Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki termeszetes uton szult,...

Aki termeszetes uton szult, gondolkodik azon, hogy a kovetkezo csaszar lesz?

Figyelt kérdés
En majdnem belehaltam a szulesbe, pedig elvileg erzestelenites is volt, eletem legpocsekabb elmenye!! A csaszaros ismerosom meg odakat zeng arrol hogy milyen jo elmeny volt neki az egesz csaszaros szules. Persze utana o is szenvedett a sebbel, de nekem is fel ev kellett mire rendbejottem testileg. Lelkileg teljesen kivagyok tole azota is. Minden nap amikor eljon az ora amikor szultem, iszonyu panik jon ram azota is, neha mar nyugtato kell. Szoval kizarolag csaszar johet szoba, ha lesz kovetkezo.
2017. márc. 17. 15:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Én nem gondolkozom rajta.Természetes úton szültem,fájdalomcsillapítás nélkül.Akkor azt mondtam soha többet,de most 2 év után már simán bevállalnám.
2017. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

bocsi, én elsőre császáros voltam, nem épp nekem szól a kérdésed, de ha ilyen élményed van, én mindenképp a császárra szavaznék.


amúgy megmutatnám ezt a kérdést azoknak, akik szerint a term.szülés csak közben fáj, a császár meg utána... (nekem utána se fájt, neked meg akkor is...)

2017. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Elsőt természetes úton szültem. Másodikat indítás után, 8 óra vajúdás(fájásokkal) után császárral.

Nekem már a műtét is fájt. Mikor nyomták le a babát... A hátam majd kiszakadt.... Iszonyat fájdalom volt. Órákig nem éreztem a lábam.... Remegtem mint a nyárfalevél, hányingerem volt.... Aztán másnap az első lábra állás....

Szóval a sima szülés is fájt, nitrogén gáz fájdalom csillapítás mellett, de azért elviselhetőbb volt számra.

De nem vagyunk egyformák....

2017. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

Tavaly novemberben szültem, természetes úton. Maga a szülés hosszú volt, de inkább fárasztó, mint fájdalmas.

A gátsebem addig fájt, míg ki nem vették a varratokat (3 nap). Az maga volt a megkönnyebbülés.

A császár igazából csak a Te kényelmedet szolgálja. Kivéve, ha életmentő, vagy mint a kérdező, hogy retteg, már csak ha rá gondol is. Az nem jó, akkor válassza inkább a könnyebbik utat.


Mivel az első szülésem nem volt maga a pokol, másodikat egyenlőre nem tervezzük, de bevállalnám. Az meg lehet, hogy pont szörnyű lenne. Nem tudni, minden szülés más, és más. Én nem biztos, hogy tudnék szenvedni hónapokig a hasamon egy sebbel. Mert mégis csak egy műtét, ahol az egész hasfalat átvágják.

2017. márc. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

"Mert mégis csak egy műtét, ahol az egész hasfalat átvágják."


Pont nem. A bőrt vágják, utána az izomhártyát. A hasizmot szétfeszítik (nem vágják! csak nagyon sürgős, életmentő esetekben, amikor kapkodni kell), utána pedig a méhfalat vágják.

Magába a hasizomba nem vágnak bele, tehát izomszövet nem sérül, ha nem extrém sürgős a beavatkozás vagy nem béna a sebész. Az izomzat közötti bőnyét (kötőszövet) viszont vághatják, de abban nincsenek érzőidegek és varrással "gyárira" visszaállítják.

2017. márc. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Horror szülésem volt, sok sérüléssel, még mindig nem jött minden helyre (1,5év telt el) ... úgyhogy igen, gondoltam rá, hogy ennél csakis jobb lehet a császár (eleve hibázott az orvos, hogy nem császározott meg).


De egyelőre nem tervezzünk másodikat (nagyrészt pont a nehéz terhesség és szülés miatt).

2017. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

Én decemberben szültem de ennyire azért nem volt gaz. Nem okt egyszerű se fájdalommentes. Nálunk semmilyen érzéstelenítés nem volt, még gaz se... De én mar most szeretnek újra babát és ha lehet maradok a természetes szülésnél. Bár akkor ott azt mondtam soha többet. Sztem jövőre mar jöhet is a teso.

Am ha neked ilyen élmény volt, nem is szabad a hüvelyi szülésre gondolod következőre. Nem éri meg!

2017. márc. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ez tök egyéni,ha te igy erezned jónak..

Nekem az elso csaszar volt,na en meg azt mondtam,hogy soha tobbet úgy(nyilvan mindig benne volt a pakliban),de szerencsere a másik kettot spontan szultem,es halat adok érte,hogy nem volt több csaszarom..pedig semmi horror nem volt a csaszarban sem,egyedul a spinalis utani fejfajas es a nyomi mozgás..sima szules utan meg pár órával torokulesben szoptattam,semmim nem fájt..

2017. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
((Felènk vágják a hasizmokat is...100km-re a nőgyógy klinikán, meg nyugatra nem...))
2017. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Októberben szültem, hosszadalmas procedúra volt, persze fájt is, nem kaptam érzéstelenítést, de nekem inkább az maradt meg, hogy piszkosul elfáradtam a végére. A regenerációm gyorsan ment. Úgyhogy a következőnél is hüvelyi szülésre készülök, de az tény, hogy mindegyik más és lehet, hogy jobb lesz de az is lehet, hogy borzalmas.

Ha rosszabbul élem meg az elsőt, bevallom, én is komolyan elgondolkodnék a császáron. Szerintem ez egy teljesen érthető lépés lenne.

2017. márc. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!