Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális hogy így félek a...

Normális hogy így félek a szüléstől?

Figyelt kérdés

30 hetes kismama vagyok, és egy hete betegesen elkezdtem aggódni a szülés miatt. Úgy gondolom, hogy nem fogom tudni végig csinálni, apa mellettem van, azt mondja, hogy butaságokon elmélkedem, de ez teszi ki a napom jelentős részét. Amik aggasztanak:

1) hogyan fogom kibírni a fájdalmat?

2) mi van, ha nem egyből sír fel a pici?

3) hogyan fogok boldogulni a picurral?

4) érezni fogja, hogy szeretem?

és még annyi, de annyi kérdés lenne.....

Tudom butaság, de első baba és nem tudom mire számítsak.


2010. máj. 11. 15:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Ne aggódj, ne paráztasd magad

Régen nem volt fájdalomcsillapítás, nem volt papás szüélés mégis túléltük nem is egyszer a szülést.

2010. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

nEM. DDIG MÉG MINDENKI KIBÍRTA, ÉS MINDEN ANYA TUDTA MIT KELL CSINÁLNI, ÉS ELŐBB-UTÓBB MIND FELSÍRTUNK. kI VAN EZ TALÁLVA, NEM KELL FÉLNED. tALÁN VALAKI ROSSZAT MESÉLT NEKED,, ÉS EZ MEGMARADT BENNED. n EFÉLJ, ENNEK INKÁBB ÖRÜLNI KELL. nEM AFÁJDALOM A LÉNYEG, HANEM A GYERMEK ÉRKEZÉSE. hOGY NE BÍRNÁD KI? hALLOTTÁL OLYAT hogy valaki belehalt a fájdalomba? max. óbégatsz, ha annyira fáj!

Vannak ám könnyű szülések is szép számmal. Ha annyira félsz, még van idő egy-két konzultációra pszichológussal, dúlával.

2010. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

1) biztos ki fogod bírni, hogy hogyan nem tudom :)

2) én sem sírtam fel, de semmi bajom nem volt, a csúnya doki adott egy kisebb maflást, na az már nem tetszett és üvöltöttem

3) az ösztönök majd beindulnak + itt mindig kérdezhetsz

4) na ná, már most is érzi

No para. egyébként a lazítással, lelki felkészüléssel sokat segíthetsz magatoknak szerintem.

könnyű szülést! :D

2010. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Mindenki kibírja, akárhányszor is. Régen otthon is megszültek hatot - nyolcat, s nem volt semmi. Az állatok is megszülnek, egyedül az erdőn, s futnak tovább.

Az afrikai asszonyok is megszülnek a kunyhóban. Nme akkora ügy! Különben már kihalt volna az emberiség.

2010. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Mindenki fél a szüléstől és ez rendjén is van!Majd meglátod,nincs mitől félned!Na igen fáj,de túléled Te is,ahogyan mindenki más;-)Butaságokon meg ne járjon az agyad,mert ha szülés közben is azon töröd majd a buksid,hogy mi lesz ha nem sír fel,az nem fog előre vinni egy picit sem és az a babádat fogja megviselni a legjobban.Könnyű szülést!
2010. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Itt olvashatsz szüléstörténeteket. [link] Dúlát is találsz az oldalon, akivel előre konzultálhatsz. Fogadhatsz szülésznőt, és előre beszélgetsz vele a félelmeidről.
2010. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Persze tudom, hogy ki fogom bírni, de szörnyen félek tőle. Azzal szoktam magam vígasztalni, hogy a nővérem - aki mellesleg vékonyabb, gyengébb, "gyámoltalanabb" mint én - kibírta, akkor én is ki fogom. :-) Csak az anyám telebeszélte a fejemet egy csomó hülyeséggel és most ez hat ki rám. Ő azt mondja, hogy kérjek epidurális érzéstelenítőt, mert hogy annyira fáj a szülés, hogy nem fogom kibírni. Én meg eddig úgy gondoltam, hogy szó se lehet arról, hogy egy tűt szúrjanak a hátamba...
2010. máj. 11. 15:33
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Két apróságot jegyeznék meg:

1) Eddig már nagyon sokan kibírták a szülést. Aki belehalt, az sem a fájdalom miatt tette, hanem mert olyan körülmények között szült, hogy nem volt lehetőség szakszerű ellátásra.

2) Gyerek még bent nem maradt. Szóval 30 hetesen kicsit későn kezdesz el aggódni ezeken a dolgokon. :-)


Mindenesetre könnyű szülést neked és sok boldogságot a picihez!

2010. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

1. A szülés fáj, de kérhetsz fájdalomcsillapítást: epidurál vagy kéjgáz.

(itt megjegyzem, hogy a béltükrözés-colonoscopia rosszabb, mint a szülés... és még csillapítást sem kap az ember...)

2. Sokan nem sírnak föl egyből. Van, hogy nem is része a szülésnek a sírás, lehet finoman is elszakadni a köldökzsinór által adagolt oxigéntől és fokozatosan áttérni a lélegzésre. (Ezért nem jó, ha rögtön elvágják a köldökzsinórt, amikor még lüktet.)

Olvasd el: Frédérick Leboyer 2 könyvét: A gyöngéd születés (a baba szempotjából mutatja be a szülést), Szülés gyöngéden (a mama szempontjából mutatja be).

[link]

Teljesen másként látod majd az egész szülést!

3. Valóban itt jönnek az ösztönök, de segítséget kérni sem szégyen

4. Az újszülött a legkiszolgáltatottab kis lény a Földön, semmit sem tud egyedül, aki gyöngéden gondoskodik róla, arról érzi a szeretet, és viszonozza is. De már most is kell lennie köztetek szeretetkapcsolatnek, hiszen 30 hete együtt vagytok! :) Ismeri a hangodat, a szagodat, ismeri a zenéket, amiket halgatsz és érzi, ha megsimogatod kívülről! :)

2010. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem baj ha anyukád ijesztget

Az enyém is azt csinálta, és épp ezért mindig azt mondatam magamnak hogy ez még nem annyira szar mint ahogy az anyu mesélte.Szóval vártam mikor lesz annyira elviselhetetlen ,és képzeld nem lett az :)

Rossszabbra számítottam

2010. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!