Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minden esetben van gátszakadás...

Minden esetben van gátszakadás? Milyen érzés, és hogyan zajlik a gyógyulás?

Figyelt kérdés
Bár még nem vagyok terhes, de ez az egyik dolog amitől nagyon félek ha egyszer szülésre kerül a sor. Eléggé alacsony a fájdalomküszöböm szóval már azon is izgulok, hogy hogyan fogok gyereket szülni, de a gátszakadástól még jobban félek. Azt olvastam, hogy a fájdalmak és kimerültség közepette nem nagyon szokták érezni, de azért biztos nagyon fáj az is. Mennyi idő mire rendbe jön? És ha valakinek órákkal később vagy pár nappal később nagywc-zni kell, akkor mi a helyzet?
2017. márc. 14. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Első szülésnél a mi kórházunkban vágnak. Azt mondják jobb, mint a szakadás. Ennek ellenére komplikált szülésnél még így is lehet szakadás. Többedik szülésnél nem vágnak automatikusan, meg lehet úszni vágás és szakadás nélkül.

Nekem vágásom volt. Varratszedés ha jól emlékszem 4. napon volt, addig fájt azért. Utána egyre jobb volt, kb 2-3 hét múlva már max ritkán éreztem fájdalmat. A nagy wécézés nem volt gond, bár féltem tőle. Nem fájt.

2017. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Első babám volt, nekem is elég alacsony a fájdalomküszöböm. Nagyon féltem tőle.

Hosszú szülésem volt. Nem jöttek a fájások, az oxy ellenére sem. És inkább ebben merültem ki. Majd 10 óra vajúdás után egyszercsak jöttek a tolófájások (5 perc alatt kibújt).


Olyan gyorsan akart kibújni a kislányom, hogy engem kívül-belül vágtak, amiből semmit nem éreztem! Utána, míg varrtak azt nem mondom, hogy kellemes volt. De elviselhető. Tényleg meg sem fog kottyanni az már.

3 napot töltöttünk a kórházban, a varrat fájt, mikor mentem vagy leültem. A hazamenetel előtti reggelen kiszedték a külső varratot (a belső felszívódó volt), ami kicsit fájt, de hamar túl voltam rajta. 5 perc sem volt kb. Utána annyira megkönnyebbültem, hogy azt el sem tudom mondani. Pár napig éreztem a helyét még, de hamar meggyógyult.

A nagy wc magától nem ment, szóval kaptam hashajtót, nem fájt, semmit nem éreztem. És utána ment hashajtó nélkül is, itthon.


A szex, így 4 hónap után kezd jó lenni, mert eddig (csak a behatolásnál) kellemetlen volt.

2017. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Ezen ne izgulj, a vajúdás sokkal fájdalmasabb! Nekem egy fájás alatt csinálták és észre sem vettem.
2017. márc. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Szülés közben én sem vettem észre mikor vágott a doki. Sokkal rosszabb volt mikor már varrt össze, na ott már nem voltam összeszedett, csak arra vágytam hogy végre összerakhassam a lábam, pedig nem volt hosszú szülésem. A gyógyulás nem volt hosszú, a varrat szedés után már tudtam ülni óvatosan. Nagyon sokat segített a first és hogy próbáltam napközben is nedvesen tartani a sebet, hogy ne száradjon ki. Amennyit tudtam tusoltam a pici mellett, még a kórházban is, ill nem wc papírt használtam itthon hanem aloes nedves törlőkendőt. Nekem bevált. A nagy wc-vel semmi gond nem volt, simán ment minden. Inkább az ülés kellemetlen az első pár napban,főleg amíg van bent varrat.
2017. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Ettől nem kell félni :) Ha nem férne ki a baba, akkor nem várják meg, hogy szakadjon, metszik, szikével. Gondolj bele, az milyen éles, hát azt nem igazán lehet érezni. Vágtad már meg a lábad borotvával? Azt se érzed igazán, hiszen nagyon éles a penge. Na, kb a gátmetszés is ennyi.

Nekem az első gyereknél metszettek, nem éreztem, vagyis csak annyit, mintha valamit végighúztak volna ott, de ennyi. Amikor varrták, az már nem volt túl jó, de kibírható volt az is, csak már nagyon ciccegtem, hogy jó lenne, ha elkészülnénk.


A másodikat gátvádelemmel szültem, na ott állítólag lett egy minimális kis repedésem, abból SEMMIT nem éreztem, kaptam két öltést szülés után, azt se éreztem, és ennyi.


A metszett, varrott gátsebem mondjuk sokáig fájt, nem tudtam ülni az első napokban, és kellemetlen volt járni is, gátolt a mozgásban. De inkább azt érzi az ember, hogy húzza a varrat, arra nekem azt javasolták mindig, hogy menjek zuhanyozni, a víz miatt kicsit enyhül a húzódás egy időre.

