Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meg lehet szülni egy közel 4...

Meg lehet szülni egy közel 4 kilós babát természetes úton?

Figyelt kérdés

A babám már 36. héten is 3000g felett volt, és egyszerűen nem akar megszületni, pedig mindjárt itt a 40. hét, meg hidegfront is van... se egy fájásszerűség nincs, még a hasam sem szállt le.


Örülnék, ha nem kéne császározni, de ugyanakkor félek a természetes szüléstől is.


2017. szept. 3. 01:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

167cm vagyok

1.baba 4000g 54cm 36os fejkörfogat császár relatív téraránytalanság és beilleszkedési rendellenesség miatt (4órája voltam teljesen kitágulva amikor toltak a műtőbe)

2.baba 3600g 52cm 34es fejkörfogat természetes úton,gátmetszéssel.

3.baba 4000g 51cm 35ös fejkorfogat természetes úton pici gátmetszéssel.


De van ismerősöm aki hasonló méretű mint én és az elsőt is megszülte 4.5kggal

2017. szept. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Baratnom elso babáját most szulte meg (1 hete) termeszetes uton 4440 gramm a baba 59 cm


Unokantestverem neje 2 honapja szulte elso babáját 4290 grammal 56cmvel

2017. szept. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi! Elsősorban nem a súlyon, hanem a baba fejének és a te medencecsontod belső átmérőjének a viszonyán múlik a dolog. Ezt ultrahanggal már vizsgálni tudják. Ezen kívül egy érett újszülött maga is aktívan vesz részt a folyamatban "tudja" hogyan segítse a megszületést.

A nővérem több mint 30 éve első gyerekként szült négy kiló fölötti kisbabát minden komplikáció nélkül, átlagos idő alatt. Akkor már volt ultrahang vizsgálat, tudták, hogy nagy baba lesz, de nem lesz téraránytalanság. Ő 163 cm magas, de ez önmagában tényleg nem sokat jelent.

2017. szept. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
45%
Nem biztos, hogy akkora, saccolnak. Nekem is nagy súlyút mondtak és nem volt akkora.
2017. szept. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Anyósomnak kettőt is sikerült 155cm-es ráadásul úgyhogy tuti 
2017. szept. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
36%
Simán meg lehet szülni 5 kg-s babát is, csak nagy szenvedés, emiatt ma már inkább császároznak és nem hagynak napokig vajúdni vele, meg, hogy mindened szétrepedjen. Nekem csak császárom volt és örülök neki, a joslofájásaim is fájdalmasabbak voltak, mint a császárheg.
2017. szept. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
26%
Barátnőm pici 163-165 körül. Kisfia 4,5 kilósan született természetes úton. Ha tudják előre, hogy ekkora nem hagyják. Nem elijeszteni akarlak, mert minden szülés más és a babát se tudják megsaccolni se, hogy mekkora lesz, ezek a súlymérések csak tippek kb. Ő túlhordta és felázott a baba bőre, belekakilt a magzatvízbe. A szülés során szakadt kívül, belül barátnőm. Viszont felépült és azóta szült már 3. babát is természetes úton. Ő már 3 kilo alatt volt.
2017. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
4 kiló alatt bocsi elírtam...
2017. szept. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Mikor töltöd a 40.hetet? :) én szerdán és semmi jele sincs, h a kisaszony kifele szeretne jönni. :) pár szülésindító praktikát bevetettünk, de semmi. Még fájásaim sincsenek.


Szerintem meglehet szülni, de biztos nem lenne olyan "egyszerű"..

2017. szept. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon szépen köszönöm a sok választ, megnyugtató volt olvasni. :) Éjszaka fájt már mindenem, kínzott a hányingeren át az összes létező kellemetlenség, és nagyon borúlátó voltam.


Én is főként a szakadásos dolgoktól félek. Próbáltam nem rémtörténeteket olvasni, de azért párba belefutottam a terhesség elején. Nem tudom, hogy a csípőm szélessége számít-e, nekem (általában sajnos) elég széles maga a csont.


Csütörtökön töltöm a 40. hetet, és reménykedtem ebben a hétvégében egy picit. Voltak már jóslóim, néha görcsölgettem, de a lábam jobban és gyakrabban görcsöl, mint az egész hasam. A baba meg itt bent szerintem nagyon jól érzi magát, mert őt sem lehet semmivel sem kiugrasztani.

2017. szept. 3. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!