Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Győri kórház szülészetéről...

Győri kórház szülészetéről van valakinek idei (2017) friss infója, tapasztalata?

Figyelt kérdés
Személyzet hozzáállása, higiéniai állapotok, szemlélet érdekelne. Vajúdásra és szülésre milyen lehetőségek vannak, odaadják-e a babát rögtön szülés után, az első órában is az anyánál maradhat-e? Köszi!

2017. aug. 1. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szule..


itt leírtam, ha ugyanaz a kérdező vagy akkor bocsi, csak hátha segítség.

2017. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van.

A természetes szülés hívei, csak végső esetben adnak oxytocint. Az antibiotikum kérés nélkül megy, ha már elfolyt a magzatvíz és még nincsenek gyakori fájások. Az osztályon elvileg szigor van, a váróterem után hozzátartozó nem mehet be, ahogy a műtőbe, szobákba se. Azért írtam hogy elvileg, mert ha külön fizetsz a nővérknek, akkor be lehet menni. Aki nem fizet, annak a váróban kell maradnia. Az apacsomagot is ott lehet megvenni, piszok drágán automatából.

Mindenhol ki van írva, hogy a szobába nem lehet bemenni és a látogatási idő XY, de ha kiccsalád van épp látogatóban (ami nagyon gyakori), akkor ők bárhova bemehetnek és bármeddig maradhatnak, senki nem mer szólni nekik. Ez nyáron nagyon szuper, amikor a dögbüdös rokonság egész nap ott tobzódik az osztályon, a szobába simán bemennek, szóval az értékeket tilos őrizetlenül hagyni.

Klíma semmi sincs, óriási a hőség mindenhol, kivéve a műtőben, ott kellemes a levegő.

Egy rokon mehet be szülésre, kivéve persze ha megy a pénz zsebbe. Szülés után 2 órát maradnak a műtőben, utána mehetnek a szobába. Senki nem segít kipakolni, én azért bementem segíteni a feleségemnek, aki nagyon fáradt volt. Ment is a szájhúzás a nővérkétől, ugye magyarnak mernek szólni. A babát rögtön megkapjuk, ki lehet vinni mutogatni a rokonoknak.

A higiénia látszólagos, a takarítónő csak tessék-lássék mos föl, és hiába az apacsomag, ha nem kötelező felvenni a szájmaszkot.

A nővérek, orvosok nagy része kedves, némelyik tapló. Inkább pozitív, mint negatív. A csecsemős nővér nem sok segítség, megmutatja az elején hogy kell, aztán oldd meg magad. A szobatárs többet segített.

Nagyjából ennyi. Azt a pár napot ki lehet bírni.

2017. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én feleségem programozott császárral szült, tehát a vajúdás körülményeiről nem tudok mit mondani, de állítólag sokféle módon lehet (pl. kádban, meg ilyesmik). Egyébként babarát kórház sok éve. Császármetszés után, miután a személyzet elrendezte, én vehettem először kézbe a babát, én vittem ki a rokonoknak. Közben a feleségemet egy kb. szubintenzív jellegű szobába vitték, ahol csak ő volt és a baba (és én). Ott kb. másfél órát töltöttünk, közben már a feleségem mellén volt a baba. Aztán áttolták őket a végleges szobájukba. Mivel a feleségem föl se kelhetett, természetes volt, hogy beengedtek, elrendezhettem a feleségem holmijait.

A csecsemős nővéreket illetően hasonló a tapasztalatunk, mint amit 2-es írt, de minden másban sokkal pozitívabb. A feleségem sem panaszkodott sem a higiéniára, sem a személyzet viselkedésére, pedig elég érzékeny nő. Megjegyzem: az orvoson kívül senkinek nem adtunk pénzt, hanem távozáskor ajándékcsomagot adtunk a szülésznőnek és a nővéreknek.


Egy apró megjegyzés még.

2-es ezt írta: "Az apacsomagot is ott lehet megvenni, piszok drágán automatából."

Természetesen meg lehet venni a kórház közelében levő orvosi műszer boltban is olcsón. Nyilván a házaspár nem a szülés beindulásakor dönti el, hogy apás szülés legyen-e. Ahogy hetekkel korábban össze volt rakva a csomag, amit beviszünk a kórházba, abban ott volt ez is, ha apás szülést kívántunk.


Szóval, kérdező, a te hozzáállásodon is múlik, hogy mennyire a jót és mennyire a rosszat veszed majd észre. Ha pozitívan állsz hozzá, akkor biztos jó tapasztalatokkal fogsz távozni.

2017. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Elég vegyes dolgokat hallottam, bár azok régebbi infók voltak, és reménykedtem, hogy változott kicsit a helyzet. (Kedves első, köszi, megtaláltam a korábbi kérdést-válaszodat is, rákerestem a témára, de tegnap nem dobta ki.)
2017. aug. 2. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!