Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikrekkel császár, vagy termész...

Ikrekkel császár, vagy természetes szülés a legjobb?

Figyelt kérdés

Ikerpárral vagyok várandós, minden rendben van velük, ám az orvos császármetszést javasolt. Kinek mi a tapasztalata? Én inkább természetes úton szeretném megszülni őket.

22hkm


2017. ápr. 13. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bízzál a szakemberben.
2017. ápr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó, de ha az egyik szakember ezt mondja a másik meg azt... Mintha egyszerűbb lenne és több pénzt kapnának érte.
2017. ápr. 13. 16:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mostanában csak császáros ikrekkel találkoztam, szerintem nem akarnak kockáztatni.
2017. ápr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ikreket is meg lehet szülni hüvelyi úton, HA ott és akkor minden oké és mindketten jól is helyezkednek el. Ez közvetlenül szülés előtt/közben derül csak ki.
2017. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szültél már természetesen?? Ha igen,rendben ment?
2017. ápr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A második babának rizikósabb, annak többet kell elviselni, általában csak az egyik fejvégű a helyhiány miatt. Hallottam már olyat is, hogy az első még kijött a hüvelyen, de a második olyan rossz állapotba került ezalatt, hogy azonnal császározni kellett. Na ennél nagyobb szívást... szakadt hüvely+hasi seb egyszerre. Plusz vagy károsodott a B baba, vagy nem. Ennyit nem ér a hüvelyi szülés szerintem. Engem nem izgat, hol jönnek ki, sokkal inkább az, hogy egészségesek legyenek és ne legyenek koraszülöttek.


(egy szintén ikertehes kismama vagyok)

2017. ápr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

A csaszar nem egyszerubb az orvosnak! Az egy mutet. Atvagjak a hasfaltol elkezdve jopar "retegedet". A huvelyi szulesnel a szulesznon es rajtad mulnak a dolgok, a csaszarnal az orvoson. Szoval higgy neki ha azt tanacsol!


Egyebkent mindegy melyik lyukon jon a ki a baba, a csaszartol nem leszel ertektelenebb, es a gyerekek sem! Csak nehany elvakult idiota allitja.

2017. ápr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Baby Gabi természetes út adott életet az ikreknek. Ha teljesen normális a terhesség és nincs komplikáció akkor simán bevállalható. De ez függ orvostól is. A sok műhiba per miatt inkább nem kockáztatnak és császároznak egyből
2017. ápr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta az orvos, hogy előkészítik a műtőt, mert előfordulhat, hogy ha megszületik az első és hirtelen nagy hely lesz a második babának úgy megfordulhat.

Erre én megkérdeztem, hogy akkor nem biztonságodmsabb lenne eleve a császár?

Konzultált a többi orvossal és a császár mellett döntöttek.

Sokkal kisebbek voltak a babák mint ahogy az ultrahang alapján gondolták.

Szerintem meg se tudtak volna születni természetes úton.

Persze minden terhesség más de nálam a császár volt a legjobb döntés.

2017. ápr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Barátnőm természetes úton szülte az ikreit. Már szült előtte egyet szintén természetesen. Részleteket nem tudok, csak hogy nagyon így akarta, és az orvosának meg kellett győzni a profot, hogy megpróbálhassák. De végül sikerült.
2017. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!