Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek érdemes szülés...

Szerintetek érdemes szülés után hasleszorítót hordani?

Figyelt kérdés

MIkor még anyám szült minket, teljesen természetes volt. Én 2,5 éve szültem a nagyobbat, akkor se az orvos, se a védőnő, se ismerős anyukák nem említették, hogy létezik ilyen és hogy kellene használni, csak anyukám erőltette, de azt hittem, ez valami elavult dolog. Most viszont egyre többet találkozom hirdetésekkel, bababoltokban is látok ilyet, felmerült, hogy akkor hátha van valami értelme, ha még van rá kereslet, sőt gyártanak többfélét is.


Szerintetek van értelme?


2017. jún. 28. 06:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én nőgyógyászom azt mondta, "használjam, ha azt akarom, hogy ne dolgozzon a hasizmom, hasfalam". Én nem használtam, nem éreztem hiányát. Igazából ezt olyan valaki tudná megmondani, aki többször szült és egyszer használt, egyszer nem.
2017. jún. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Én is használtam,még a nővérem vette 10 éve.császármetszésem volt.szülés után egy hétre kezdtem el használni és sokáig hordtam.(szinte éjjel-nappal).nekem nagyon kényelmes volt,a sebemnel lévő részt nem bántotta,leszorított.az orvosom ia mondta h nyugodtan használjam amíg jól esik.

Az én tapasztalatom az h nagyon kényelmes,sokáig használtam,ha nem volt rajtam nagyon furcsa volt!!

Igaz jöttek ki a hasamon csíkok,mert túl gyorsan húzódott vissza a hasam,de azok el fognak múlni.én ajánlom beszerzését :)

2017. jún. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem hasznaltam, lement a hasam az elso par honap soran, utana edzeni kezdtem es szep lapos es feszes lett megint mint volt. Semmi szuksegem nem volt ra.
2017. jún. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Hát valaki szerint azért jó, mert támogatja a hasat. Más szerint azért nem jó, mert így az nem dolgozik és renyhe lesz. Összehasonlítani tényleg csak az tudná, aki egyszer hordott egyszer nem, de lehet még az se, mert többedszerre általában minden könnyebben nyúlik.
2017. jún. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem két szülés után se renyhe a hasfalam (egyébként átlagos méretű nő vagyok, szóval nem azért mert amúgy vékony, sportos lennék) másnak meg simán megnyúlik. Szerintem sokkal több múlik a genetikán mint a hasleszorítón. Ugyanezt támasztja alá bármely strandlátogatás, a most 60 éves korosztálynak ahol még ez volt az alap és kórházban is adták, ugyanúgy van "lógós" hasfala mint laposas.
2017. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hosszú távon mindenképp ellenjavallt, gyengíti a hasizmot és ezáltal jobban ki fog domborodni. Aki lapos hasat akar annak erősíteni kell a hasizmát tornával.

Átmenetileg hasznos, ha műtétek után feszül a hason a seb és a hasizom működése fájdalommal jár. Akinek sérve van jobb, ha minél előbb megműtteti. Mert ha legyengül a hasizom, nincs mit összevarrjon az orvos és nagyobb az esélye hogy kiújul a sérv.

2017. jún. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem hordtam és szépen visszament a hasam. Testvérem Németországban él, 2 éve szült, ott nagyon ellenzik ennek a használatát. Azt mondják a hasnak olyan ütemben kell visszahúzódnia, ahogyan magától is tenné, nem jó ilyet használni, mert csak "megerőszakolja" a hasat és a belső szerveket. Ahol én szültem ott egyébként rajta volt a listán, amiket be kell vinni a kórházba.
2017. jún. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En nem hordtam, es nem kellett.
2017. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!