Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik szülés után...

Mi történik szülés után kismamával és a picivel? 36 hetes kismama vagyok első babával

Figyelt kérdés

Érdekelne mi lesz szülé után..2oránként zaklatnak majd h szoptassak?én teszem tisztába v a nővérek?mi van a csonkkal honnan tudom mit kell csinálni vele?

és a gátamat hogy kezelem?kapok valamit vagy segítenek?

mit csináljak ha nincs tejem?vagy az hogy jön?


2010. máj. 10. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Lesznek ott szülésznők és csecsemőápolók akik mindenre megtanítanak illetve majd ott lesz a védőnő is:) Nem kell aggódni.

Valószínűleg napközben "zaklatni" fognak a szoptatással, de szerintem természetes, hogy amikor tudsz akkor a babáddal vagy. Éjszaka a lefejt tejekből etetik a picurokat, nem keltenek fel miatta.

De kórházanként más a rendszer. Ha 24 órában a picivel leszel akkor nyilván föl kell kelni miatta.

2010. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha megvan a baba, akkor/ha sima szülés/téged még 2 óráig megfigyelnek, a babát pedig 3-4 órán keresztül.Utána tolnak le téged az osztályra, és a babát is.Valószínű, hogy még aznap nem lesz tejed, sőt biztos is, csak azért szokták rátenni a babát, hogy a tejcsatornák beinduljanak.A babádat pedig a nővérek pelenkázzák, etetik,stb...A köldökcsonkról, meg elmondanak mindent.Nem szabad, hogy víz érje, amíg le nem pottyan, hogyan kell kezelni..ilyesmik.Remélem segítettem.A tejet meg erőltetni kell, még ha az elején nehezen is indul meg:)
2010. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Hát nekem úgy volt,hogy megszületett a kislányom és rámtették,majd gyorsan elvitték és 2 óra múlva hozták csak oda nekem.Ez idő alatt összevarrtak,megmosdattak,átpakolták a cuccaim egy másik terembe.stb.Ezután 3 óránként hozták szopizni.A nővérek pelenkázták,fürdették,öltöztették.stb.A köldökről nekem nem mondtak semmit,mert mire mentünk haza,nekünk már nem is volt meg.Leesett neki 3 naposan.Hát gátadat majd magad kezelgeted.Ha szólsz biztos mondják mivel teheted kényelmesebbé a napod.De szerintem nem kapsz rá semmit.Azon ne aggódj hogy nem lesz tejed.Nekem is csak 3 nap múlva lett,de akkor annyi,hogy nem győztem fejni.Kevés fájdalmat és gyors szülést kívánok neked!Meg persze sok boldogságot a picurkával ,jó egészséget!
2010. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Ahol én szültem,ott elsö éjjel nem volt velem a baba,csak szoptatni hozták este,de reggel 6-tól már velem volt,éjjel-nappal. A csecsemösök megmutatták,hogy kezeljem a köldökét,a pelenkázást stb,meg elmondták,hogy 3 óránként szoptassam stb. Én minden reggel mentem gátkezelésre,meg jegeltem magamnak. Ja,reggel elvitték fürdetni a babákat,azt ök csinálták.
2010. máj. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Én Miskolcon szültem. Itt éjjel-nappal veled van a baba, és "zaklatnak", hogy szoptass, mert bababarát kórház. reggel 6-9-ig elviszik a babát fürdetni, mérni, vizsgálni, miegyéb. Ha akarod, éjjelre beadhatod a csecsemősöknek, hogy tudj aludni, de ezzel igen kevesen élnek.


A csecsemős nővér megmutatja, hogyan kell ellátni a abbát (pelenkézés, köldökcsonk, öltöztetés, szoptatás), és rád van bízva, hiszen te vagy az anyja. :-) Kérhetsz persze segítséget bármikor.

2010. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
Jaj de jó neked.Itt ahol én szültem semmi ilyesmi nincs.:( Egyedül egy nővér volt rendes és tök aranyos aki megmutatta mikor is szopizik rendesen a babunk.Meg ha volt kérdésem neki feltehettem.A többi nem volt ilyen aranyos...
2010. máj. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!