Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor kell a katéter?

Mikor kell a katéter?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy kérdésnél, és jól megrémültem. Azt hittem, szülés után nincs szükség ilyesmire, és most levert a víz.

Nektek szükség volt rá? Minenkinek? Ugye ez akkor kell, ha nem megy a pisilés...de inkább innák három litert naponta, irtózom a katéter gondolatától is. Akinek kellett, szörnyű volt?



2017. ápr. 21. 17:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
A 2 szülés alatt 3-4x kellett, igencsak fájt! Még utána is az első pár pisilés
2017. ápr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Nekem császár miatt volt, semmi extra. Persze, nem kellemes két pillanat, amikor beteszik, meg kiveszik, de amúgy nem különösebben szörnyű. Férfiaknak állítólag kellemetlenebb, nyilván a hosszú húgycső miatt. Nőknél nem nagy kaland, nem tudom honnan ez a pánikszerű félelem tőle.
2017. ápr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Szia en csaszar miatt kaptam katetert. Nekem egyaltalan nem fajt . Pedig enis nagyon feltem tole. Kis csipo erzes es kesz is . Legalabbis nekem . Ne felj tole annyira .
2017. ápr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért félek tőle ennyire, de szörnyűnek találom a gondolatot is.

Másik félelmem a gátmetszés volt, de attól sokkal kevésbé félek, azt sokan nem is érzik meg a vajúdás közben. Ez meg...borzalom lehet.

2017. ápr. 21. 17:45
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Én császár miatt kaptam és egyik legrosszabb élmény volt, erősen kapaszkodtam az ágy szélébe.. tündéri volt a szülésznőm akit fogadtam, de katéter felhelyezésbe borzasztó volt.. Kivétele viszont nem fájt.
2017. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
2szer szültem császárral,elsőnél semmi gond nem volt, a másodiknál annyira feszített ,úgy éreztem,hogy mindjárt bepisilek,hiába tudtam,hogy nem. leírva nem tűnik olyan rossznak,de átélni nagyon rossz volt, az egész szülés és felépülésben nekem ez volt a legrosszabb.De hangsúlyozom, az első katéterezésnél semmi ilyen rossz tapasztalatom nem volt.
2017. ápr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Szintén császár miatt volt katéterem. Felhelyezése egyáltalán nem fájt. Egyszer mikor már felültem kicsit megrángattam a csövet, utána kicsit kellemetlen volt, mert nem volt jó helyen, de még akkor sem fájt. A kivétele sem.
2017. ápr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is volt, természetes szülés után az első 2 órában.. Utána magamtól kellett különben megint katéter..

Napi 3x tudtam pisilni de abból egyszer sem éreztem, hogy kéne.. Reggeli vizit elött meg kötelező volt!

Este-éjszaka megittam 3L és reggel így is csak nagy nehezen sikerült..

2017. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%

Rettenetes... én se tudtam eddig, hogy természetes szülésnél is kell. :(

Csak azt nem értem, szülés után miért kéne pisilnie az embernek, ha nem is igazán engedik inni a vajúdás-szülés alatt, úgy 8-12 órát...

Mondjuk én ettől is ki vagyok borulva, rengeteget iszom (és rengeteget pisilek), szomjan fogok halni. Komolyan, én 1 óra után már rosszul vagyok, ha nem ihatok. (Nem vagyok cukorbeteg, csak megszoktam.)

2017. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
Nekem most volt benne részem. Nem fájt sem a felvezetése, sem a kivétel.
2017. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!