes a magas vérnyomás, és mikor kell kórházba menni? 140/100?

Figyelt kérdés

Sógorom most hívott, hogy a barátnőjének magas a vérnyomása. Ma voltak NST-n, kapott rá gyógyszert, de azt mondták, hogy ha nem megy le, akkor menjenek azonnal a kórházba. Nem tudom, hogy mennyi idő az, amíg "hat" a gyógyszer. Ezt nekik sem mondták. 36 hetes kismama egyébként. Nincs fogadott dokijuk. Mikor menjenek be a kórházba? Tudom, hogy toxémiára is utalhat és komplikációk lehetnek, ezért szeretnék nekik segíteni, hátha itt tud valaki válaszolni.

Én 5 hónapja szültem, de nekem nem volt ilyen gondom, úgyhogy azért nem tudok nekik mit mondani.


2010. febr. 19. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hát nekem volt 150/120 is, de nem mentem vele kórházba. Csak amikor elment a nyákdugóm, akkor mentünk azonnal, mert nem akartuk hogy komplikáció legyen.

Azt tanácsolom, hogy vegyen a gyógyszertárban vizelet tesztelő csíkot, 1000 ft körül van és 2 naponta ellenőrizze a fehérjét a vizeletében. Amint megjelenik, irány doki. Ha nincs fogadott, akkor védőnő, vagy SZTK.

2010. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ja, én dopegytet szedtem, 3*2 szemet, de semmit sem hatott:S
2010. febr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Holnap jön sógorom, majd mondom neki ezt a vizelet tesztes dolgot!
2010. febr. 19. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:

nincs mit- az én dokim mindig azt mondta, hogy tartsam 140/90 alatt. De ha mindig hívtam volna, amikor fölé ment, tuti megutált volna:)


egyen sok fehérjét és igyon sok vizet. Gondolom vizesedik is.

2010. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy vizesedik-e, azt nem mondta, de majd holnap rákérdezek.

Csak azért is aggódom miattuk, mert a lánynak tavalyelőtt volt komoly veseproblémája, kórházban volt vele 3 hónapot, műtötték is, és úgy tudom, hogy a toxémia vesebetegeknél gyakrabban előfordul. Azóta sem túl jók az eredményei, a májfunkciója sem teljesen jó. Remélem nem lesz velük semmi probléma és legalább még 1-1,5 hetet kibírnak együtt. :)

2010. febr. 19. 21:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez érdekes. Nekem 100 meg 90 körül szokott mindig lenni. Most vagyok a 39. héten, az NST-n megmérték 140 volt. Én is úgy tudom, hogy ez nem túl jó, pláne, hogy a lábam is vizesedik. De azt mondták, hogy a terhesség vége felé már előfordul. Nem írtak fel semmit rá, nem mondták, hogy figyeljek magamra.
2010. febr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

hát ez elég szomorú kedves utolsó:(

mert ha fehérje van a vizeletben, akkor már olyan mérvű a méhlepény károsodása, ami veszélyezteti a babót:(

na, de nálad már nem sokáig kell várni, hogy kibújjon a kismanó:)

szép szülést!

2010. febr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem is a napokban ugrott meg a vérnyomásom.eleinte 100,meg 110/60 volt.pár nappal ezelőtt meg már 140/60,aztán 2 napra rá 130/60.erre annyit mondott a védőnő h 145/60-nál már gáz van,addig meg határeset.most heti kétszer kell hozzá mennem vérnyomást mérteni,és vizeletet nézetni.szerencsére vizeletem edig mindíg rendben volt.ja és 3 hete piszok módon vizesedem.


27+3 hetes km

2010. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!