Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek, normálisnak...

Nagyon félek, normálisnak mondható? Csak sírni tudok.

Figyelt kérdés

39+2napos kismama vagyok. 25 éves leszek és első kislányomat várom. 10éve volt egy gerinc műtétem ami miatt csak altatásos császármetszéssel jöhet világra a baba. Ma voltam nst-n, szerdán befekszem és csütörtökön meg lesz a baba. Rettenetes gondolataim vannak, félek hogy nem ébredek fel, és hasonlók. Ráadásul nagyon fog hiányozni a párom, a kutyám és anyukám is. Még el sem mentem de már azt várom hogy itthon legyünk a kisbabámmal.

Nagyon rettegek, pedig tudtam eljön ez az idő, a baba bent nem maradhat. Nagyon szeretem és nagyon várom, csak rettegek ettől a műtéttől.


2017. aug. 7. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Amikor a dokim eldöntötte, hogy másnap meg kell indítani a szülést, ott álltam este a vizsgálóban, egy szál pólóban és zokogtam. Remegtem és zokogtam.

Átölelt és azt mondta, hogy "Holnap anyuka leszel! Egy anyuka nem sír ilyesmi miatt."

Kaptam némi nyugtatót, és olyan jól aludtam aznap éjjel, mint nem is tudom, hogy előtte mikor utoljára. Arra emlékszem, hogy egyszer még bejött a doki megnézni, hogy rendben vagyok-e, illetve hogy a pocak rendben van-e.

Másnap megszületett a legtökéletesebb kisfiú, akit valaha láttam :)


Teljesen természetes, hogy félsz, és sírsz. Az ismeretlen vár rád, tombolnak a hormonok. 3 nap múlva anyuka leszel!

Gratulálok!

2017. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Ó! Nemsokára a karodban ringatod a kicsit!


"Csak akkor születtek nagy dolgok,

Ha bátrak voltak, akik mertek

S ha százszor tudtak bátrak lenni,

Százszor bátrak és viharvertek." / Ady

2017. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell félni. Elaltatnak és nem fogsz érezni semmit. Amikor felébredsz, akkor fáj, nem lehet mozogni. De másnap már jobb. Aztán minden egyes nap jobb lesz. Nem is kell olyan sokáig bent maradni, csak pár nap. Majd elszórakoztatjátok egymást a többi műtétessel.

Szerintem az nagyon túlzás, hogy hiányozni fog a kutya, anyukád és ezért parázol. Még sose voltál távol tőlük pár napot???

2017. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Ne bántsátok már. Így is rossz a kedve
2017. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

akkor gondolj arra annak milyen rossz akinek heteket kell kórházban töltenie miközben van egy kisgyereke is..

Ez ma már egy rutinműtétnek számit,és nem is tart sokáig.gondolokodj pozitivan.ne aggódj hamar túl leszel rajta

2017. aug. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! 3 császárom volt eddig,ebből egy altatásos, a másik két gyereknél fent voltam. Tök mind1 hányszor fekszel azon a műtőasztalon kiterítve,akkor is fél az ember,vagy inkább izgul,ki hogy.Én rettegtem a harmadiknál is,pedig rutinos császáros vagyok :D Nem lesz semmi baj!!!!!!
2017. aug. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért altatnak? A gerincmutet miatt? Nem szoktak már altatni csak, ha sajnos sűrgősségi császár. Ne félj én is csaszarral hoztam világra kislanyomat. 38+6 hetesen es semmi bajunk nem lett. Én nem erzem magam kevesebbnek. Téraránytalanság miatt alakult így, a csipom nem engedett eleget sem a csontjaim ahol kellett volna. Eloszor nem hittem el elmentem masodik velemenyt kerni. Ott is azt mondtak h ezt nem vállalja minden doki mert veszélyes is lehet igy beadtam a derekam
2017. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

nem tudom, miért lettem lepontozva. nem gondoltam, hogy a kérdés szempontjából releváns, de végül sürgősségi császárral szültem altatásban. ettől nem volt időm félni (ezért nem gondoltam relevánsnak)

2017. aug. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Próbálj megnyugodni,te legalább tudod mikor és hogyan jön világra a babád. Normális,hogy félsz,általában mindenki fél a szülestől. Én 41+3ra szültem,gondolj bele milyen volt az bizonytalanság,nem.tudtam mikor szülök,hogyan szülök,csak vártam és vártam a 37.héttől. Biztos vagyok benne,hogy nem lesz semmi gond,a kórhában töltött napok pikk-pakk eltelnek hisz ott lesz a kislányod akit el kell látnod és akiben gyönyörködhetsz.
2017. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek nagyon is sikerült meg nyugodnom. És igaz, ott lesz ez a csöppség akivel biztos nem lesz unalmas a kórházi napok, na meg úgy fogom fel hogy az idő alatt is "pihenek" mert ha itthon lennék úgy sem bírnék feküdni....


Egyébként valaki kérdezte hogy miért kell altatás.... ortopédiai orvos szakvéleménye alapján. Mert ha spontán szülnék akkor az kiakadás veszéllyel járhat az implantátumra és a spinális érzéstelenítés meg azért nem jó mert az L IV-V csigolyát lehetne csak megszúrni de az meg nem jó. Valami ilyesmi...remélem valamennyire értelmezhető!

Az a baj hogy az orvosom is mikor mondja az asszisztensnek....el vannak rémülve, ezáltal én is. Na de ezt várom hogy kezembe tarthassam és reménykedem nem lesz semmi probléma és már vasárnap vagy hétfőn jövünk is haza.

Egyébként nem tudom.... tényleg nagyon fog hiányozni a családom, annak ellenére hogy volt hogy 2hétig sem találkoztunk, most meg még látogatni is jönnek.... biztos csak a hormonok tényleg!


1# én pedig nem pontoztalak le az egészen biztos, mert szerintem semmi olyat nem írtál ami indokolná... :)

2017. aug. 7. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!