Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan indult be nálatok a...

Hogyan indult be nálatok a szülés?

Figyelt kérdés
Mesélnétek róla hogy történt? Mit csináltatok miután beindult? Rögtön indultatok a kórházba vagy esetleg otthon vajudtatok? Van valami módszer, amivel kicsit könnyíteni tudtátok a szülést?
2017. máj. 19. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy gyermekes vagyok.

Este 9 körül kezdtem el görcsölni, de már napközben is furcsa húzódásaim voltak egész nap.

Eleinte feküdtem, próbáltam aludni, de nem múlt úgyhogy elmentem zuhanyozni. Javasolták, hogy ilyenkor vegyünk egy jó meleg zuhanyt. Ha nem múlik el utána a fájás, akkor ez már a szülés. Hát nem múlt.. Elkezdtem méregetni, de nagyon össze vissza jöttek a fájások. Reggel 6-ig vártam, akkor már többször volt 3 perces mint 8 (egyszer 3 aztán 5 aztán újra 3 majd 8..) és hívtuk a mentőt.

A kórházban fél-1 óra múlva már a szülőszobában voltam. Nagyon lassan tágultam ezért kád fürdőt tudtam ott venni, de van szoba ahol csak zuhanyzó van. Az sokat segített. A szülésznő adott jó tanácsokat, testhelyzeteket. 4 kézláb nagyon kényelmes volt a fájás, ahogy az kényelmes tud lenni.... Meg a párom nyakába csimpaszkodtam, teljes súlyomat ráhelyezve lógtam, az is segített.


Mindenképp a levegővétel az egyik kulcs fontosságú dolog a könnyítésben. Meg én próbáltam - amíg tudtam - figyelni a fájdalmat. Hol érzem, milyennek látom. Amerikában azt tanítják a kismamáknak, hogy fogjanak a kezükbe egy jégkockát és gyakorolják figyelni a fájdalmat. Milyen színű, formájú, hol érzik pontosan. Így az agy másképp figyeli a fájdalmat. De nagyon gyakorolni kell.. :D

2017. máj. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy nappal már túlhordtam és a kis termetem miatt már nagyon rosszul viseltem a terhességet. Az orvos megvizsgált, kértem, hogy ha tud valami orvosi csodafegyvert, akkor vesse be, szeretnék már szülni.


Megvizsgált, nem volt olyan óvatos, mint megszoktam. De sajnálkozva annyit mondott, hogy még teljesen zárt vagyok, mostanában nem lesz semmi. Menjek vissza két nap múlva, ismét megpróbálja.


Este már hullafáradt voltam, felállt a székről, hogy megyek aludni. Akkor borított el a magzatvíz. Kb. két óra elment azzal, hogy tisztálkodtam, beautóztunk a kórházba. Fájásaim nem is voltak. Éjfél körül adminisztráltak, akkor kezdtek fájásaim lenni. 5 órával később kint volt.


Magát a szülést megszívtam, mert a baba is elakadt, a méhlepényt is művileg kellett kilakoltatni, én meg tele voltam zúzódásos sérülésekkel és jó sok vér vesztettem.

De ez egyéni pech, a vajúdás alatt nem volt gond, nagykönyv szerint ment. A kitolási szakaszban guggoltattak, térdeltettek. Amikor nem történt semmi, az orvos felrakott a vizsgálóasztalra, hogy itt valami nem oké. Akkor derült ki, hogy elakadt. Végül vákuummal szülte meg két orvos, az egyik húzta, a másik nyomta.

Szerencsére időben berongyolt egy egész csapat segíteni, így mindketten károsodás nélkül megúsztuk. Vagyis nekem pár hétig eléggé fájt az alvázam, de begyógyult.

2017. máj. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok. Mondjuk volt küzdősportos múltam, ahol nagyon belénk nevelték, hogy a fájdalmat hogyan kell figyelmen kívül hagyni. Én ott tanultam meg erős fájdalomnál egyszerűen kikapcsolni. Az agyam olyankor leáll, üveges szemmel meredek magam elé.


Amikor a méhlepényt kézi erővel próbálták darabokban kitépni, ott már nem használt, az szerintem a létező legnagyobb fájdalom. Vesegörcs, szülés és gyulladt fog elé sorolva.

2017. máj. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző.

Minden tiszteletem a tied. Erős vagy nagyon.

