Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől,...

Nagyon félek a szüléstől, első terhességem 33hetes kismama vagyok és nem tudom hogy küzdjem le a félelmem. Igazság szerint azt se tudom mire számítsak. Valaki beszámolna a szüléséről, hogy mennyit szenvedett és utána milyen volt az első pár nap?

Figyelt kérdés
2016. okt. 9. 22:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

Iszonyat fájdalmas aztán még vagy 1,5 hétig ülni is alig bìrtam.

Félni meg felesleges, attól nem lesz jobb

2016. okt. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Hát igen, eléggé fáj... pláne az első szülés. De hatalmas élmény!!!!
2016. okt. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Az első pár nap pedig mámor a pici miatt, egyébként nem tudtam ülni a gátmetszés és az aranyér miatt.
2016. okt. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

3 gyerekem van. Ritka az, akinek olyan a szülése,mint amit az első írt.

De minden szülés más. Nem fájdalommentes, de nem rosszabb, mint egy kiadós gyomorrontás vagy epegörcs. Ennek legalább van értelme. Az első napok egyáltalán nem voltak már rosszak.

2016. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Fogadj el egy jotanacsot: ha felsz, inkabb ne kerj beszamolokat, foleg ne reszleteseket. Mert 3 nobol legalabb egynek volna mit meselnie. Raadasul a te szulesedre nezve semmit nem jelent. Amikor ott leszel, mar ugyse letezik mas.


Koncentralj a helyes legzesre, amit elokesziton/ kismama jogan tanitanak. En utolag azt mondom, ez az egy, amivel erdemes elozetesen foglalkozni.

2016. okt. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

nekem császárom volt, gondolom az is érdekel, mert sose lehet tudni.

Első felkelés nem volt kellemes, de semmi gondom nem volt, ha tudtam volna hogy ilyen lesz, kicsit sem féltem volna :)

2016. okt. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%
én is 33 hetes vagyok, és természetes úton lesz a szülés, legalábbis akadálya eddig nincsen. Félni szintén félek a fájdalomtól ,hogy szétvágnak és hogyan jön ki azon a kishelyen egy ekkora baba. Azzal nyugtatom magam,hogy ennek legalább van értelme és megéri a sok fájdalom..
2016. okt. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A 13 óra vajúdás legvégén már kapartam a falat, durva volt a 2 perces, de ahogy kibújt a baba, minden fájdalom megszűnt. Egy álom volt így visszanézve, a kitolás pikk-pakk ügy volt, másnap úgy sétáltam a folyosón, mint aki terhes sem volt. Jó, futni nem lettem volna képes, de nem vonszoltam magam. Ülni kicsit rossz volt a duzzanat és a gátmetszés miatt, de kaptam gyűrű alakú babzsák párnát, azzal már kényelmes volt. Ja és a gátmetszéstől sem kell tartani. Szerettem volna gátvédelmet, de szükségesnek látta az orvos... Egyáltalán nem éreztem mikor csinálták, a varrásnál tudatosult bennem, hogy igen, tényleg vágtak. Az első napok irtó gyorsan teltek, időm nem volt visszagondolni, hogy mi mennyire fájt. Csak szoptattam, gyönyörködtem a kicsi kincsben és aludtam. Ne félj, gondolj arra, hogy ez egy olyan szükséges "rossz", ami hatalmas boldogságot hoz az életedbe.
2016. okt. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű, de próbáld majd elterelni a figyelmed a vajúdás alatt. Mi pl keresztrejtvényt fejtettünk, és nagyon gyorsan ment minden. Vagyis annak tűnt, mert valójában 6 óra volt az egész. Figyelj a légzésre, a lazításra, és gondolj arra, hogy hamar túl leszel rajta. Sajnos szakadtam, így a következő napok/hetek eléggé rosszak voltak, de még ez se vette el a kedvem a következő a kistesótól. :) Félni ne félj, mert csak rosszabb lesz, ha belelovalod magad abba hogy rossz lesz. Boldog babavárást :)
2016. okt. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a nyugtató kommenteket,már nagyon várom,hogy lássam a kisfiam,a félelem miatt meg hogy szüljek már meg,legyek túl mielőbb..
2016. okt. 9. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!