Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell a mentő vagy elég bemenni?

Kell a mentő vagy elég bemenni?

Figyelt kérdés

Még kicsit később fogok szülni, de mindenki a mentőről beszél, hogy az majd hova visz stb. Ahogy olvastam, sok anyuka a magzatvíz elfolyása, illetve a fájások után is haláli nyugalommal fürdött, öltözött, pakolt esetleg, megvárta a férjét, és szépen kényelmesen elindultak a kórházba.

Első babánk lesz, úgy tudom, nem várható gyors szülés, és azt hittem, nem kell sietnenm. Egyáltalán milyen esetekben van szükség mentőre? És honnan tudjam, hogy baj van vagy nincs? Kell mentő vagy nem?



2017. jún. 6. 18:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
33%

Amikor az elsőt szültem, azt mondta az orvosom, hogy ha erős vérzés van, akkor azonnal mentőt kell hívni! Ha elfolyik a magzatvíz, akkor is mentő azonnal, és amíg kiérkeznek négykézláb állni úgy, hogy az altestem felfelé álljon (na ő jobban mondta el, csak én nem tudok szépen fogalmazni.), nehogy előre essen a köldökzsinór. Enyhe szivárgásnál is jobb minél előbb bemenni. Én ezt úgy értelmeztem, hogyha épp otthon van az apuka és pár percre autóval a kórház, akkor nyugodtan bevihet ő is, de ha mondjuk még több óra mire hazaér vagy nincs is autónk, vagy túl messze van a kórház, akkor inkább mentőt kell hívni.

Egyéb, nem kóros esetekben ráérünk 2 perces fájásokkal beérkezni (ezt szülésfelkészítőn mondta, de miután kiment, a szülésznő kijavította, hogy inkább 5 percesekkel menjünk).

A "hova visz a mentő kérdésre": Itt a városban csak egy darab kórház van, máshova nem is tudna vinni, de aki a 2 város közötti falvakban lakik, őket ált. a közelebbibe viszik (ahova körzetileg tartoznak), vagy ha esetleg nem olyan előrehaladott, akkor szerintem elvihetik a kicsit távolabbi, de választott kórházba. Persze nem vérzés esetén.

2017. jún. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%
Ha a választott kórház/orvos nem a körzeti, érdemes a kiskönyvre egy pecsétes igazolást kérni a dokitól, hogy "XY" kórház fogadja.
2017. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
32%
10es: nem tudom honnan ez a rosszindulat benned, de hogy még a mentősöket is meghazudtolod az elég gáz.
2017. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
29%

Egy szülő nő mindenképp hívhat mentőt,ez nem a taxizásról szól!!

A mentősöknek ez a munkájuk,kötelességük!

Nekem pl a második babámmal elfolyt a vizem,nem volt fájásom még de mentőt hívtunk. A férjem jött az autónkkal a mentő után de mi a mentővel gyorsabban haladtunk mint a férjem és mondta a mentőápoló hogy ne haragudjak h nem várjuk meg de haladjunk befelé h minél előbb bent legyünk nehogy baj legyen mivel a vizem elfolyt és bármilyen baci felszállhat a babához.

És az 5 perces fájásoknál is elég nagy felelőtlenség mentőt hívni pláne ha nem első gyerek,mert onnan már nem sok van a tolókig és ha nem akartok a mentőbe szülni akkor addig ne húzzátok az időt,a 10 perceseknél már ajánlott mentőt hívni!

És tévedés ne essék,beszéltek itt olyanról h egy agyvérzéseshez h megy ki a mentő ha egy szüléshez kimennek. Arra ott van az esetkocsi,egy szüléshez a betegszállító megy ki.

2017. jún. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
21%
Ja és az lemaradt h ha egy mentő sincs a mentőállomáson mert kivonult az összes,akkor a legközelebbi mentőállomásról küldenek ki mentőt,szóval senki sem marad ellátáa nélkül
2017. jún. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
37%

14-es vagyok: nyugodtan lepontozhattok,a férjem mentős szóval tudom mi hogy működik!!

És volt már nem egy szülése amit a szülő nő otthonába vezetett le,csak mert ,,elég az 5 perces fájásoknál hívni a mentőt!!,,

2017. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell! A mentő nem ezért van!

De pl egyik ismerősömet mentő vitte a szülészetre, mert olyan helyen lakik, ahonnét egyedül nem tudott volna bemenni a kórházba és már félig kint volt a baba feje, mert nem érzett fájásokat, csak lement a lenti fürdőbe wcre és hirtelen már tolófájásai voltak. Na, ekkor kell mentő! Szegénykémnek nagy sokk volt! De amikor én szültem, párom itthon volt, elfojt a magzatvizem és bevitt. Én nem is akartam mentővel menni, mert mi van, ha más elől veszem el a mentőautót úgymond? A mentő sos esetekre van.

2017. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
64%

a szules egy termeszetes folyamat nem sulyos surgossegi koros allapot.A kismama nem beteg egy termeszetes dolog indul meg nala ami eltarthat akar 2 napig is.

semi baja nem lesz a babanak ha veletlenul otthon szuletik meg.

Mento a betegegkenk kell vagy sulyos terhessegi komplikacio eseten.

Magzatszurkos viz nem sulyos komplikacio sajat autoval siman be kell menni.Ha a kocsi szervizben van az sem sulyos koros surgossegi allapot.

Sokszr csovaltuk a fejunket kismama bentovel bejott aztan szepen hazakulduk mert egyetle egy ujbegynyi tagulasa volt joindulattal es kb 8 -10nap mulva szult meg.

A magyar egeszsegugy igy is meregdraga es csodben van pont az kell ,,kocsiaszervizben,,eseteket furikazzon a mento termeszetes fajasokkal.

Akinek nincs autoja sporol es hiv taxit vagy megkeri a szomszedot vigye be.

2017. jún. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

10-es!

Én sem a kisujjamból szoptam. Neked azt mondta az orvosod, nekem meg ezt! Ennyi. 9-es voltam.

2017. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nekem 2 mentős és az orvosom is azt momdta hogy hívhatom őket, ez IS a dolguk
2017. jún. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!