Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés alatt mit tud segíteni,...

Szülés alatt mit tud segíteni, miben tud részt venni az apuka?

Figyelt kérdés
Szülésfelkészítőn annyit mondtak, hogy joga van bejönni, de úgyse tud mit csinálni, csak ül a fejem mellett.
2017. aug. 11. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Lelki támasz, de kitolni te fogod az biztos.
2017. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pontosítok. Vajúdás alatt mit tud csinálni?
2017. aug. 11. 11:34
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Ott ül a feje mellett, esetleg megfogja a kezét. Ez nem sok, de egyes nőknek mágis nagyon sokat jelent.
2017. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Nekem jó volt nagyon, hogy fájás közben masszírozta a derekam. Ugyanis azt éreztem, hogy mindjárt szétszakad a csípőcsontom.

Utólag azt mondja, rossz volt látni, hogy szenvedek, és nem tud mit tenni. A tehetetlenség. Hiába mondom, hogy nekem sokat jelentett az a derékmasszírozás...


Ezt majd érzed, neked mi esik jól akkor. Van, aki "hisztisebb" és minden idegesíti akkor, van, aki csak támaszkodik fájás alatt a férjén, és van, akinek kimondottan jól esik (mint én), ha tesz valamit.


Amúgy amíg nem voltak erősek a fájások, ő is azt mondta, hogy ez elég unalmas. Csak sétálgattunk, vártunk. Néha megvizsgáltak, és semmi nem történt, amíg a vajúdóban voltunk.

2017. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

lelki támasz, erőt ad, hogy nem vagy egyedül.


ráadásul a küldönc szerepét is rá lehet bízni, van aki kiszóljon, kiszaladjon, ha bmire szükség van.

2017. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
vizezte a rongyot amivel az arcomat törölgettem :)
2017. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm férje elevenem akart bemenni, utólag is azt mondta szörnyű volt neki a tehetetlenség, barátnőmnek meg hogy ő ott szenved mikor ő vajúdik, úgyhogy kiküldte a vége felé. Második gyereknél már nem lesz benn.

Az én párom ragaszkodik hozzá hogy ott lehessen, nekem a jelenléte fontos, hogy tudom bármi lesz, ő figyel rám és az érdekemben intézkedik. Engem ez a tudat megnyugtat, hogy van ott valaki akiben maximálisan megbízom.

2017. aug. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Derék masszír, vizezés, lelki támasz, motiválás... Hát pont, mint a nehezebb 7köznapokon. :)
2017. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy neki fontos vagyis nagy esemény volt a köldökzsinór elvágása, és a szülés utáni együtt töltött idő friss Családként.
2017. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

Nélküled nem tudja megszülni, nyilvánvalóan.

Ha neked nem elég hasznos, hogy a társad melletted van, és nem elég fontos az esemény, hogy láthatja megszületni a gyerekét, akkor nem tudom, mi tud meggyőzni arról, hogy van értelme, hogy bent legyen. Lényegében fizikailag tényleg felesleges, hiszen ami rajta múlott már megtette.

2017. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!