Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most jó a szülés kiírásának a...

Most jó a szülés kiírásának a napja?

Figyelt kérdés
A kis könyvbe azt írták, hogy okt 14-én voltam 10 hetes, az alapján számolva, a héten töltöm be a 40. hetet. A vérzés szerint pedig május 22. Kb két hete egy sztks doki átszámolta a kiírás napját és megállapította, hogy május 11. Legutolsó nstn rákérdeztem, mi van akkor, ha nincs fogadott dokim és nem indul meg a szülés a kiírás napján, azt mondták, addig kétnaponta, onnantól naponta nst és egy hetet várnak a szülés megindításáig. Mert, ha visszafelé számolnék, május 22-től, még csak 38 hetes lennék, bár mondjuk akkor ők se álltak volna neki számolgatni, hogy melyik nap a jó nap. Egyelőre nincs előjel, hogy szülni készülnék, de nem bírnánk ki, ha mégis kiderülne, hogy 38 hetes vagyok... és még két hét. Már voltama 38. heti uhn is, kérdezték, miért küldtek át nst-ről, mondtam, hogy szeretnék tudni, hanyadik hét. Azt mondták akkor - két hete -, hogy 38. Most 40 és május 11.
2017. máj. 8. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
De miért 10 héttől számolnak? Utolsó menstruáció első napjától kellene. Az mikor volt?
2017. máj. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Aug 10

A 10 héten voltam először vizsgálaton, akkor állapították meg a terhességet

2017. máj. 8. 08:37
 3/13 anonim ***** válasza:

12-14 hetes korig nagyjából reális az a kor, amit a mérések alapján számolnak. Ha 2 mérés addig is hasonló kiírt dátumra utalt, akkor az reális lesz.

2 hét meg elég sok idő, itt nem kellene annyira kőbe vésni az utolsó menzesz első napját.

2017. máj. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha augusztus 10én volt az utolsó menstrzáció első napja akkor május 17 a szülés várható ideje.

12 hét után butaság méretek alapján terminust módosítani mert vannak kisebb és nagyobb babák.Attól h nagy nem fejlettebb pl a tüdeje mint egy ugyanolyan korú kisebb babának.

Tudom h a vége már nagyon nehéz (3 gyermekem van) de ne siettesd.Tudja ő mikor kell születnie 😉

2017. máj. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Először volt a május 22, utána átszámolták május 11-re sőt azt is mondták, hogy 11 után nem nagyon fogom tovább húzni, mert nagyon érett a méhlepény. A kiírás napján mi lesz? Gondolom nst.. de utána?
2017. máj. 8. 08:44
 6/13 A kérdező kommentje:
A kalkulátor nekem is ezt mondta, de már a május 11 van lebeszélve. Mi van olyankor? Mi történik a kiírás napján?
2017. máj. 8. 08:45
 7/13 anonim ***** válasza:

A kiírtnapot ne úgy gondolt h aznapra vagy kiirva és meg is szülsz +-2hét simán belefér.

Ahol én lakom ott kiírás napján nst és amnioszkópia.

2017. máj. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem akarok bunkó lenni de mindenki csak össze visza tologat téged.


Minden de minden esetben az elsö számolás még az elsö UH elött az utolsó vérzés elsö napjával kezdödik.

Majd az UH kimutatja, hogy az adott hétnek megfelelöe a magzat. Ha nem akkor jön több UH és ha a magzat rendesen fejlödik, de kisebb vagy nagyobb a vérzés szerinti héthez képest akkor lehet változtatni azon, hogy hányadik hétben lehetsz. Egyébként telejsen felesleges.

Ahogy kisebb nagyobb emberek vannak úgy kisebb nagyobb magzatok is. Vagy is csak az a fontos, hogy x. héten a magzat 80mm-110mm legyen... Vagy is nem pontosan 90mm hanem van egy köztes érték...


Ha a magzat az elsö UH-n nem tünt kisebbnek, minden ok volt vele, akkor most is a terhességed elején beállítottakhoz kellene ragaszkodniuk.

DE túlhordani bármelyik babát lehet 2 héttel, így simán lehet, hogy csak 2 hßet múlva lesz a szülés.


Szerintem a legjobb amit tehetsz így már 36-ik hét után, hogy akár naponta többször is nagy sétét teszel. Olyat amiben nem fulladozol, de sok friss levegöhöz jutsz és kényelmesen több megállóval(ahogy jól esik) akár órákat is sétálgatsz. A mozgás+frisslevegö+gravitáció segíti a szülés beinbdítását, és könnyebb lesz a szülés lefolyása is. A legrosszabb ha elfekszel és egésznap nem csinálsz semmit.

2017. máj. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagy baj nem történik, ha a 38. vagy a 42. héten születik meg.

37. héttől nem koraszülött és csak kb a gyerekek 5%-a születik a kiírt napon.

Túlhordásnál pedig pont a kockázati tényezők miatt vizsgálnak gyakrabban. Most már bármikor szülhetsz, a babát hátrány már nem éri.

2017. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálam utóljára a 12heti ultrahangon módosították a dàtumot,egy héttel később fogant a kislányom. Túlhordtam ígyis,mikor betöltöttük a 41.hetet befektettek,csináltak egy terheléses NST-ét,ami semmit nem mutatott ez volt hétfőn. Kedden 3 NST,ultrahang,még jól elvolt odabent,de szerdán indítani akartak. Kedd éjszaka beindult magától,így szerdán hajnalban 41+3-ra megszületett a kislányom. Szerintem is kár piszkálgatni,majd jön ha jönni akar,a lényeg,hogy állandóan figyeljék minden ok-e és ha kell be tudjanak avatkozni.
2017. máj. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!