Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért erőltetik rá az anyukákr...

Miért erőltetik rá az anyukákra a császármetszést napjainkban, mikor látszik mennyire amatőr szinten van a közgyógyellátás?

Figyelt kérdés
[link]

2017. máj. 18. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

1. A hölgy ausztrál. Szerintem náluk egész jó a helyzet.

2. Nem erőltetik rá, hanem szükséges. Egyfajta életmentő műtét a sürgősségi császár. A programozott császárnak is jó oka van.

Nem választás kérdése, az orvosnak sem.

2017. máj. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Mert a hálapénz nem amatőr szinten van.
2017. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Manapság már szinte mindenkit reális ok nélkül is megszabdalnak ha kell ha nem.
2017. máj. 18. 15:15
 4/15 A kérdező kommentje:

"Magyarországon kiugróan magas az alacsony súllyal született csecsemőknek az aránya, és rendkívül sok a császármetszés útján született gyermek."


[link]


Ráerőltetik az emberekre

2017. máj. 18. 15:17
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

2: Elvből ellenzem a hálapénzt.

Három hónapja volt császárom, ügyeletes orvosnál.

Mivel 3. gyerek,(2. császármetszés, első sürgősségi volt) és elmúltam 35, felajánlották az elkötést is, ingyen.


Műtét után 12 órával már járkáltam, pár nappal később visszahúzódott a hasam, egy hét múlva szaladtam. Szó szerint!


Mindezt Magyarországon, úgy, hogy se a terhesgondozáson, se a szülésért nem fizettem. És még csak bunkó se volt velem senki.


Nem kötelező a hálapénz! Csak valamiért mi (páciensek) teszünk úgy, mintha az lenne.


Első voltam.

2017. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem egy olyan kórházban szültem volna, ahol támogatják a természetes szülést, "egyből" császároztak volna..

9 óra fájások otthon, 12 óra vajúdás a kórházban. Szimplán foglaltam a szobát mások elől. Császáros lettem volna én is, ha nem foglalkoztak volna úgy velem..


Tehát én azt látom, hogy kényelmi szempontok miatt is lehet császár..

2017. máj. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Mert manapság már az orvosok kitudják szűrni mi a legjobb a babának-mamának az adott szülési helyzetben illetve terhesség alatt.

( 100 éve nyilván mandula műtét sem volt ennyi)


A babák kis súlyának ehez nem tudom mi köze van.

De pl az ismerőseim (5 kismama) az elmúlt hónapokban szültek. 1 sürg császár, 4 természetes szülés, és mind az 5 baba 3000g felett volt

2017. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

És akkor 6-os te valami hős vagy? Szuper lehetett 1 napot vajúdni. Gratulálok, anya lettél!


Én az elsővel toxémiás voltam, túlhordtam, indítás után 9 óra alatt sem tágultam. Amikor eldöntötték, hogy császár lesz, akkor indult be a folyanat, de borzasztóan lassan. Még 1 napig is eltarthatott volna. Ehelyett 1 óra múlva a kezemben volt a lányom. Másodjára program császár volt előirányozva az előzmények miatt. 1 nappal előbb megindult a kiscsaj kifelé, erősen meconiumos magzatvízzel, nulla fájással és tágulással igy sürgősségi császár lett belőle. Mind a kétszer ügyeletben szültem és ingyen. Én is anya vagyok. Se lustának, se kényesnek nem érzem magam és hála a gyorsaságnak, mindkét lányom ép és egészséges.

2017. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Éppen aktualis a kerdésed mert itt fekszem a klinikán a babámmal aki spontán született és ugye menni kell különböző vizsgálatokra is ahol ott vannak a fent emlitett kis súllyal született babák es hogy miért csaszár.

Leirom neked.

Az egyik anyukának elfolyt a magzatvize 33 hetesen, es egyből tolófájasa lett.

A masik begörcsölt és leszaladt a lepénye a 28. héten 1800 grammal született a kicsi

a harmadik anyukanak a babája harantfekvésbe feküdt a 35. héten szintén verzéssel sürgősségi csaszár.

ELETEKET MENTENEK CSASZÁRRAL!!!!!

Vágod?

Nekem volt dokim adtam is pénzt es nem is bánom tudod miért mert igy még a szülesznők is sőt a csecsemősök is kedvesebbek voltak na meg az 1 agyas szoba miatt is.

Az én fogadott orvosom csaszár ellenes nem kicsit és minden lehetőséget megragad hogy természetes úton szülessn meg egy baba de ha nem akkor nem lehet.

Tudod mennyi ideig eszik itt a kefet szerencsétlen anyukák hót idegbe 2 hó apig meg 3 stb... hizik nem hizik.. bevérzik... vesz levegőt...

te itt okosba.megkérded miért van ennyi és miért kell ez meg az mikor közben szerintem még olyan emberekkel vagy emberrel nem találkoztál es lattál.

Ezen gondolkozzál inkább szerintem ne azon hogy miért nagy a csaszár arany meg a kicsi suly.


De most hogy magamra térjek egy egészseges ember 1 gyereke 3570 grammal

a 2 gyerek 3640 grammal

a 3 gyerek 3960 grammal született.

Ez persze a genetika a nem cigizes no alkohol stb.. is hozzájárul.

2017. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Sok tudatlan azt hiszi aki csaszarral szul az nem anya, a baba sem lesz normalis mert "csak" csaszarral kiemeltek es nem nyomodott vegig a punciig.

Hat elarulok valamit: SENKIROL nem lehet megallapitani csaszarral vagy termeszetesen szuletett meg, azaz pokoli mindegy melyik lyukon jossz ki.

2017. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!