Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha egy orvos magánrendelésére...

Ha egy orvos magánrendelésére járok, de a rendes kórházi munkaidejében szülök nála, akkor is "szokás" a szülésért fizetni?

Figyelt kérdés
Az orvosommal már megbeszéltük, hogy "mennyibe kerül nála egy szülés". Ezzel alapjában véve nem is lenne bajom, ha ő bejön akármikor, amikor megindul a szülés. Viszont úgy néz ki, hogy meg akarja indítani a szülést (ami már önmagában sem tetszik, de ez más téma), és persze azokat a napokat helyezte kilátásba, amikor ő amúgy is bent van a kórházban, dolgozik vagy ügyel. Akkor miért fizessek neki még plusszba?
2007. nov. 21. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A plusszban fizetés tulajdonképpen egy gesztus. Ha meg akarod spórolni, egyáltalán ne fizess neki, ha pedig hálás vagy a munkájáért, és így szeretnéd megköszönni, akkor pedig mindenképp fizess. (Kissé törvényellenes a javaslatom, bocsi, de nem én fogom megváltoztatni a rendszert). Sokan nem is választanak orvost és nem is fizetnek, mások magánrendelésre járnak és hálapénzt is adnak. Rád van bízva, nincs más szabály. Ha pedig kétségeid vannak a szülés beindítását illetően, kérdezz rá az osztályvezető főorvosnál!
2007. nov. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos,te teljesen más tészta vagy,mint az alapellátásban részt vevő betegek.Tehát te kapsz egy szolgáltatást,amiért előre meghatározott mennyiségű pénzmagot oda kell adnod a dokinak.Az teljesen mindegy,h ő csak miattad,vagy amúgy is bent lenne a kórházban.Persze erről neked meg számlát kell kapnod.Ugyanúgy,ahogy az eddigi vizsgálatokról is kaptál(?).Ha nem kaptál róla számlát,akkor meg az a feketemunka triviális esete.

Én is így akartam szülni,de amikor a doki bejelentette,h 140 lenne a körülbelüli végösszeg,akkor mosolyogva távoztam a rendelőjéből.

2007. nov. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A babád egész életét meghatározza a születése. Miért kellene beleavatkozni egy gyönyörű, természetes folyamstba azzal, hogy megindítják a szülést. Én nem hagynám az tuti... Ja, és megvan az orvosodról a véleményem. Nemhogy pénzt nem adnék neki, de még azt sem engedném, hogy orvosként funkcionáljon. Sok sikert kívánok Neked, de azért gondold át:) Üdv, egy 28 heteas kismama
2007. nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is magándokihoz járok és havonta legombolja rólam a vizsgálat árát, viszont a szülésnek nincs "tarifája". Ha hozzá járok 9 hónapig, akkor az ő betege vagyok és akármikor szülök, ő befog jönni a kórházba! Hálapénzt pedig annyi lesz amennyit én gondolok (az majd attól függ hogy hogyan viselkedik velem, zajlik a szülés). A te dokid nekem gyanús... Bevett szokás, hogy a dokik elindítják a szülést, mikor ők dolgoznak, hogy nehogy másnak add a hálapénzt! Ha nincs komoly indok a szülés megindítására, én nem hagynám! Igenis menjen be, ha te szülsz és vezesse le!!! Ebben az esetben érdemelné meg a hálapénzt, mert fáradozott érted (munkaidején kívül bement stb)! Ne hagyd magad!!!
2007. nov. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem az, hogy ha egyszer már magánrendelésre jársz, akkor megvan mindennek az ára. Vizsgálat + szülés. A magánorvos elkérheti a szülés árát, ha bemegy miattad és akkor is ha egyébként is rendes korházi munkaideje van. Ettől MAGÁNORVOS és te megfogadtad őt. Persze erről a szülésindításról az én véleményem is megvan. Ha bizonytalan vagy a dokit illetően, soha nem késő váltani.
2007. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom melyik kórházat és dokit választottad, de hagy ezt a dokit a csába. Az ilyentől elvenném a diplomáját és megeteném vele. Válasz egy másik orvost aki emberszámba vesz, és hagyja, hogy akkor szüld meg a babádat, amikor Ő meg akar születni. Ez nem játék, nehogy már a doki jobban tudja, hogy mit akar a babád.


Sok sikert.

2007. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartom etikusnak az orvosod. Persze az ő szempontjából ez a legjobb, hiszen biztosan nála fogsz szülni, így ő markolja fel a pénzt is.

Én alapjában véve gusztustalan dolognak tartom a hálapénzt, amihez tegyük hozzá, hogy mi betegek hívtuk életre.Egy orvos arra tette fel az életét, hogy életeket mentsen, segítsen a betegeken. Neki ez a hivatása, amiért fizetést kap, az pedig undorító, ha már előre tarifát szab, hogy mi mennyibe kerül nála.

Egyébként várható volt, hogy megszaporodik a mesterséges úton beindított szülések száma, mert ugye jan. 1-től az az orvos, aki éppen nem dolgozik, nem ügyel, nem mehet be a kórházba, ha éppen az ő betege szül, ezt kivédve, a munkanapjaira besorolja a kismamákat, akiknél sorra megindítják a szülést, hogy a "sok munka" (vizsgálatok stb.) gyümölcs ne vésszen el, vagyis hogy ő kapja a pénzt.Vannak azért kivételek, egy ismerősöm orvosa nem kérte, hogy a magánrendelőjébe járjon, ő ajánlotta fel, hogy menjen nyugodtan be a kórházba, amikor ő dolgozik, így nem kell fizetnie a vizsgálatokért, nem mondta meg, hogy mennyit kér, a nővérek is nagyon segítőkészek voltak, pedig senki nem kapott előre semmit, ők hivatásuknak érzik a gyógyítást, nem úgy mint mások.

Én is meggondolnám, hogy ennél az orvosnál szüljek - e!

2007. nov. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Rossz dokit választottál. Neki kényelmes helyzetet választja, hogy ne kelljen máskor bejönnie, hacsak a baba nincs veszélyben vagy te. Én nem engedném megindítani a szülést a helyedben, elmennék másik orvoshoz, és ez nem kicseszés az orvossal. Nem érezném magam kellemetlenül. Mi az, hogy akkor szüljek amikor benn van egyébként is. Az én orvosom 5 napon keresztül minden nap bejött hozzám a kórházba, hogy megnézze mi újság velünk. Ellene volt a szülés megindításnak, azt mondta jön, ha jönne kell. Persze ellenőrizte folyamatosan az állapotom, hogy nincs-e baj a babával. Én nem engedném meg a szülés megindítást és otthagynám az orvost is. Barátnőm a 8. hónap végén hasonló okok miatt hagyta ott az orvosát. Ráadásul fizettél neki a magánrendelésen, ezért pofázni sincs oka. Engem az orvosom a 9. hónapban adott át másik orvosnak, mivel megszűnt a kórháza. Hagyd ott az orvosod én azt mondom! A baba tudja mikor akar kijönni. A lányom engem két napig ijesztgetett, hogy jön, aztán a harmadik napon bújt ki, de az orvos minden nap elmondta, hogy nem fogja megindítani akkor sem ha kérem.
2007. dec. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!