Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek az apás szüléstől, nem...

Félek az apás szüléstől, nem tudom, hogy jó ötlet-e. Nektek milyen volt? Miben tudott segíteni a férjetek/párotok?

Figyelt kérdés

Tudom, sok ilyen kérdés van, de azok valamivel régebbiek. Frissen szült anyák tanácsait várom, mert az elmúlt hét hónapban nem tudtam eldönteni, hogy jó ötlet-e, hogy a párom is bent legyen (ő bejönne)s alig maradt időm.

Vajúdáskor miben segített?

Mennyire volt "meghitt"?

Ki mire emlékszik?

Köszi:)


2016. dec. 15. 00:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%

Vajúdàs alatt csak idegesìtett, szülés alatt meg mintha ott sem lett volna, semmi haszna nem volt.

Igazàból ha nem jött volna be, akkor is ìgy zajlik minden. Lényegében felesleges volt ott lennie részemről.


Ha be akar menni engedd. Àrtani nem fog. Ha meg ő nem bìrja akkor kimegy. Ennyire egyszerű.

2016. dec. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%
Látta a kínlódásomat és nem tudott segíteni, pedig nagyon odafigyelő, támogató volt, de egyszerűen egy apa nem tudja - lehetetlen - átérezni igazán, milyen kínlódás a szülés.Szerintem nagyon kevés nő képes gyorsan és viszonylag problémamentesen szülni - ezekben az esetekben tudnám ideilleszteni a meghittséget, amiről írsz, de lapjáraton a szülés full nem meghitt, hanem iszonyatosan fárasztó, kimerítő, a fájdalom szinte észvesztő tud lenni, és sokszor még az orvos - szülésznő sem tudja megmondani, kb. meddig fog eltartani, ráadásul komplikációk is egyre gyakrabban fordulnak elő, amikor pánikoláson kívül nem sokat tud "nyújtani" az apuka. Én úgy gondolom, egy olyan nő, aki már szült, pláne, ha többszörösen, nagyobb segítség tud lenni, mint az apuka.
2016. dec. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó vagyok: és ne feledjük, hogy sok férfi lelkileg nem elég erős, pláne, ha vért lát, az orvosnak / szülésznek meg csak teher, ha előbb apukát kell felmosniuk, miközben sokkal fontosabb dolog miatt vannak ott. Ráadásul sok férfi szégyellne kimenni (mintha cserbenhagyná ezzel a vajúdót), pedig aki borzalommal nézi végig a szülést, az nem sokat tud segíteni, inkább csak hátráltat.
2016. dec. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes, amiket írtok... én vajúdás alatt hozzá bújtam, fájások között viccelődtünk, a szülésznőm is egy kicsit zakkant fajta, úgyhogy ők ketten pláne elhumorizáltak mindenen, de engem nem zavart, sőt. Végül komplikációk miatt sürgősségi császár lett, ahova apuka nem jöhetett be, és én akkor olyan elveszettnek és kiszolgáltatottnak éreztem magam nélküle... nekem óriási támaszt és biztonságérzetet nyújtott, hogy ott van velem, nem vagyok egyedul. Ennél többet nem tud tenni de mit is várnánk tőle?
2016. dec. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk is benn volt több szülésemnél is. Vagyis a vajúdás alatt. Mivel mindig infúzióhoz voltam kötve, ő segített például kimenni pisilni, vagy fájás közben az ő kezét szorongattam.

De szülés alatt mindig kiment és az ajtó sírta el magát, ha meghallotta felsírni a babát. :)

Nekünk így volt jó.

2016. dec. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

"semmi haszna nem volt"


Végülis nyilván nem ő szül,mást nem tud tenni,mint hogy ott legyen,ha valamire szükséged van, támogasson. Nekem ennyi épp elég!


Kérdező: kár ezen ennyit görcsölnöd,hidd el felesleges. Ha be akar menni,menjen. Az ő gyereke is. Ha nem bírja,majd kimegy.

2016. dec. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

Én fogtam a kezét,fájások közbe szorítottam. Könnyebb volt igy sokkal. Nyomás közben szuszogott velem.

De kértem ne simogasson,nem is tette.

Nem bánta meg,én se. A harmadiknál is benn lesz biztosan.

2016. dec. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Mindkétszer bent volt, így legalább nem csak a falat bámultam vajjúdás közben hanem volt kihez beszélnem. Nem igényeltem semmi olyat amit magamnak ne tudtam volna megcsinálni (pl inni vagy zsepit keresni). A kitolásnál és utána viszont el sem tudtam volna képzelni hogy egyedül legyek! Nem azért mert segítség volt, hanem mert annyira ki van szolgáltatva olyankor az ember hogy szüksége van egy ismerős arcra!

A "meghitt" rész az volt mikor a 2. szülés után amíg engem varrtak odaadták neki a babát! Ahogy ott beszélgetett a pár perces fiával életem egyik legszebb élménye!

Ő nagyon szeretett volna bent lenni, de rám bízta a döntést, őt minden érdekelte, szíve szerint még a placentát is megtapogatta volna hogy milyen... Semmit nem változtatott a kapcsolatunkon a dolog

2016. dec. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

November végén szültem, a férjem is bent volt.

A vajúdásnál nem, mert az csak 2 óra volt, villámgyorsan tágultam, mert térdeltem, illetve négykézláb helyezkedtem el az ágyon, miközben a hasamra volt erősítve a CTG.

(Ezt ajánlom figyelmedbe..)

Beöntésre se volt idő, a kitolás kb. 1 óra volt, apa végig ott volt velem.

Lelkileg volt segítségemre.

Mert azon kívül, hogy a homlokomat törölgette, csak megfigyelt.

Végül a párom, és a kisbabánk egyszerre sírtak fel :D

Nagyon szép emlék mindkettőnknek.

Végülis ilyenkor CSALÁD születik, nem csupán a baba.

A szülőknek egyformán a részesének kellene lennie szerintem.

Férjem egyébként utálja a vért, a kórházat, a dokikat, de hősiesen kitartott. :)


Ne fosszátok meg a párodat egy ekkora élménytől!

2016. dec. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk mind a ketten azt akartuk, hogy bent legyen. Az én szempontomból azért volt jó, mert segített, amire a szülésznő egyáltalán nem volt hajlandó, sőt ő szólt rá a szülésznőre is, hogy viselkedjen normálisan, mert csapkolódott, hisztizett össze-vissza (orvos is raszolt többször, de ha nem volt ott, akkor kezdte előről), pedig csak egy órát voltam szülőszobán. Másfelől jól esett, hogy ott van. A férjemnek pedig hatalmas élmény volt minden szempontból. Egyrészt hogy láthatta a fia születését, másrészt neki nagyon érdekes volt maga a szülés is, a lábam között állva nézte a dolgokat, a doki kertre meg hogy kicsit álljon már odébb.
2016. dec. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!