Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehetséges hogy ha valakinek...

Lehetséges hogy ha valakinek mondjuk szülész a férje akkor a saját férjénél szüli meg a gyereküket?

Figyelt kérdés
csak érdekel, nem velem van ez a helyzet:)
2010. máj. 9. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
szerintem nem... a műtéteket sem vállalják el a szeretteiknél az orvosok mert érzelmileg benne lennének a helyzetben. Gondolj bele, nem tudná végezni a dolgát, mert neki is egy nagy pillanat lenne, hogy a kisbabája megszületik és ha ne adj isten komplikáció adódna nem tudna lépni, mert pánikolna.
2010. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Etikailag nem fér bele, de én (sajnos) tudok erre példát.
2010. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Belefér etikailag, de az orvosnak joga van nem vállalni... Én örültem volna neki, ha a férjem/párom lett volna az orvosom. De így sem jártam rosszul, mert ismerősőm volt az orvos és bár az elején tök paráztam meg cikinek tartottam és féltem, nehogy kínosan viselkedjek előtte, de így utólag tökre örülök, hogy ezt az ismerősömet választottam, mert tökre megbíztam benne és jó hangulatban telt a terhesgondozás, szülés...
2010. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Az eü törvény elméletileg tiltja, pont azért, amit valaki írt itt: mert érzelmileg érintett. Emiatt jóérzésű orvos el sem vállalja a felesége szülését. Egy nagyon kedves szülész ismerősöm mesélte, hogy már a legtöbb kórházban tiltják ezt, de ő nem is ismer olyan szülészt, akinél a felesége szült.
2010. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy könyvesboltban a kismamás polcokon találtam egy olyan könyvet, amit egy magyar szülész-nőgyógyász írt, aki a Telkiben orvos. A saját felesége szülését ő vezette le. Sajnos a könyv címét nem tudom, leírta benne a felesége egész terhességét naplószerűen.
2010. máj. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a szülésznőmet kérdeztem erről. Azt mondta náluk nem jellemző. Egy orvosról tud, aki nem csak a felesége, de a saját lánya szülését is levezette.
2010. máj. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az eü törvény nem tiltja. [link]

az orvosnak joga van visszautasítani, de nem kötelező. Ha vállalja, akkor vállalja. Az más kérdés, hogy az adott intézmény vezetősége hogy áll a dologhoz....

2010. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ha még a felesége szülését vezeti le azzal nincs baj, de ha a lányáét...ez már durva

én biztos nem szülnék az apámnál

2010. máj. 10. 16:39
 9/9 anonim ***** válasza:
A könyv címe: "Ha egy nő gyereket akar", a szrző, férj, nőgyógyász neve: Dr. Csermely Gyula. Nagyon aranyos könyv.
2010. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!