Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a legfőbb oka annak, ha...

Mi a legfőbb oka annak, ha egy nő szülés nem tud. Ja visszanyerni eredeti alakját? Biológiailag nehéz, vagy azért, mert nincs annyi ideje pl. tornázni?

Figyelt kérdés
2015. dec. 22. 23:49
 1/8 A kérdező kommentje:

Mi a legfőbb oka annak, ha egy nő nem tudja visszanyerni eredeti alakját?

Ez lett volna a kérdés, de nem engedte így feltenni.

2015. dec. 22. 23:50
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

gyenge kötőszövetek talán

szerintem legfőbb oka lehet, hogy eleve terhesség előtt sem volt sportos életmódja. ízületei nem rugalmasak. így terhesség esetén az izmok, ínszalagok csak nyúlnak, de erő nincs visszaredukálódni, plusz a felszedett kilók ugye a pszichére is kihatnak, az meg a testre és fordítva, ördögi kör a negatív kör.


"Többen mondtàk màr, hogy több év sport kihagyás utàn is könnyebb a dolga annak, aki sportolt," mert az izomzat emlékszik ..."

2015. dec. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az aerobic is jó erre a célra?
2015. dec. 23. 00:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Az aerobic a zsír mennyiségét csökkenti, de nem feszesít, mert izomtömeg nem épül.

Arra a sima súlyzós edzés a legjobb.


Én szülés után híztam meg (terhesség alatt semmit), mert össze-vissza kajáltam meg ültem a sejhajomon egész nap. Két hónapja lejárok konditerembe, láthatóan feszesedtem és mivel a több izom még tv nézés közben is több energiát használ fel, fogyok is.

Azt a tévhitet ne tessék benyalni, hogy a súlyzós edzéstől hűdenagy izomkolosszus lesz egy nő. Nem, mivel kevés bennünk a tesztoszteron, elég alacsonyan van a véghatár izomtömeg felszedését illetően.


Aki ezen túl akar lépni, ahhoz már koksz kell, nem a legális fajtából. Férfiszerű izomzatot normál nő nem tud felépíteni. Főleg úgy, hogy heti 2-3 edzés fér bele egy átlagember idejébe és a kaját se tudja patikamérleggel és stopperrel enni.


Szóval a jó alakhoz, jó formához izomzat kell. Az pedig konditeremben terem :) Személyi edző nem árt, mert ő rugdal ki a komfortzónából (=amikor már eldobnád a p..ba a súlyt, mert fáj, fáradt vagy, akkor még hármat emelned kell, mert akkor épül igazán az izom).


Jómagam ideális esetben 50 kg vagyok (ezt lőttem fel 55-re szülés után). Heti 2x2 órát edzek. Ennyi edzéssel 1, maximum 2 kg izom tud feljönni és ott a vége, ennyit tud a női genetika.

2015. dec. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Barmilyen sport jo, es helyes taplalkozas.
2015. dec. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Még pár dolog, ami nem az egyénen múlik, hanem a genetikán, alkaton:

- stria: genetika kérdése. Lehet akármivel kenni, aki hajlamos rá, annak lesz.

- megereszkedett bőr a hason. Ez is genetika (vagy ikerszülés, amin már semmi nem segít), így egyetlen tényleges megoldás a plasztikai műtét.

- zsírfelesleg nélkül is nagy has: szétnyílt hasizom okozza. Szintén műtét, de ezt már áltaálnos sebész végzi, összevarrja a hasizmot, mert a kötőszövet engedi el magát és arra nem hat a sport, mert nem izom.

2015. dec. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nem lehet vàlaszolni. Pl én nem is akarnàm visszakapni a szülés előtti alakom. Kb 80 kg körül voltam mindig. Szülés utàn 50 kg lettem.( Striàim vannak,de a bőröm feszes, kicsit sincs megereszkedve) Az égvilàgon semmit sem tettem èrte. Valami belül megvàltozott a terhesség alatt. Azóta hìzni sem tudok,előtte a fogyàs nem ment.

Ugyanezen az alapon lehet vki ezzel fordìtva. Előtte vékony volt utàna meghìzik és nem tehet róla.

2015. dec. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindent meg kell tenni a tested karbantartásáért.

Ehhez hozzá tartozik az egészséges étrend, az életmódba beleillő mozgás, sport.


Persze van, amin így sem lehet változtatni. Nekem az első terhesség ikerterhesség volt, a végén pre-eklampsiával, rettentő gyorsan jöttek fel a kilók a vizesedés miatt. Az ízületeim érzékenyebbek maradtak, ehhez méltó sportokat választok. A medencecsontom is szélesedett, nem vészes, de azért érzem, ha régebbi ruhák akarnék felvenni.

A lábméretem is nőtt, persze ez legyen a legnagyobb gond.


Ha valakinek nehéz visszanyerni az alakját, annak lehet időhiány miatt, igen, főleg kezdetben. Meg a hormonok sem állnak egyből helyre. Lehet mondani, hogy az idő kifogás, de nem mindenkinek van segítsége a gyerek(ek)és késő estig dolgozó férj mellett. Adott esetben az ember inkább pihen, ha úgy este 11-kor felszabadul, mint nekiáll sportolni, hisz pihenés nélkül meg nem lesz tej, és az a legtöbb anyukának fontosabb, mint a régi jó alak.

Ilyen esetben szerintem az étrend kialakításával lehet segíteni, hisz enni mindenképp kell.


Meg még annyi, hogy sokakban megnő a feszültség a tennivalók és a kialvatlanság miatt, ez is gátolja a diétát, nem beszélve a nassolókról! :P :)

2016. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!