Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyád ült fel volna szülésnél!?

Anyád ült fel volna szülésnél!?

Figyelt kérdés
Létezik egy ilyen "beszólás" és arra lennék kiváncsi hogy mi történik akkor amikor egy anya felül szülés közben ( gondolom megszakad a szülés de ezt így nem tudom hova rakni hogy ennek hogyan van értelme) ?

2017. szept. 3. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Én két gyereket szültem, de nem értem ezt a "beszólást". Semmi nem történik. Mi történne? Van aki ülve szül. Nem szakad meg a szülés.
2017. szept. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Van elképzelésem, mit ért ezalatt, de lehet ülve szülni.

Nyilván nem úgy, hogy egy szilárd felület elzárja az utat, mint a normál ülésnél, lehet hogy ilyesmire gondolnak, ami megakadályozza az élő világrajövetelt, de ez elég ízléstelen, mit mondjak s mivel nehezen jön le a dolog, elég értelmetlen is.

Volt történelmi kor, amikor Európában szülőszéken szültek.

2017. szept. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Anyosom meselte , h amikor szult hirtelen felult az agyon mert neki ugy volt kenyelmes. A nover raszolt , h ne uljon mert megnyomodik a gyerek feje es hulye lesz. De ezt mint beszolast nem tudom mit akar jelenteni.
2017. szept. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem utalhatott pl arra, hogy ne születtél volna meg, csak a menj @ny@'dba/ csába, az már lehet, hogy túl klisés vagy elavult, és ezt találta ki helyette. Hogy nemhogy menjél vissza, hanemhogy ki se gyere. Amúgy van ilyen, hogy szülőszék egyébként, arról néztem képet, azt hiszem, pottyantósra hasonlít, csak alul nem tartályos, klassz kis találmány. Szóval ja, beszólt, meg akart sérteni téged, de nem kell ezen rágódni, nem kell ennek különösebb jelentőséget tanúsítani.
2017. szept. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az elozoek irtak, ulve vagy guggolva szules nem csak, hogy letezik, hanem joval termeszetesebb pozitura, mint a hanyattfekveses modszer. A hanyattfekves csak es kizarolag a szulesznek kenyelmes, sem az anyanak, sem a babanak nem elonyos (es gyakorlatilag a hatan fekvo anya ulo-guggolo poziciot vesz fel a kitolasi szakaszban)

Ha az anya fuggolegesen veszi fel az ulo vagy guggolo poziciot, a kitolasi szakasz gyorsabb es kevesebb a gatrepedes (a szuleszno ismeros szerint, aki majdnem elajult, amikor meseltem neki, hogy Magyarorszagon hogyan szulhetnek a nok)

Kerdezo:

Aki ezt a "beszolast" hasznalja, az nyilvan nem tudja, hogy szuletik egy gyerek = az illeto buta mint egy ajtofelfa = ne pazarold ra meg a nyaladat se

2017. szept. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom a kevésbé tanult réteg köreiben úgy képzelik el, hogy ha felül a nő szülés közben, akkor a mozdulattal összetöri a gyereket a hasában. Mást nem tudok elképzelni.
2017. szept. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Jaja én is úgy képzelem, hogy azt gondolta, mikor jön ki a gyerek feje, ha ráül a nő a szülőszékre, kitörik a gyerek nyaka vagy ilyesmi.


Még nem hallottam ezt, de az összes hasonlóan visszataszító jókívánságot elítélem, sosem mondanám és kapni sem szeretném.


Persze a kreativitást értékelem, a "sz.rjál sünt" az egyik legkreatívabb és teljesen abszurd jókívánság, amit eddig hallottam. Ha a kitalálók más témában gondolkoznának, nagyon sikeres kreatívosok lehetnének egy cégnél.

2017. szept. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha már úton van kifelé a baba és közben a nő felül (nem átül szülőszékre, hanem az ágyon felül) eltörhet a gyerek gerince.

Anyósom mesélte, hogy ismert ilyen nőt, aki megtette. Csak akkor derült ki, hogy szándékos volt, amikor a következőnél is megpróbálta, de akkor sikerült közbelépni az orvosnak.

2017. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .
2017. szept. 4. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!