Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszész! Mennyiért...

Császármetszész! Mennyiért lehet"megvenni"mostanság egy dokit ha így szeretnék szülni?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 21. 10:16
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy én altatásos császárral születtem a nyolcvanas évek elején és köszönöm, semmi bajom. :)
2017. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
35%

4 éve altatásos programozott császárral szültem.

280 ezer forint volt, de ebben benne volt, hogy egyedül legyek a szobában is.

Fiam köszöni jól van semmivel sem betegesebb mint a társai.


Lehet mondani borzalmas hisztis p*nak, hogy nem szenvedtem végig a szülést mint a többi "rendes" anyuka. júniusban születő lányom is császáros lesz :)

2017. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:
köszönöm :-)
2017. ápr. 21. 13:51
 24/49 anonim ***** válasza:
53%

Én is fizettem a császárért, 6 éve 150.000 HUF volt az ára. Altatásost nem akartam, mert azonnal hallani akartam a hangját :)

Igen, van az az orvos és van az a pénz. :)

Én is anya vagyok, nem érzem magam rosszabbnak azoknál az anyáknál, akik természetesen szültek.


Ez a "nem veszi a fáradtságot, hogy megszülje a saját gyerekét" meg annyira szánalmas "sértegetés". Jót nevettem rajta. :)

2017. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
68%

Csinálja utánam valaki a két császáromat! A fiammal 7 órát vajúdtam, kemény volt, de a fekete leves még csak ezután jött. Nem jó helyre szúrta az aneszteziológus a gerincérzéstelenítőt, hát, mindent éreztem, a vágástól az izmok széthúzásán keresztül a varrásig. A kislányommal szintén vajúdtam (mindkét szülésem természetesnek indult, sürgősségi császárral végződött), aztán egyszer csak úgy éreztem, mint akit hasba szúrtak: szétnyílt a korábbi császáros hegem. Rohantak velem a műtőbe.

Ezt csak azért írtam le, hogy annak, aki szerint mekkora lustaság császárral szülni, legyen min gondolkodni.

Egyébként mindkét gyermekem egy csoda, igazi energiabombák, a társaságuk lelke mindkettő, tudnak küzdeni, okosak, gyönyörűek...:-) szval semmivel sem kevesebbek a természetes úton született társaiknál.

És kérdező! Egészen biztosan találsz olyan dokit, aki császároz. Nyugodj meg! :-)

2017. ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
61%
Jó, de azért te kaptál egy jó adagot a vajúdásból is, meg a hegszétválás se lehetett kellemes... Gondolom egy programozott császár sem egy leányálom, de valamivel azért jobb. Én elhiszem és tökre megértem, hogy egy bizonytalan idejű, nehézségű hüvelyi szülés helyett valaki azt mondja, hogy inkább választja a császárt. (Igazából még azt is olvastam, hogy az esetleges komplikációk tekintetében sincs sok különbség. Meg, hogy a babának a császár egyértelműen biztonságosabb. Bár ezt csak olvastam, nem tudom, hogy tényleg így van-e. Mert ugyanakkor a hüvelyi szülésről is írják, hogy élettanilag mennyire fontos a babának, hogy ez jelenti neki az "első védőoltást", stb... szóval nem vagyok szakértő. csak azt akarom mondani, hogy ez még a hozzáértőknél sem olyan egyértelmű, hogy melyik a "jobb" út.)
2017. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
77%

#26

A hüvelyi szülésben az első védőoltás-faktor az anya hüvelyflórája, amit egy kenetadással, az első mosdatáskor bele lehet kenni az újszülött szájnyálkahártyájába és kész.

2017. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
41%
és meg is csinálják a császármetszéseknél?
2017. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
79%
ja, bocsi. Láttam, hogy írtad korábban
2017. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
70%

#29

Sok helyen igen, de ahol nem, ott lehet kérni. Egy mozdulat egy spatulával, megkéred az asszisztenciát, és megteszik. Miért ne tennék?

2017. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!