A gátvédelmes szülésem után egyáltalán nem fájt semmim, pár órával később már tudtam jönni-menni, törökülésben ültem az ágyamon, semmilyen mozdulat nem fájt.


Az első kakilás mindig kellemetlen élmény szülés után, ráadásul a kórházban nem is szállnak le rólad, amíg nem produkálsz valamit. Nehezen veszi rá magát az ember, de igazából szerintem nem fáj, csak nehéz ellazítani magad. Ilyenkor jó szolgálatot tesz 1-2 glicerin kúp, könnyebben kicsusszan, aminek ki kell :)

2017. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem minden esetben van. Nekem lett volna, ezért vágtak. Igazából nem nagyon észrevehető, a varrás sokkal rosszabb volt. 3x annyi érzéstelenítőt kaptam, mint szokás, és így is fájt. Azt hittem sosem lesz vége. De valamennyire elterelte a figyelmem, hogy a párom mellettem ült kezében a kislányunkkal :)
2017. márc. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem vágtak, emellett repedtem is. Egyiket se éreztem egyáltalán, igazából azt se tudtam mi van odalent... A fájásokra és a szabályos légzésre koncentráltam, minden más kiesett a kitoláskor. A hosszú(nak tűnő) kellemetlen varrás végén mondta a doki, hogy ne nagyon nézegessem magam lent, ha mégis rávetemednék, ne ijedjek meg a látványtól, elmúlik, a sok öltést pedig a nem elég rugalmas bőrömnek és a fiam szép nagy buksijának köszönhetem, de ez is hamar meggyógyul. :) Felszívódó varratokat kaptam, üléskor kicsit szúrt még 2 héttel később is. Wc-n nem zavart be, bár szülés utáni napon az első nagydolognál féltem - tök'feleslegesen. 2. héten megkukkantottam, akkor már összegyógyult, csak kékes volt még. 3. héten már minden a régi volt, a duzzanat, kékség, varratok is eltűntek. De az is fix, hogy X óra kemény vajúdást és egyéb apróságot maximálisan kárpótol az újszülött illata, látványa, érintése. :)
2017. márc. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a legtöbb esetbeb vágnak, mert az nem olyan vészes mint a szakadás. Engem is vágtak,de őszintén ha nem látom a szikét észre sem veszem, mivel az orvos tolófájás közben csinálta, akkor meg csak arra figyeltem. A varrásnál szólt az orvos,h megállás nélkül szívjam a gázt, nem is éreztem azt sem, csak apró szúrásokat, meg mintha ráncigálnának. Viszont amikor kiment az érzéstelenítő hatása naaagyon fájt, egészen a varratszedésig. Állandóan húzzó érzés volt, alig bírtam mozogni tőle. A tusolás sokat segített, nem hagyta annyira száradni. A varratszedés egyáltalán nem fájt, és hatalmas megkönyebbülés volt, onnantól már szaladni is bírtam volna.
2017. márc. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem vágtak, de repedtem is kicsit. A vágásból csak annyit éreztem, amit az egyik előttem szóló írt: mint amikor megvágom magam borotvapengével vagy egy élesebb késsel, de ott a sűrűjében kisebb gondom is nagyobb volt ennél. A repedésre nem emlékszem, de nem részletezem, hogy miért, mert félek, hogy sokkolnálak vele, pedig csak leírva tűnne vészesnek, én nem éreztem annak.

Sokáig varrtak, amiből szintén nem éreztem sok mindent, inkább a drukk volt bennem, hogy jaj csak most ne fájjon. De nem fájt. Inkább csak untam, kiment a vér a lábamból és a babámmal szerettem volna pihenni végre.

Ez péntek délután volt, szombat este már ülve szoptattam, szóval jól összevarrtak, szó se róla. Pár héttel később csak apró kellemetlenség volt, hogy kicsit szúrt, viszketett a gátseb, ahogy gyógyult, de maximálisan figyelmen kívül hagyható érzés volt.

2017. márc. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szülés közben az utolsó amit észreveszel, az a gát vágása. Pontosabban észre sem veszed, mert annyira el vagy foglalva a vajúdással. Említetted az alacsony fájdalomküszöbödet...a szülés fáj. Nagyon. Rettenetesen. De ki fogod bírni, ahogy mindenki aki szül "kibírja" .

A nagyvécézéssel nicsen gond. Nem fertőződik el semmi, ha erre gondolsz. Szülés után öröm, amikor sikerül kakilnod és így is úgy is minden wc-zés után és azon kívül is naponta többször mosakodsz alul. Pár napig, hétig érzed a gátsebedet, szépen lassan csökken a kellemetlen érzés.

2017. márc. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!