Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babás kismamaként VIP szoba?

Első babás kismamaként VIP szoba?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok a VIP szobákról? Ott mennyire segítenek a csecsemősök, megéri "kezdőként" ilyen szobát kérni?


Előnye, hogy ilyenkor nincs látogatási idő, apuka nagymama egész nem velem lehet, sőt ott is aludhat egy fő.


Ha valakinek van tapasztalata a szombathelyi kórház ilyen szobáiról kérem ossza meg velem. Már nincs sok hátra a szülésig, és el kéne döntenünk, hogy igénybe vesszük-e, ha van rá lehetőség.


37 hkm



2017. jún. 23. 16:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekkel a terhespatológián voltam, mindenki terhes volt rajtam kívül, ergo a sokat emlegetett érv, miszerint tanulsz a szobatársaktól, itt nem játszott. Mindenki engem kérdezgetett, a komoly, tapasztalt, 3 napos anyukát. :D A másodikkal VIP szobában voltam,és végre aludhattam. Én igénybe venném a helyedben.
2017. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Gyors voltál, köszönöm a válaszod! :)
2017. jún. 23. 16:28
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Miért ne vennéd igénybe, ha lehetőséged van rá?

Miért akarnál vadidegenekkel együtt lenni, a szeretteid helyett?

2017. jún. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem Szombathelyen de én igénybe vettem első babásként egyágyas szobát. Nem volt semmi hátrány, a csecsemősök és a vizit is ugyan annyiszor jött és ha mentem kérdezni ugyan úgy segítettek.

A többi anyukával ugyan úgy tudtam beszélgetni a folyosón szóval ez sem volt hátrány.

2017. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az egyetlen indok ami miatt vacilalok az, hogy úgy hallottam, hogy ilyenkor a nővérek nem igazán foglalkoznak velünk, néha bunkóznak is a VIP-sokkal... :(
2017. jún. 23. 16:32
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy nem érzed elveszettnek magad, tehát úgy gondolod, hogy nem szorulsz a többi szobatárs anyuka tapasztalatára, akkor csak előnye van, a másikhoz képest. Mivel előnyként tényleg csak ezt tudnám felhozni a "sima" szobában, hogy a többiekkel lehet tapasztalatot megosztani, de más nem nagyon jut eszembe.

Az egyértelmű előnyök a VIP szobánál pedig:

- amit írtál, hogy apuka is ott lehet. ez nagyon szuper szerintem, hogy nem kell az első napokat elkülönítve tölteni, hiszen így vagytok egy család!

- az, hogy nincsenek szobatársak, megkönnyíti, hogy egy kicsit pihenj is. Másik esetben mindig valakinek sír a babája, akár még látogatók is jönnek valakihez, nem tudom, hogy ott mi a szokás...

- ez alkat kérdése: én kifejezetten vágytam a magányra, mikor a szülésből eredő mindenféle testi bajaimmal szenvedtem. jó lett volna elvonulni, de ugye nem lehetett... igazán komfortosan akkor éreztem magam, mikor végre otthon lehettünk. és ezt részben annak tudom be, hogy valamilyen szinten zavart, vagy akár feszélyezett is a társaság.

Én azt mondom utólag, hogy bár engem lebeszéltek első babával az egy ágyas szobáról, de jobb lett volna sokkal az első pár nap élménye, ha azt választom. Most második babával szinte biztos, hogy megyünk külön. Leginkább az fogja eldönteni, hogy az apuka (vagy akár a tesó is látogatni!) ott lehet-e velünk, de ezt még meg kell kérdeznem az itteni kórházban, én nem szombathelyi vagyok.

2017. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznosak a válaszaitok! Köszönöm! :)


Remélem jár erre valaki, aki esetleg szhelyen szült mostanság.

2017. jún. 23. 16:35
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Én sem ott szültem, de azért válaszolok-

Mindkét babával vip szobában voltam, teljesen tökéletes volt így!

Az elsőnél a párom reggeltől estig ott volt minden nap, a nővéreken sem lehetett érezni hogy máshogy bánnának velünk, aki bunkó paraszt az nem csak velem, hanem mindenkivel az volt.

Én akkor láttam először közelről kisbabát amikor az enyémet a kezembe adták, de mindent megmutattak hogy kell, nem volt semmi gond! Sokkal jobb volt, mintha az első napokat a párom nélkül, vad idegenek között kellett volna tölteni

2017. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kezdek a VIP-felé hajlani a valaszaitok alapján :)
2017. jún. 23. 16:53
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Már bánom, hogy nem intéztük el időben a VIP szobát. A kórházban eltöltött idő maga volt a rémálom. Beraktak egy olyan négyágyas kórterembe, ami szerintem eredetileg három ágyasnak készült. Két szobatársam kisbabája minden éjjel visítva ordított EGÉSZ ÉJSZAKA! Nappal sorra jöttek hozzájuk a látogatók, volt, akinek megjelent az egész pereputtya és úgy járkáltak ki be a kórterembe, mintha otthon lennének...én meg azon az ágyon feküdtem, amire nyílt az ajtó. Így minden ajtónyitáskor azok is jól látták, ahogy szoptatok, akik a folyosón álldogáltak. A látogatók egyáltalán nem voltak arra tekintettel, hogy éppen etetném a picit, vagy netán kicsit pihennék. A harmadik napon már sírtam a kialvatlanságtól és az idegeskedéstől, ráadásul a császáros sebem úgy fájt, hogy két napig alig tudtam kiegyenesedni. Ha a negyedik nap nem engedtek volna haza, esküszöm, hogy saját felelősségre hazamentem volna a picivel. Meg vagyok győződve, hogy az elején ezért is volt kevés tejem. Szerencsére az itthoni nyugodt környezet hatására végül lett tejem. Csakis VIP-t válassz, ha azt szeretnéd, hogy az első pár nap háborítatlanul teljen...
2017. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!