Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés alatt mit tud segíteni,...

Szülés alatt mit tud segíteni, miben tud részt venni az apuka?

Figyelt kérdés
Szülésfelkészítőn annyit mondtak, hogy joga van bejönni, de úgyse tud mit csinálni, csak ül a fejem mellett.
2017. aug. 11. 11:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, annyit kihagytam, hogy konkrétan ő mesélte el, mi volt szülés alatt. Különben nem tudnám. Ugyanis nekem akkora fájdalmaim voltak, hogy ugyan nem ájultam el, de teljes képszakadás a köldökzsinór vágásig. Férjem meg végignézte premier plánban a szülést, így minden részletről be tudott számolni. Örülök, hogy így történt.

Szóval nem biztos, hogy a fejednél ül végig.

2017. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az enyém pl segített abban is, hogy álló helyzetben ő fogott, hogy a baba be tudjon helyezkedni. Aztán a köldökzsinórt is ő vágta el. Meg eleve a jelenlét. Nekem nagyon megnyugtató volt. Az előző gyereknél nem lehetett bent (látogatási tilalom influenza szezon), akkor kb halálfélelmem volt.
2017. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem felváltva adogatta a vizet/gázt, kitolás alatt a helyén tartotta a ctg tappancsokat. ( négykézláb voltam, oxy miatt kellett a folyamatos ctg) Elvágta a köldökzsinórt, fogta a picit mìg pisilni, mosakodni mentem.
2017. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Engem bíztatott, ismételgette mit mond a szülésznő, "most nem szanad tolni", nagyon édes volt. Elején kikisért pisilni, mert már elég erősek voltak a fájások és jobb volt, hogy nem én fogom az infúziót, majd forgatott 3 fájásonként, mert már nem bírtam mozogni. Meg ami nagy élmény volt Neki (később se okozott gondot a házaséletbe), hogy nézte ahogy "kijön" a gyermeke, elvágta a köldökzsinórt, életreszóló élmény volt Neki. Hozzáteszem tévén keresztül sem bírja a vért (azóta se), de nem okozott gondot ott egy pillanatig sem.
2017. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

10-es, nem mondtam, hogy nem akarom, hogy ott legyen. Még terhes se voltam, de egyértelmű volt mindkettőnknek, hogy be fog jönni, mert ez ugyanúgy rá is tartozik, neki is fontos esemény a gyereke születése.


De ugye szülésfelkészítőn meg annyit mondtak, hogy joga van már bejönni, viszont semmit se tud csinálni, csak ülni a fejünk mellett. Volt is egy apuka, aki rákérdezett, hogy még mit tehet, de nem tudtak neki válaszolni. De itt is, meg sok másik fórumon is olvasgattam, hogy sokan írták, hogy"milyen sokat segített a párom", és kíváncsi vagyok, hogy mégis mi az, amivel ő is a szülés "résztvevője" lehet.

2017. aug. 14. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!