Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyucik akik első babát...

Anyucik akik első babát vártátok időben jött nektek hogy zajlott nálatok a szülés és az utolsó pár hét?

Figyelt kérdés
2016. jún. 9. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
35ik héttől nagyon vizesedtem,amúgy ettől eltekintve nagyon jól viseltem, a vizesedés miatt befektettek pár nappal hamarabb, kiírt napon indítottak, hosszú vajúdás után megcsászároztak.
2016. jún. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A 32. héttől voltak jóslófájásaim. Már nem tudtam aludni, de ezt leszámítva nagyon jól telt. Nagyon meleg volt, július. Jött egy hideg front, ami aznap (8 nappal a kiírt dátum előtt) meg is indította a szülést.
2016. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33 hétre született (1100grammal)toxémia miatt, egyébként álom terhesség lett volna. Sohasem volt hányingerem, nem görcsöltem nem keményedtem, nem voltam rosszul...
2016. jún. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

37. hétig dolgoztam sörözőben. Az ég világon semmi "mellékhatása" nem volt a terhességnek. Az utolsó napig egyedül jártam kocsival CTG-re (35 km volt a kórház). Szülni is mentem volna, amikor elfolyt a vizem, de a férjem ragaszkodott hozzá, hogy hazajön, és ő visz be.

3 nappal a kiírt dátum előtt jött a fiunk.

Az utolsó pár hétben fejeztük be a gyerekszobát, és akkor vettem meg minden szükséges holmit.

2016. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A terhesség problémamentes volt. Az utolsó heteket azért viseltem nehezen, mert nagyon alacsony vagyok, enyhe veleszületett gerincproblémával és a súlyt már nem viselte túl jól a gerincem.

A szülés kiírt időpontra, problémamentesen indult, majd a kitolási szakaszban beugrott 3 komplikáció is. Szerencsére a gyors orvosi segítség miatt mindketten maradandó károsodás nélkül megúsztuk. De jól jött, hogy fél perc alatt be tudták trombitálni a segítő csapatot (elakadt a szülőcsatornában), majd engem tudtak vinni utána a műtőbe, hogy a ragaszkodó méhlepényt is kiműtsék belőlem.

A gyereknek haja szála se görbült, nekem viszont jó egy hónap volt a felépülés, annyira háborús állapotok uralkodtak a déli régióban. Lágyszövet szakadt, a csontom tört.

2016. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó hetekben nagyon vizesedtem, diétáznom kellett. Kánikula volt, de én egész jól bírtam. 38+6-ra indult meg, sokat vajúdtam, de nem tágultam, így császár lett.
2016. jún. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35. hétig némi gyomorégést leszámítva semmi bajom nem volt, se hányinger, se rosszullét semmi. Ott kezdődött a PUPPP (terhességi bőrkiütés) annak is valami brutál formája, mindenem viszketett, égett és durván kiütéses lett. Az orvosom 37+4. napon indította el a szülést, mert fejlett és elég nagy volt a baba. Mindent megtettek: Foley-katéter éjszakára, burokrepesztés, oxitocin infúzió, majd ugyanez emelz dózisban, de végülis hiába lettek 2 perces fájásaim a végére, 18 óra szenvedés után üs csak 2,5 ujjnyira tágultam csupán, ekkorra már a ctg is romlott, ezért császár lett. Minden rendben zajlott, gyönyörű egészséges kislánynak adtam életet. 2860 gr és 47 cm :) örök hálám az orvosomé, végig remek munkát végzett (a terhességem alatt is) mindketten remekül vagyunk és szó szerint pár nap alatt felépültem!
2016. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó néhány héten alig tudtam aludni, mert nehéz volt a másik oldalra fordulni.


De azon mulattunk, hogy fogok-e többet hízni, mint 20 kiló. De csak 19 és fél lett. Pedig 9 nappal később született, akkor meg azzal vicceltünk, hogy minden túlhordott nap nő egy foga, szóval 9 foggal kellett volna születnie....


A szülés napján du 5 körül elment a víz, gyorsan a kórházba mentünk, de fájás nem volt. Hazaküldték a férjem, téblábolt a kórház előtt, kiszóltak neki, hogy ne fagyoskodjon, jöjjön vissza reggel. De hirtelen, alig nékány fájásra megszületett a kislányunk. Persze agyon vissza repedtem, de kit érdekelt.

2016. jún. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy állsz, kérdező?
2016. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!