Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mernél olyan fogadott orvosnál...

Mernél olyan fogadott orvosnál szülni, aki, amikor mész hozzá, szűkszavú, nemigen mond el dolgokat?

Figyelt kérdés
Pld, hogy szedjél-ne szedjél vitamint, folsavat....meddig ajánlott mg-ot szedni...
2017. máj. 5. 09:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert egy orvos nem szófo...só, nem jópofizik veled, attól még lehet nagyon jó szakember. Az én orvosom is ilyen. Ha viszont kérdezek, akkor készségesen válaszol. Sajnos ma már az a trend, hogy minden anyuka marha okos, hiszen az internetről meg különféle fórumokról tájékozódik és óriási marhaságokkal fárasztják az orvosokat. Van, aki már kész diagnózissal megy az orvosához, még azt is tudja, milyen gyógyszert kell neki felírni... Szóval ami érdekel, azt kérdezd meg, ha nem készséges, akkor érdemes váltani. Mond el neki, hogy szeretnél teljes körű tájékoztatást kapni, mert nincs tapasztalatod, hogy mit és mennyit kell szedni, mire kell odafigyeljél stb.
2017. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és egyébknét ezeket a vitamin kérdéseket meg a védőnő is megválaszolja, szóval lehet, hogy ez az orvos is így gondolja, hogy neki bőven elég a babával és a te egészségeddel foglalkoznia.
2017. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Első babás anyukaként honnan lehet tudni, hogy mit kell kérdezni?
2017. máj. 5. 09:29
 4/18 A kérdező kommentje:
Szétfeszült a hasam és akkor nem mondta,hogy erre mg kéne. Mikor mentem a védőnőhöz neki is mondtam, hogy ez van és erre mondta, hogy mg-ot kell erre szedni.
2017. máj. 5. 09:30
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
De miért valaki kényszerít hogy nála szülj? Ha ez probléma neked, akkor válassz másik orvost.
2017. máj. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ez normális-e, azért írtam ki a kérdést. Más orvosok maguktól mondják ezeket?
2017. máj. 5. 09:43
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem a legtöbbször megreked a kommunikáció pont azért, mert az egyik szűkszavú, a másik fél meg nem mer úgy kérdezni, csak utólag jut eszébe, mit kellett volna.

Mond el nyíltan, hogy tájékoztasson, ha nem teszi meg, akkor tovább kell lépni.

2017. máj. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A példára reagálva, nem mindegy, hogy szóltál, hogy "Sokat keményedik a hasam, mit javasol rá?" és erre csak megvonta a vállát, hogy "Hát igen, ez előfordul", vagy csak vártad, hogy kitalálja, mert ha ez utóbbi, ránézésre ezt ő nem tudhatta. Ha bármiért nem szimpatikus, válts orvost. De az biztos, hogy a terhesség és később az anyaság is megtanítja arra az embert, hogy - pláne az eü-ben - bármi gyanús felmerül vagy segítség kell, muszáj utánajárni és kérdezni.
2017. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Mármint, hogy arra vártam, hogy magától találja ki, hogy keményedik a hasam?


Nem, mondtam neki, hogy ez van és milyen ijesztő tud lenni és nehéz így, feszülve.

2017. máj. 5. 09:53
 10/18 anonim ***** válasza:
És erre ő hallgatott?
2017. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!