Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy ha a kisbaba a...

Igaz az, hogy ha a kisbaba a 7. hónapban születik meg akkor megmarad, de ha a 8. -ban akkor nem? Mi ennek a magyarázata?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 16. 21:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem igaz.
2017. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Ez csak hülye és értelmetlen babona - az egyetlen magyarázat, a 7-es szám sokak szerint büvös szám.
2017. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Ez butaság. Ne adj ilyenekre.
2017. ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Ekkora ostobasagot.
2017. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

"Aki szerint rosszabb a 8. hónapban szülni, az a következő miatt hiszi: A 7. hónapban még viszonylag fejletlen a tüdő és kicsi (kisebb) a baba súlya is. A fejletlenebb tüdőnek kisebb súlyú babát kell oxigénnel ellátni. Ezután erőteljesen megindul a baba súlynövekedése, a tüdő érése viszont nem ilyen gyors és ha 8. hónapra születik, nagyobb súlyú babát kell a súlyhoz képest fejletlen tüdőnek ellátni. Ez így valóban logikusan hangzik. "


Ezt a gyk rol idéztem, de elvileg tévhit, viszont mai napig mondanak hasonlokat csecsemősnővérek

2017. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
*PIK osztályon magyaráznak hasonlókat a csecsemősnővérek. Tavaly említettek egy szimpla beszélgetésben is hasonlot a korababákról csak arra nem emlékszem pontosan, nem tudom idézni
2017. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Ezt en is hallottam, egyik valaszolo pedig le is irta, a tudo fejletlensegevel van osszefuggesben.
2017. ápr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Viszont a mai napig nincs teljesen tisztázva/hivatalosan kijelentve, hogy a tüdő valóban lassabban érne e a súlygyarapodás ütemétől, viszont talán még orvosok is vallják.
2017. ápr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem tudom. Húgom 8 hónapra született. Elmúlt 40 éves...
2017. ápr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Én is úgy tudom, hogy a tüdő miatt. De én úgy hallottam azért, mert ha 7 hónapra indul be a szülés, akkor automatikusan adják a tüdőérlellő, ha 8 hónapra, akkor nem kapnak, pedig van amelyik babának szüksége lenne rá, de ez csk utólag derül ki.
2017. ápr. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!