2017. máj. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
39+4 hetesen egy pocsék éjszaka után a szokásos jóslófájásokkal telt a délelőtt de meglepetés ért a fürdőben, laza széklet és barnázás. Én megnézettem magam azért, nehogy gond legyen a vérzés, megnéztek és mondták, hogy ez tágulásos vérzés. Hazamehettem és csináltam a dolgom, 10 percnél is ritkábban jöttek a fájások egészen 8-ig kb. Hajnal 2-kor lett rendszeres 5 perces, akkor indultunk a kórházba. Délelőtt 9.50-re született meg a fiam.
2017. máj. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39+2 napos voltam. Egész nap a talpon voltam. Először én mentem nst-re (naponta, két naponta kellett járnom a vérnyomásom miatt, ami orvosnál mindig magas volt, otthon meg alacsony). Utána férjemet kísértem urológustól urológusig, mert valami vesemedence gyulladása volt, amivel egyik orvos be akarta fektetni, másik nem. Utána gyógyszertárakat jártunk végig, mert sehol nem volt a gyógyszer, amit felírtak neki. Utána sütöttem egy diabetikus sütit, beraktam a hűtőbe (terhességi cukros voltam). Fél hétkor éppen leültem a tv elé egy szelettel belőle, amikor egy nagyot mozdult a gyerek. Odahívtam a férjem is, hogy nézze meg, milyen buli van ott bent. Ő rábökött a hasamra és azt mondta, hogy el fog folyni a magzatvizem. 5 másodperc múlva elöntött. Egyszerre voltam ideges, hiszen mindjárt szülök és végtelenül nyugodt, hiszen mindjárt szülök. Lefürödtem, felöltözem, egy óra múlva a kórházban voltam. Abban állapodtunk meg az orvosommal, hogyha tiszta a magzatvíz, akkor egy óra múlva megyek be. 9-kor jött az első fájásom, de nem volt vészes. Férjemet hazaküldték, mert szerintük reggelig nem lesz szülés. Fél 11-től 3 percenként jöttek a fájások. Az orvos és a szülésznő sem hitt nekem, mert szerintük túl jó a kedvem. Fél óra múlva is szóltam, akkor is visszaküldtek. Fél 12-kor megint kimentem, akkor hajlandó volt megvizsgálni az orvos. Túl voltam 3 ujjnyin. Mondta, hogy hívja a dokimat, én meg hívjam gyorsan a férjem. Kaptam egy gyors beöntést, közben be is ért a dokim és a férjem. Fél 1-kor meg is született a fiunk. Nekem az segített, hogy a vajúdás alatt végig ültem és álltam, és arra gondoltam a fájások alatt, hogy mindjárt végük lesz.
2017. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#4


Köszi, de nem erősség kérdése, nem volt más választásom :) A szülés közben megpróbáltam leszállni az ágyról, hogy meggondoltam magam, ez mégse nekem való. Úgy ugrott rám a férjem meg aki a közelben volt, hogy nana, most már végig kell csinálni, nehogy a kijáratnál szüljek meg.

De tény, hogy az ember sodródik az eseményekkel.


Az biztos, hogy a születése pontos körülményeit addig nem mesélem el a lányomnak, amíg ő maga nem szült :) Ha elmondom, tuti soha nem akar gyereket :D

2017. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó hetekben rendszeresen esténként keményedtem. Így történt a szülés beindulása előtt is, csak mintha elkezdtek volna sűrűsödni. (10-15 percesekre) Kereken 40 hetes voltam. Este volt, elmentem fürödni. Fürdés közben éreztem valamit: a nyákdugó csusszant ki. Keményedések még mindig voltak. Kijöttem a vízből, majd megéreztem az első fájdalmas keményedést. Majd nemsokára a magzatvíz is elfolyt. Ekkor egyértelművé vált, hogy itt történni fog valami. Beindultak a rendszeres fájások, amik ez után már 5 percenként jöttek. Felhívtam a szülésznőt. Azt mondta, hogy az öt perces akkor lesz "igazi", amikor már a fájás is kitart (ha jól emlékszem legalább 40-45 mp-et mondott) és akkor induljunk. Így még 4 órát tudtam otthon vajúdni. Majd még a kórházban is következett további 4 és hajnalra lett meg a baba. :)
2017. máj. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

38+5-nél éjfélkor lefeküdtem aludni, elkezdett szivárogni a magzatvíz, írtam a páromnak hogy lehet itt szülés lesz, elmentem zuhanyozni, bepakoltam a bőröndöt, ilyenek, aztán úgy fél 6 körül elindultam a kórházba ami 45 percre van. Útközben kezdődtek a "fájások" (5 percesek).


A másodikat a kiírt napon indították


Könnyíteni úgy tudod ha elengeded magad és teszed amit az orvos/szülésznő mond, nem idegeskedsz

2017. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Reggel 7-kor jött az első fájás. Elég rendszertelenül jöttek volt hogy 30 percig nem is volt. 10 óra körül elmentem tusolni és aztán 10 percesek lettek. Gyorsan mentőt hívtunk 11-re meg is érkeztek. A mentőben nem volt fájámos úgyhogy elkönyveltem hogy vak lárma mivel se a nyákdugó se a magzatvíz nem folyt el. Mikor beértünk megvizsgált a doki kijelentette hogy 2 ujjnyira ki vagyok tágulva és ma baba lesz. A vizsgálat után ment el a nyákdugó egy órával később pedig elfolyt a magzatvíz. Eléggé fájtak a fájások de szerencsére a szülésznőm nagyon aranyos hölgy volt és mindenféléről tudtunk beszélgetni. Láttam az arcán fájások közben hogy sajnál amit nem szeretek tehát vicces sztorikat kezdtem el mesélni és repült az idő még fájások közben is kacarásztunk. Voltak pillanatok amikor sírni tudtam volna de úgy éreztem hogy keménynek kell lennem. A kislányom 15:53 perckor látta meg a napvilágot és addigra sikerült mindenkit megnevettetnem. A pici lányom is rámmosolygott egy pillanatra 😍 Nagyon megdicsértek hogy nagyon jól viseltem és hogy mindent úgy csináltam ahogy a doki kérte.
2017. máj. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!