Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha már egyszer volt pánikroham...

Ha már egyszer volt pánikrohamom és van róla papírom, akkor lehet császár spontán szülés helyett?

Figyelt kérdés

Még nyáron megáztam az esőben, megfáztam, de nem akartam táppénzre menni, mert féltem, hogy kirúgnak. Gégegyulladásom lett és mivel a Boschba dolgoztam soron már korán reggel kifáradtam. Egyszer csak elkezdtem köhögni és a padlón kötöttem ki. Ha nincs az akkori sorvezetőm, aki a szomszédunk volt anno és nincs tapasztalata életmentésben, meghalok, mert nem kaptam levegőt. Elvitt a mentő. Utána visszamentem dolgozni, mert még mindig nem akartam táppénzre menni. Kellett a pénz meg sokat hangoztatták, hogy táppénz után kirúgják az embert. Viszont azon a soron soha többé nem tudtam nyugodtan dolgozni pedig előtte én voltam az egyik legpörgősebb. Többször kellett páromnak értem jönnie enyhébb pánikroham miatt. Nyugtatót is szedtem. Volt, hogy a műszakvezető is beszélt velem, mert nem akarta, hogy felmondjak, inkább áttett másik sorra. Ott jó volt, de pár hét múlva terhes lettem. Nem tagadom, félek a szüléstől, bár inkább attól, hogy bepánikolok megint. Eredetileg császárt akartam csak azt fogadott orvos híján nem lehet. Ezt a papírt viszont ki tudom használni? Kit lehetne megkérdezni erről, hogy lehet-e emiatt császár? Ne ítéljetek el amiatt, hogy császárt szeretnék, meghogy nincs orvosom, sajnos több százezrünk nincs rá és hallottam, hogy százezer az alap ahhoz, hogy lekenjük az orvost a császárra.

38 hkm


2017. ápr. 27. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáteri ajánlásra lehet kérni a császárt, de lehet ezt nem az utolsó pillanatban kéne intézni.

Sokminden fejben dől el:Igen, mindenki fél a szüléstől, de úgy menj oda hogy igen minden rendben lesz és igen meg tudom csinálni. Nem kell már előre hergelni magad.

Könnyű szülést kívánok!

2017. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért annyira szerintem nem súlyos. Sose voltam pszichológusnál, a gyógyszert a háziorvos írta fel.
2017. ápr. 27. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ártana ezt a pánik dolgot egy pszichológusnak elmondani , beszélgetni vele, hidd el tudom, nekem is volt rá szükségem igaz nekem depressziós probléma miatt. 3-4 alkalommal kellett mennem és a beszélgetések során sok mindent helyre tett a fejemben. Próbáld meg, nem veszítesz semmit.
2017. ápr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hat te erzed, a szulestol felsz-e. En is panikos vagyok, olyan helyzetekben jon ram, ahonnan tudom, hogy nem tudok "menekulni". Nagy tomeges rendezvenyek, hatalmas sor amit muszaj vegigallnom es munkahelyemen a nagycsapatos kotelezo treningek ahol elol kell ulnom (vezetokent).

Viszont a szulestol nincs semmi felelmem, azt szo szerint varom, hogy vegre talalkozhassak a kislanyommal :) (van mar egy kisfiam, tudom milyen elmeny lesz).


Szoval Te erzed, a szules mint szituacio eltolt-e szorongassal, elore izgulsz-e miatta negativ ertelemben. En pl. ezeket szoktam erezni a fent felsorolt esetekben, csak rajuk gondolok es mar gyomoridegem van, es izzadni kezd a tenyerem....de a szulestol nem. Szoval tudom, ott nem lesz baj.

2017. ápr. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 4 évig voltam hivatalosan pánikbeteg és elég sok gyógyszert szedtem rá. Ezért (is) császárt akartam, de végül máshogy alakult és sima szülésem volt.

Császárom úgy lett volna, hogy megbeszélem és lefizetem a nőgyógyászt.

Rettegtem a szüléstől és féltem, hogy pánikrohamom is lesz közben, de minden a lehető legnagyobb rendben volt. Csodás élmény volt és inkább megerősített, úgyhogy én örülök, hogy így alakult!

2017. ápr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne akarj császárt emiatt. Nem fogsz pánikolni, és lesz egy csodás élményed, ne foszd meg magad tőle.Szülni jó és nem para.
2017. ápr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hidd el,úgy pörögnek ott majd az események,hogy nem lesz időd pánokolni.Amúgy meg 38 hetesen kicsit késő intézkedni.
2017. máj. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi köze a munkahelyed kiváltotta kisebb pánikrohamoknak a szüléshez...
2017. máj. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!