Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fájó aranyérrel szülni?

Fájó aranyérrel szülni?

Figyelt kérdés

volt akinek alig bírt ülni, stb. úgy kijött az aranyere?

próbálok már minden kúpot krémet stb., és nagyon fáj.

Doki mondta, ha nem lesz változás beindítják a szülést majd. (jelenleg 36 hetes vagyok valószínű a baba súéya nyomja már)



2017. jún. 2. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Még rosszabb lesz szülés után.


Átéltem, bár nekem komplikációk is voltak, amitől az egész alvázam traumásan sérült.

De ami tökéletesen hatott a legdurvább aranyérre is, nőgyógyásszal és proktológussal egyeztetve:


Detralex napi 3x2-t bevenni

Szappanos mosakodás után bekenni az alábbi sorrendben a krémekkel/oldatokkal:

Lydocain krém

Svédcseppel ecsetelés

Lioton gél


Utóbbi visszérre van, de gyakorlatilag az aranyér is az. Két hét alatt tünetmentes lettem, de már az elején napról napra jobb lett.

2017. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon fájt. A gátsebtől is jobban, annyira h első 2 éjszaka aludni sem bírtam, mintha kést forgattak volna bennem. Stadalax bírtam wc-zni vagy 2 hétig.
2017. jún. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát nagyszeru. 1. Babánál is voltak komplikáciok most meg ez a hulyeség. Már nagyon orulnék,ha kijonne bár mitol lesz jobb mert már most sirni tudnékugy fáj. Pedig elso szulést hang nélkul végig csináltam. :( orvos is mondta,hogy nem lesz vmi jo,csak kiváncsi voltam ki az aki fájo aranyrrel szult.
2017. jún. 2. 23:38
 4/13 A kérdező kommentje:
Illetve tudtatok ugyanugy tolofájásnák nyomni stb? Mert félek,gogy most a fájdalom reflexszeruen visszatart majd:S
2017. jún. 2. 23:39
 5/13 anonim ***** válasza:
Menj el a sebészetre, ciki vagy se, de ott helyi érzéstelenítéssel fél pillanat alatt kiszedik a vérrögöt (mert ha nagyon fáj, jó eséllyel már trombotizált) és utána nem fog fájni. Egyébként tényleg a Detralex a leghatásosabb, de terhesen nem tudom, szabad-e.
2017. jún. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy terhesség végén tuti nem fogják leszedni azt az aranyeret. Mert krll varrat,szulésnél meg lehet nwm lenne jo egy friss seb amit nemtom hány oltés tart ossze:S pedig már én is gondolkodtam rajta.
2017. jún. 3. 08:34
 7/13 anonim ***** válasza:

Szabad terhesen, ha amúgy nincs egyéb probléma. Ezért is írtam, hogy a gyógyszerezés előtt nőgyógyásszal és proktológussal is konzultáltam, illetve ők is egymással.


Más okból a szoptatás nem jött össze, így arra vonatkozóan nincs információm, hogy akkor lehet-e. De a nőgyógyász biztosan tudja a választ, őt érdemes megkérdezni.


A fent leírt Detralexet és a krémeket mind használhattam terhesség alatt, az utolsó trimeszterben egészen a szülés napjáig. Utána 1-2 hét kihagyás volt, mert annyira fáradt voltam és elvonta a figyelmemet a baba, de utána ismét az tett rendbe.

Egy héttel szülés után mentem varratszedésre, akkor az orvos még az asszisztenst is odahívta, hogy nézze meg, ekkora aranyeret ritkán látni, egy kisebb fürt szőlő méretű volt. De nálam vákuumos szülés volt, majd a méhlepényt is ki kellett tépkedni, a baba után az orvos öklét is vagy 15-20 alkalommal megszültem.

Tehát egy normál szülésnél jóval nagyobb traumás sérülésnek volt kitéve az alvázam. (Még a nagyajkak is feldagadtak és belilultak, a hátsó részről nem is beszélve).

2017. jún. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, most mekkora :) (jó téma), de nekem nem varrták és pár nap alatt meggyógyult. Az aranyered miatt indítanák be a szülést? Szerintem előbb konzultálj egy proktológussal, biztos fog rá javasolni valamit.

Egyébként vizsgálták, nincs-e trombózis hajlamod, nem javasoltak vérhígítót? Visszér esetén sokszor inkább szoktak adni és hát az aranyér is az.

2017. jún. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Lyoton gélt is kenek rá. Amit gyogyszeetárbaan kapni mind itthon van:) mostjeleneg jegelem vagy jo v nem ez jo. Nodoki tud rola mert 1. Babánál volt és ott fajdalomcsillapitos volt dw azt nem tud felirni mert értágito v vmilyen plusz hatása van ami beinditaná a szulest.
2017. jún. 3. 20:01
 10/13 anonim ***** válasza:

Mint előttem írták: Detralex

Én a szülés napjáig szedtem. Ez az egy dolog használt.

2017. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!