Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nincs fogadott orvosom,...

Ha nincs fogadott orvosom, akkor is bárhol szülhetek?

Figyelt kérdés

Párom szerint ha beindul a szülés és mentőt kérek, akkor a legközelebbi kórházba szállítanak, és ha én magam megyek be épp, hogy elkezdődött vajúdással egy kórházba, akkor meg képesek átszállítani a lakóhelyemhez legközelebb eső kórházba - ahová területileg tartoznék.


Ez most komoly? Ha nincs fogadott orvosom, akkor nem dönthetem el, hogy hol szülök? Nem foglalkoznának velem?



2016. jún. 6. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Most le leszek pontozva.

Kérdező, ne haragudj, valószínűleg én vagyok maradi, de ha jó ellátást akarok, akkor kell a fogadott orvos. Nekünk nem került egy vagyonba, de mindig biztonságban éreztem magam, éjjel-nappal. A mobilszáma gyorsként volt elmentve, és sajnos volt, hogy szükség volt rá. A mai egészségügyi ellátás mellett szerintem ez kell.

2016. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos egyet kell értsek az első válaszolóval.Mi sem vagyunk hívei a fogadott orvosnak ,de rossz előzmények miatt úgy döntöttünk,inkább fogadott orvosunk lesz.Most már tudom milyen amikor tényleg foglalkoznak velünk.

Egyébként valóban oda kell menned szülni,ahova területileg tartozol

2016. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le, de sok olyan anyukával beszéltem már, akik anno fogadtak orvost, és a doki kb. feléjük sem nézett, volt, akinél még szülésnél sem volt jelen :(
2016. jún. 6. 21:12
 4/15 A kérdező kommentje:
Második, milyen rossz előzményeid voltak, megkérdezhetem?
2016. jún. 6. 21:13
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Ne nézd az 1000-ből a 2-tőt, hanem azt a sok anyát, várandós nőt, akiknek ezek az orvosok megkönnyítették a szülést, vagy bármi más problémát. Hidd el, megéri, már csak a tudat is, hogy nem akárki kezébe kerülök,hanem a saját orvosom fog ellátni.
2016. jún. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
Masodik terhessegem 33.hetenen bevereztem. Mentot kellett hivni, mert a ferjem azt se tudta mit csinaljon velem. Es mivel kivetelesen a fogadott dokimat se lehetett elerni, a mento ezert a lakohelyemhez korzetileg tartozo korhazba vitt sajnos. Persze hetvege volt, normalis orvos sehol a kornyeken, semmit se csinaltak velem egy egesz napig konkretan, meg hat, ugye, nem ott volt a "fizetett" dokim. Masnap elertem a dokimat, aki azt mondta, hogy sajat felelossegre azonnal vitessem at magam hozzajuk (szerencsere csak az az egyszeri alkalom volt a verzes, nem volt folytatasa, de ha azon a kh-on mulik kb meg mindig ott lennek a semmire). A dokim aznap meg szabin volt mondjuk, de erdekes modon mire odaertunk a kh-ba mar tudtak ki vagyok es mit akarok, mert odatelozott, hogy erkezem. Fel nap alatt amit ott toltottem tobben vizsgaltak meg, mint a masikban egy nap alatt! Szoval igen, sajnos nagyon sokat szamit, hogy van e dokid :-\
2016. jún. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

Mondtam, hogy le leszek pontozva :)

Akkor is a fogadott doki mellett voksolok! Józan ésszel, belegondolva ez fontos. Persze plusz pénz, de megéri.Tapasztalat.

2016. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

Először:

Ha beindul a szülés, nem kell mentőt hívni, hanem be kell menni a kórházba (autóval/taxival).

Mentőt akkor kell hívni, ha vészhelyzet van, de ha tényleg az van, akkor a legközelebbi helyre fognak szállítani, még akkor is, ha máshol van az orvosod, mert nem kockáztatnak.


Másodszor:

Ha beindult a szülésed, és megjelensz bármelyik kórház szülészetén, akkor onnan már nem fognak átszállítani máshová, hanem ellátnak (vagyis megszülsz), csak az nagy kérdés, hogy egy első babás anyuka felismeri-e segítség nélkül, hogy mikor van ez a pont a szülés menetében, mert inkább az szokott a jellemző lenni, hogy túl korán "berohannak" a kórházba.


Mint magad is írtad: "elkezdődött vajúdással", vagyis akkor még órák vannak hátra, simán átküldhetnek másik helyre, míg ha 2 percesekkel mész, nem fognak, ez egyértelmű.

2016. jún. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hetes válaszoló, veled mi történt? Gondolom, itt rossz tapasztalatról beszélsz, van összehasonlításod?
2016. jún. 6. 21:39
 10/15 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Volt egy problémás terhességem.12hetesen ciszta a köldökzsinórban.ahány orvos látott csak a vállát vonogatta,hogy nem tudni mitől,de egyenlőre nem okoz problémát.27hetesen kevesebb lett állítólag a magzatvíz.35-36 hetesen a kis drágám este még mozgott,reggel a szokott időben semmi.mentem az nstre,már hiába,irány korház ,szülés 😢 mint kiderült trombózis alakult ki a cisztánál a zsinórban.ez után kicsit több mint 1 évvel 7 hetesen vetélés.a körzeti nőgyógyász,aki a terhesgondozó is volt annyit mondott amikor elmentem hozzá hogy vérzek,utrogestan kúp aztán nyugodtan mehetek másnap dolgozni,nem oszt nem szoroz,csak nem idegesítsenek fel a munkahelyen.missed ab lett a vége.ezek után inkább fizetek érte,de kegyen valaki aki figyel ránk,törődik velünk.a héten a 22.hetet töltöm,8.héttől a kiszemelt drnőhöz járok és eddig nagyon jó döntésnek bizonyul.
2016. jún. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!