Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valóban haza engednek 24 óra...

Valóban haza engednek 24 óra elteltével?

Figyelt kérdés
2017. aug. 23. 18:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

8!


Nyilván kegyetlenül hangzik, de a nyugati rendszer a természetes kivalasztodason alapul, azért nem foglalkoznak a terhesség a 12. hétig.

Azért mondjuk ne, kicsit mókás azt hinni, hogy mindenki xarul csinálja, csak Magyarország nem. Nem gondolod?

2017. aug. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Mókás?! Tudod miről szól ez nyugaton? KIZÁRÓLAG a GAZDASÁGI szempontokról!!! Más a biztosítási rendszer és valóban nem annyira pazarló, mint a magyar. Viszont nagyon sok mindenben ezért komolyan az emberi tényezőket veszi legutoljára.


Tehát kizárólag pénzügyi oka van annak, hogy hamarabb hazaküldenek, nem egészségügyi.

Itthon még költenek rá (nem fognak túl sokáig, megnyugodhatsz.


100 éve a fiatal nők körében még a szülés volt az elsődleges halálozási ok, ugyanez a fiatal csecsemők körében is.

Mindig mélyen megdöbbenek, hogy emberek, nők ezt sírják vissza... ha gondoskodnak, ha odafigyelnek rá, az BAJ.

Ha vizsgálják UH-n, az is baj. Ha szülés után 2-3 napig megfigyelik, hogyha baj van (pl vérzés, fertőzés, egyéb szövődmények), akkor minél hamarabb be tudjanak avatkozni és segíteni tudjanak, ez is baj.


Mert a primitív magyarnak a nyugat az a mennyország, ahol minden szép és jó. Igen, van ami jobb ott. Pl van elég orvos és ápolónő. Van elég gyógyszer, jobbak a körülmények. A szaktudás sajnos nem mindenhol jobb (sőt!) A biztosító finanszíroz vizsgálati csomagokat, amit ha kell, ha nem felvesznek. Ja, hogy más vizsgálat kellene? Az nincs benne a biztosításba...!

Amerika: ha nincs biztosításod, mert nem telik rá, kiraknak és meghalsz. Itthon még a hajléktalant is ellátják, senkit nem dobnak ki.

Valóban pazarló a rendszerünk, de erre azt mondom, hogy egyre kevesebb a gyerek, nem biztos, hogy a szülésen kellene spórolni..


Kérdező: saját felelősségre eddig is hazamehettél volna, senki nem fog erőszakkal bent tartani. Benne van az eü jogszabályokban. Ha nincs életet veszélyeztető állapot, akkor el lehet menni.

2017. aug. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Bármilyen vizsgálat benne lesz a biztosításban, csak megfelelőt kell kötni.

Hollandiában a nagy többség otthon szül, aki mégis kórházban, azt 3 óra múlva haza engedik sima szülés után. Más kérdés, hogy ahelyett, hogy a nő kórházban feküdne egészségesen három napot, egy hétig jár ki hozzá csecsemőgondozo, aki a gyerek ellátásában segít. Nyilván sokkal olcsóbb, ugye. 100 éve bele lehetett halni a szulesbe, most is bele lehet, de a többség túl éli.

2017. aug. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha nem engednek haza, az biztos a baba miatt van, mint miattad. Ugyanis nekem a negyedik gyerekemmel volt az, hogy nehezített légzéssel született hajnalban, hajnal 2-kor. Egy órán belül elvitték a Sote PIC-re. Engem pedig még aznap reggel, tehát 2kor szültem, és reggel 9-10 körül már ideadták a zárót és mehettem haza, mert hogy nincs velem a baba. Mondjuk kíváncsi lettem volna, mit csinálnak, ha bármi komplikáció lett volna velem. De nem lett, szóval.... de ha a 2 naphoz ragaszkodnak, ezek szerint az a baba miatt lehet.
2017. aug. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
37%

Ha fellép egy atóniás vérzés szülés után, akkor kíváncsi leszek, hogy mit fog csinálni a csecsemőgondozó a szülő nő lakásában...

A szövődmények fellépése az első időszakban a leggyakoribb, a szülés valóban nem betegség, de egy egy akut életveszélyes állapot, hiába próbálod szépíteni.

El lehet dönteni, hol nagyobb a biztonság...! Én maradok a kórháznál és egyáltalán nem szeretnék Hollandiában szülni. Mintha az lenne az etalon azért, mert nyugat..

Németországban sem raknak ki pár órával szülés után és Ausztriában sem. Meg sok más nyugati országban sem. Nem véletlenül.

2017. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nyilván tudja, hogy mit kell csinálnia, utolsó. Nem hallottam még hogy itt bárki belehalt volna a szulesbe mostanában. Ne szülj külföldön, nem kényszerít rá senki.
2017. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
30%

Igen tudja, mentőt hív. Ami minimum 20-30 perc, mire bevisz a kórházba.

Ha a kórházban vagy, akkor meg 1-2 percre van a műtő.

Persze, hogy nem tudsz mindenkiről, aki meghalt, vagy elvesztette a méhét.

Nekem viszont van gyerekgyógyász ismerősöm, aki kint dolgozik, tud mesélni néhány dolgot..

Külföldön vannak olyan országok, ahol szívesen szülnék, szívesebben, mint itthon, de nem Hollandiában.

2017. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Szuper, utolsó, senkinek is kérte, hogy itt szülj
2017. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én egy rendszert bírálok, nem téged! Nem kellene ezért személyes sértésnek felfogni..
2017. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
77%

8as!

Németországban élek,decemberben 6-7hetes terhesen vérzéssel szombat délután mentem be a kórházba,senki nem küldött el,tisztességesen megvizsgáltak,kaptam progeszteront.

2hete szültem,nem dobtak ki,de másnap délelőtt haza engedtek ugyanis a hebamme (szülésznő és csecsemő gondozó) minden nap jött az első héten,a gyerekorvos elvégezte a szükséges vizsgálatokat.Ne ragadj ki egy rossz példát a nagy Németországból,számtalan hasonlót tudnék Magyarországról is felhozni!

Magyarországon törődnek veled...igen,na de én abból inkabb nem kérek!Kétszer szültem ott de köszönöm azt az ellátást,nem szültem volna többször ha ott élünk,olyan "fantasztikus" volt!

2017. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!