Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után kb mennyi eldobhat...

Szülés után kb mennyi eldobhatós bugyira és betétre lesz szükség?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egy csomag bugyit (5 db) és kb. 7 db tena betétet használtam el. Utána már kényelmesebb volt a normál bugyi és a "normál" menzeszhez használt betét.
2010. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem elég volt 5 eldobhatós bugyi. Giga nagy betétből kb 10-15. utána jött a normál betét, már egyénileg változó, hogy mennyi. utána a tisztasági betét.
2010. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én eldobhatós bugyit nem használtam, tapasztalatom szerint a saját bugyijaim, amiket terhesség alatt hordtam, jobban megtartották a betétet.

A betét picit kiszámíthatatlan. Az első gyerekemmel szinte egy hónapig az inkontinencia betétet kellett hordanom, olyan erősen véreztem, a másodikomnál ezért jól fel is tankoltam, pedig 3-4 nap múlva a rendes betét is jó volt...

Szerintem érdemes kevesebbet venni, és ha kell még, vetetni később, akkor nem marad rád. (Szerencsére én el tudtam ajándékozni...)

2010. máj. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Két csomag eldobható bugyit használtam el, de csak azért, mert naponta többször zuhanyoztam, s ilyenkor természetesen újat vettem fel. De kb. a 4-5. naptól már nem kellett, elég volt a normál bugyim, meg ekkorra a Tena betét helyett is már sima, mnensihez használt betétet használtam.
2010. máj. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
én mindkettőből 2 csomagot vettem. A bugyiból 1 db maradt, a második csomag betétnek (Tena Lady) megmaradt a fele, mert áttértem a sima always betétre utána, mert már nem volt erős a vérzés. Van aki egyébként mossa az eldobhatós bugyikat, én viszont kidobtam őket használat után. A 4 nap kórház után itthon pedig sima pamutbugyit használtam,akkor már nem ázott át a betét.
2010. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha eldobhatós bugyit veszel, nagyobb méretet vegyél, hogy a nagy betét is beleférjen.


Nekem amúgy nem volt praktikus, terhesség alatti bugyi a legjobb szerintem is, még akkor is ha el kell dobni. 5-6 db biztos kell. Max egy tizes csomag nagy tena betét kell, utána elég a kisebb is.

2010. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Én is vittem be magammal eldobható bugyit és tena betéteket, de csak 3 napig véreztem és a saját bugyim jobb volt, normál betéttel. Amíg szoptattam, nem is jött meg a menzeszem.
2010. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 napig kellett tena normál betét. Utána elég most is a napi 1 normál eü betét. De a többi tena betétet is elhasználom.:D A csepegő tej felfogására kitünő a melltartóba. Igy legalább nem veszik kárba.
2010. máj. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

gyógyszertárban vettem tena hálós bugyit, 2 db van benne, csak elég kicsi méret, nekem az L-es majdnem kicsi volt, pedig s-est hordok egyébként. kiöblítettem zuhany után, félóra alatt megszárad, nagyon kényelmes. erre mondjuk én még felvettem egy "mamabugyit" is, merthát nem kicsit látszott át ugye...ez engem zavart volna, így megoldottam, és egyszer sem áztam át.

betétből bellady inkontinenciát vettem egy csomaggal, nemtom hány darab volt, de az első 2-3 napban minden wc-zés után mosakodtam, így cseréltem azt is. utána always éjszakai, majd normál, majd tisztasági kb. 4-5 hét után.

szerintem ne tankolj fel, ha valamelyik beválik, odaadod a csomagolását párodnak/barátnődnek/anyukádnak, és tudnak ugyanolyat venni még neked! ha viszont megmarad, nemigen tudsz vele mit csinálni.

2010. máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!