Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a szüléstől, mit tegyek?

Félek a szüléstől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha minden igaz, akkor májusban fog világra jönni a két kisbabám (ikrek). NAGYON FÉLEK A SZÜLÉSTŐL!!!

Mit tegyek?



2017. ápr. 3. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el szülésfelkészítőre és beszélgess sokat a dokiddal!
2017. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm!
2017. ápr. 3. 17:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

No, először is. Még véletlenül se olvass szülési rémtörténeteket! Azzal csak rontasz a helyzeten.

Minden terhesség más, ahogy minden szülés is. A Tiéd lehet akár szép, jó élmény is, minden komplikáció nélkül. Így kell hozzáállni. Utólag persze, ha akkor nem is volt egy kellemes érzés, idővel szép emlékké fog alakulni (ez biztos).


Ahogy pedig írják is, menj mindenképp szülésfelkészítőre, beszélgess erről az orvosoddal. Otthon jógázhatsz is akár, amennyire tudsz, az is nyugtatja az embert. Nekem a védőnőm külön ajánlotta is. Ugyan nem ikreim születtek, de mivel első baba volt, nem tudtam mire számítsak, és tényleg jót tett! Ajánlom neked is.

2017. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Koncentrálj arra, hogy babáid születnek és ez maga a csoda! Nekem az első szülésem volt életem legszebb élménye, annak ellenére, hogy egyáltalán nem volt fájdalmatlan és nem lett meg 3 sóhajtás után, mint ahogy az anyósom leírta a saját szülését!!! Most a harmadikra készülök (sajnos kötelező jellegű császár lesz, nincs választásom) és épp ezért nagyon félek én is, de már alig várom, hogy kezemben tarthassam a pici lánykám. Ja, elsőt 1 hét 6 nappal túlhordtam, így már alig vártam, hogy végre megszülessen és az addigi félelem teljesen elmúlt, annyira akartam már szülni. ;)
2017. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek az elozo valaszolokkal...

Fontos, hogy ne stresszelj. Ne agyalj elore. Felesleges. Ugysem tudhatod, hogy milyen erzes lesz. Ezert ne is porogj ezen. Ha beindul az agyalas, probald meg atkapcsolni magadban (peldaul joga, meditacio, babakelengye vasarlas, zenehallgatas, barmi, ami kikapcsol)

Tajekozodj. De megfelelo forrasbol! Peldaul szulesfelkeszito, dula, szuleszno, stb. Szulesi remtortenwteket ne olvasgass. Neten ne keresgelj. Ismretlenek idiota felig igaz sztorijai ne legyenek mervadok.

Gondolj a celra. Ket szep, egeszseges pici baba. De jo lesz magadhoz olelni Oket. Ne a folyamatra koncentralj, hanem az eredmenyre.

Azt hiszem egy szules akkor lesz igazan nehez, ha megneheziti az ember sajat maganak (anyuka stresszel, osszevissza kapkodja a levegot, nem figyel a szulesznore, stb) A legjobb, amit tehetsz, hogy a megfelelo embertol a megfelelo infokat begyujtod, magadban felreteszed, amig majd szukseg lesz, addig nyugiban novesztgeted odabent a babakat. Es amikor eljon az ido, csak arra gondolsz, hogy mindjart lathatod Oket.

Az en szulesem sokkal egyszerubben es konnyebben zajlott, mint amire szamitottam. Remelem Nalad is igy lesz! :-)

Hajra, jo babazast! Es addig is: nyugi ;-)

2017. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az segített, hogy elmentem a kórházba ahova tartozok, meghallgattam a szülésfelkészítőjüket, ahol elmondták a szülésznők egy előadás keretein belül, hogy mi hogyan fog történni, mi miután következik, mire érdemes figyelni, stb. Így információhoz jutottam, tudtam, hogy mire számítsak. Sőt, hogy mi hol van, milyen szoba lesz az első, hova megyünk utána. Így barátságosabb lett a kórház, lett egy előzetes forgatókönyv amit megismertem.

És nem, nem rémisztgettek. Lehet kérdést feltenni, válaszolnak.


3 hónapja szültem és itt fekszik mellettem a fiam. Minden fájdalmat megér :) Már az első perceiben nem emlékeztem az az előtti fájdalmakra..

2017. ápr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ikreknél nagyobb esélyed van a császármetszésre, ami egy műtét, nyilván a mindezzel járó kellemetlenséggel, utána a felépüléssel, DE ennek van egy, esetedben kettő hatalmas pozitív értelme! :)

Ha pedig természetesen szülnél...én a saját példámból javaslom a pozitív gondolkodást, vonzás törvényét, képzeld el, hogy egy könnyű, gyors és fantasztikus szülésed lesz, zárj ki minden félelmet, negatív gondolatot, ne hallgass meg semmilyen rémtörténetet, ne is olvasgass ilyeneket! Beszéld meg a babákkal is!

Én rettegtem a szüléstől, de életem legintenzívebb, legfantasztikusabb élménye volt! 5 perccel utána is így gondoltam és most fél évvel is! :)

2017. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Már kevésbé izgulok és beszéltem ma az orvosommal is!

További szép estét és köszönöm!

2017. ápr. 4. 18:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne félj! Egyébként tényleg igaz az ( bár én nem hittem el az elején) h amikor a végét járod annyira meg akarsz már szülni h az se érdekel ha fáj. Boldog babavárást!!
2017. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. ápr. 6. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!