Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Alacsony fájdalomküszöb...

Alacsony fájdalomküszöb miatti császár?

Figyelt kérdés
Lehetséges az, hogy valakit azért császároznak meg, mert a doktor látja, hogy a kismama nem fogja kibírni a tolófájásokat?

2017. szept. 10. 19:37
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
49%
19-es: azért ne bagatelizáld el. Én mélyvénás trombózist kaptam az egyik császár után és az intenzívre mehettem két hétre (pedig mozogtam és nincs genetikai hajlamom). Szóval azért több és veszélyesebb a rizikója, mint a hüvelyi szülésnek és pláne, mint fogtömésnek, még ha rutin műtétnek is számít ma már. Ezért nem császároznak kérésre (elvileg) és ebben benne van a "szerintem alacsony a fájdalomküszöböm" is. Az sajnos tényleg egyéni és csak utólag derül ki, ki mit mennyire és meddig szenved meg. Mint írta valaki példaként, ha elájulsz a fájdalomtól, szerintem akkor biztos visznek császározni, de az hogy előre félsz, mert szerinted nem fogod bírni, nem elég, max. ha viszel róla egy pszichiátriai igazolást.
2017. szept. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
72%

MINDEN Nyugat europai orszagban, es az USA ban, Kanadaban is valaszthato a csaszar. ( en is azt kertem ) .

Dehat ugye Magyarorszag meg nem tart itt.

Rutinmutet.

Trombozist pedig egy Szeged - Budapest busz uton is ugyanugy lehet kapni.

2017. szept. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
Hát nekem is császárom volt, aznap és másnap volt kicsit kellemetlen, és ennyi. Kolléganőm természetesen szült, negyedfokon szakadt mindene, majd 1 hét otthon lét után szétnyílt a sebe, naponta járt vissza a dokijához vagy 3 hétig. Ennyit erről.
2017. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

jajj, én úgy bírom, mikor írják, hogy ne akard a császárt mert az XY is mennyit szenvedett... csak épp XY szüléséről mást nem tudnak, miért lett császár pl., vagy mitől szenvedett... az oké, akinek a SAJÁT tapasztalata rossz, persze, írja le, de ne már a 'ne akarj császárt mert jajj a szobatársam...' és a többi. 10ből 8 rémsztori a császárról csak hallomásból ismert, de leírja mert jajj a császár, mikor fingja nincs róla...


ha jól olvastam, itt a császárosok 80%-nak nem volt gondja, csatlakozom is hozzájuk. Miért kell ennyire félelmet kelteni a másikban, mikor nincs is személyes tapasztalatotok róla?! (term. ez azoknak szól akik nem a saját tapasztalatot írták...)


És amúgy volt ilyen, egyről tudok, aki elájult a fájások alatt, 36 órája vajúdott étlen szomjan, mert mi van, ha műteni kell...

2017. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
61%

19es, érdekes, én fél éve voltam bent utoljára, tanulóként császármetszésnél, és bizony vágnak izmot, a hasfalat, a méhet és a burkot is. Ha nem vágnának izmot akkor szerinted hogy jönne ki a gyerek? Ugyanis mind a hasfal, mind a méh izom.


Nekem is császárom volt, de azt mondom inkább száz természetes szülés, mint egy császár, mivel kezdetnek nem hatott az érzéstelenítő megfelelően, kb 10 perc után mindent éreztem, így elaltattak, de sosem felejtem el, mekkora fájdalmat éreztem. Utána ráadásul komplikációk is létek fel, a mai napig nem érzem a heg környékét, és időváltozásra eléggé fáj. És ez nem harminc, hanem nem egészen 3 éve volt.

2017. szept. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen indok miatt nem császároznak, hogy nem bírod a fájdalmat. Ennyi erővel sose kapjál epegörcsöt vagy vakbélgyulladást, mert az is fájdalmas.... nem lehet mindent elkerülni. Szóval a fájdalom küszöb nem lehet indok, mert sok minden elkerülhetetlen betegség fájdalommal jár. Persze a szülés más, ott lesz egy babád. Amúgy hiába császároznak nyilván ott is lesz valami fájdalmad biztos, én normál úton szültem, így nem tudok császárról írni, de láttam a szülészeten kismamákat akik császárral szültek és bizony nagyon szenvedtek. Ne úgy képzeld el, hogy bemész felvágják a hasad és mintha semmi nem történt volna kisétálsz a kórteremből a babáddal.

A tolófájás az egy dolog, odáig is el kell jutni, előtte a vajúdás van, az hogy lesz-e tolófájás vagy sem azt nem tudni előre, nekem nem volt tolófájásom mégis sikerült megszülnöm a babát, mert akkor már nem lehetett volna császározni, szóltak mikor kell nyomni és kész. Másodjára volt tolófájásom és azt kell mondjam a vajúdás fájdalmasabb volt mint a kitolás.

2017. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
22%
25# es tudod h ez milyen ritka? Szted ? Nem minden masodik nő éli meg így, h nem hat az erzéstelenitő. Ugye tudod? De elobb probald ki a termeszetes szulest is en azt mondom😉
2017. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam:-) Másnap már vígan tologattam a kicsit a folyosón, mentem a büfébe, fogadtam látogatókat stb. A szülésem se volt vészes, 6 óra alatt meglett a fiunk, ebből kb egy óra volt amire azt mondhatnám hogy tényleg nagyon fájt. A császár után meg két és fél hétig alig léteztem, wczni is csak hashajtóval mertem.
2017. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Unokatesóm ezért kért császárt és mivel az orvos is úgy látta, hogy az unokatesóm annyira retteg az egész szüléstől, hogy nem is mert belemenni vele egy természetes szülésbe, mert azt mondta ott agyban ott kell lenni és ha ott feladja baj lehet.
2017. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
28, programcsászárod volt, vagy sürgősségi? Mert ha sürgősségi, akkor azt ugye tudod, hogy annak köze nincs egy programcsászárhoz (amit tuti nem kezdenek el addig, míg érzel valamit...)
2017. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!